Kauno prokuroras įtariamas kyšininkavimu ir papirkinėjimu (dar papildyta)

Pirmadienį nuo ankstaus ryto Kauno miesto apylinkės prokuratūroje STT agentai atliko kratas. Jie pasibeldė į Trečiojo nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus prokuroro Egidijaus Blažio duris.

Su korupcija susijusių nusikaltimų tyrime besispecializuojančių STT pareigūnų vizitas šįkart nebuvo susijęs su kokiais nors darbiniais tarpusavio reikalais. Prokuroro darbo vietą jie aplankė ne norėdami suderinti bendrai vykdomo ikiteisminio tyrimo veiksmus ar pranešti apie darbo rezultatus, bet ketindami ten atlikti iš anksto kruopščiai suplanuotą kratą.

Pirmoji nuo įvykių paslapties šydą nutraukė oficialų komentarą apie juos pateikusi Kauno apygardos prokuratūros atstovė spaudai Vaida Kibirkštytė: „Generalinio prokuroro sprendimu prieš kurį laiką pradėtą ikiteisminį tyrimą atlieka Kauno apygardos  prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Kartu tyrimo grupėje dirba ir Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras bei STT Kauno valdybos pareigūnai.“

Įtariama, kad E.Blažys piktnaudžiavo tarnybine padėtimi bei galimai įvykdė kitas su tuo susijusias neteisėtas veikas - tai yra kyšininkavo ir papirkinėjo.

Beje, kaip žurnalistams pasakojo ikiteisminį tyrimą kuruojančios Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Vladimiras Kakoškinas, kratų būta ne viena, o „visa eilė“. Kiek tiksliai, pareigūnas įvardyti nenorėjo. Lygiai taip jis nekonkretizavo, kada tiksliai atkreiptas dėmesys į galimai neskaidrią E.Blažio darbinę veiklą ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Jis paneigė bet kokius nuogąstavimus, kad pirmadienio įvykiai galėtų būti susiję su vadinamąja Kauno pedofilijos byla. Mat kaip tik dėl pastarosios tyrime padarytų pažeidimų pernai spalį iš darbo atleista Kauno miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Genovaitė Ročienė, o anuometinė vyriausiojo prokuroro pavaduotoja Rita Čivinskaitė buvo pažeminta pareigose.

Maironio gatvėje įsikūrusioje Kauno miesto apylinkės prokuratūroje STT agentai apsilankė anksti ryte, beprasidedant darbo dienai. Čia krata baigta tik apie 10.30 val. Iškart po to dviem automobiliais - juodu tarnybiniu „Volkswagen Passat“ tamsintais langais ir priekinėse grotelėse sumontuotais švyturėliais  ir iš pažiūros civiline „Audi A6“ - pareigūnai išvyko.

Su savimi jie pasiėmė įvairių daiktų, galinčių tapti svariais įkalčiais šioje korupcijos byloje. Tarp jų buvo ir, spėjama, E.Blažio darbinis kompiuteris.

„Buvo atliekami procesiniai veiksmai, o konkrečiai - kratos. Kratų metu paimti bylai reikšmingi dokumentai“, - pernelyg nedetalizuodamas žurnalistams kalbėjo V.Kakoškinas, leidęs suprasti, kad kratas vykdę pareigūnai aptiko tai, ko ieškoję.

Paklaustas, ar prokuroras E.Blažys dėl galimai neskaidrios savo veiklos nebuvo pakliuvęs į kolegų teisėsaugininkų akiratį anksčiau, V.Kakoškinas nukirto: „Klausimas nekomentuojamas.“

Pašnekovas taip pat nesiėmė detalizuoti, kokio pobūdžio nusikaltimų tyrimus dažniausiai tekdavę kuruoti prokurorui E.Blažiui.

Neoficialiai kalbama, kad į STT agentų akiratį pakliuvęs prokuroras jau ir anksčiau kėlė įtarimų kitiems pareigūnams, tačiau iki to, kad dėl jo veiksmų būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas, neprieita. Taigi jo akistata su STT agentais daug kam nebuvo siurprizas.

Kaip vėliau paaiškėjo, dokumentų poėmiai buvo atliekami ir Žaliakalnio policijos komisariate. Ten STT pareigūnus domino vienos tyrėjos kabinetas. Neoficialiais duomenimis, pareigūnė tyrė vieną prievartavimo atvejį, o šį ikiteisminį tyrimą kuravo E.Blažys. Manoma, kad ikiteisminis tyrimas šioje byloje buvo nutrauktas nepagrįstai.

Kauno miesto apylinkės prokuratūros atstovai nuo bet kokių komentarų apie įvykius susilaikė. Vienas iš prokuratūros darbuotojų, matydamas gatvėje pastatą filmuojančius ir fotografuojančius žiniasklaidos priemonių atstovus, iš pradžių pasiteiravo, ko šie susirinko. Išgirdęs atsakymą apie viduje vykusias kratas, vyriškis pašaipiai paklausė, ar žurnalistai dar tiki gandais ir iškart įėjo vidun. Netrukus tas pats prokuratūros atstovas išėjo laukan ir ėmė kalbėti kitaip, nei prieš tai: „Jūs be reikalo laukiate, nes tai, kas įvyko, jau baigta.“

Žurnalistams užėjus vidun, tarpduryje, kaip ir visus prokuratūros lankytojus, pasitiko budėtojas. Paprašytas susisiekti su vyriausiuoju prokuroru, vyriškis tikino tai padaręs, tačiau niekas iš Kauno miesto apylinkės prokuratūros vadovų bendrauti nepanoro ir net nepasirodė. Vietoje jų laiptais žemyn nusileido moteris, ištarusi formalią frazę ir iškart grįžusi atgal į savo kabinetą: „Ikiteisminį tyrimą atlieka Kauno apygardos prokuratūra. Ten ir ieškokite informacijos. Jie turi atstovę spaudai. Mes nieko nekomentuosime.“

Nueidama moteris dar spėjo pridurti, kad STT pareigūnus sudominusio prokuroro E.Blažio „nėra darbe“. Kur jis - pašnekovė atsakyti nepanoro.

Beje, pirmadienį apie vidurdienį su žurnalistais bendravęs V.Kakoškinas patikslino, kad pats E.Blažys privalėjo dalyvauti jo kabinete atliktos kratos metu. Pirmadienį po pietų jam oficialiai pareikšti įtarimai ir paskirta kardomoji priemonė - rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

„Šiandien jis dar prokuroras. Jis nebuvo sulaikytas. Aš pabrėžiu, kad tai tik šiuo metu, o kaip bus vėliau - matysime, - priešpiet sakė prokuroras V.Kakoškinas. - Įtarimai susiję su kyšio davimu. Kratos vyko ne tik prokuroro darbo vietoje. Jos vyksta ir toliau. Šiai dienai daugiau įtariamųjų šioje byloje nematyti.“

Beje, V.Kakoškinas šyptelėjęs paneigė ryte pasklidusius gandus esą STT agentai į Kauno miesto apylinkės teismą atvyko dėvėdami kaukes: „Ką jiems slėpti? Juk simpatiški vyrai. Taigi jokių kaukių nebuvo." 


Šiame straipsnyje: kratosSTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių