Kauno politikai suskubo atsisakyti pomirtinių išmokų

Kauno tarybai priėmus nevienareikšmiškai vertinamą sprendimą dėl galimų išmokų jų šeimos nariams, kurios būtų skiriamos po jų mirties, politikai skuba privilegijų atsisakyti.

Nesuprato už ką balsavo

Kauno miesto savivaldybės taryba praėjusią savaitę priėmė sprendimą, kuriuo remiantis buvusių Kauno miesto politikų mirties atveju jų artimieji galės gauti 130 bazinių socialinių išmokų dydžio pašalpą, tai yra beveik 4 tūkst. litų išmokas. Jos būtų skiriamos iš miesto savivaldybės biudžeto. Tokiam politikų sprendimui sukėlus visuomenės pasipiktinimą kai kurie tarybos nariai suskubo atsiimti savo balsą.

Liberalų ir centro sąjungos narys Kęstutis Mikėnas praėjus dienai po tarybos posėdžio savivaldybės administracijai pateikė raštą, kuriuo atsiėmė tokį sprendimą palaikiusį savo balsą.

„Iš pradžių nesupratau, už ką balsuoju, - teisinosi K.Mikėnas. – Pagalvokite, kaip atrodo tokia situacija: pasiturintis kaunietis laidojamas už miestiečių pinigus. Tai būtų didžiausia nesąmonė!"

Politikas atkreipia dėmesį į tarybos narių materialinę padėtį. Esą nė vienas iš jų negyvena skurdžiai, o artimieji tikrai būtų pajėgūs padengti laidojimo išlaidas.

„Čia netgi privatūs ir vieši interesai susikerta, o mano šeima pradėjo juoktis, kam kokia dalis teks iš tų keturių tūkstančių. Tik jiems pradėjus traukti mane per dantį supratau, už ką atidaviau savo balsą", - kalbėjo K.Mikėnas.

Tvarkiečius sugėdino prezidiumas

Partijos "Tvarka ir teisingumas" (TT) prezidiumas partijos nariams Kauno miesto savivaldybės taryboje nurodė atsisakyti galimų išmokų jų šeimos nariams, kurios priklausytų po jų mirties.

Už tokį sprendimą balsavusius partijai priklausančius tarybos narius prezidiumas įpareigojo artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje pateikti sprendimo projektą dėl piniginių išmokų skyrimo tvarkos atšaukimo.

"Tai, kad Kauno miesto savivaldybės taryba, vadovaujama konservatorių mero A.Kupčinsko, priėmė sprendimą, kuriuo dėka išmokos mirusiems tarybos nariams būtų kone keturis kartus didesnės už valstybės pašalpą mirties atveju paprastų žmonių artimiesiems, parodo antro pagal dydį Lietuvos miesto politikų norą išsiskirti iš juos rinkusių piliečių. Mūsų partijos nuostata - visi piliečiai prieš įstatymus turi būti lygus ir tvarkiečiai tokios nuostatos privalo siekti visur ir visada", - teigiama TT prezidiumo išplatintame pareiškime.

Tarybos narys tvarkietis Algimantas Mileika abejoja, ar būtina atšaukti sprendimą, jeigu naująja tvarka nebūtų piktnaudžiaujama.

„Jeigu išmokos būtų skiriamos tik išimtinais atvejais, kai miršta nepasiturintis tarybos narys, didelės problemos tokioje tvarkoje nematyčiau", - sakė A.Mileika. Tačiau jis ketina vykdyti partijos valią ir atsisakyti savojo balso.

Sprendimo neliks

Pirmadienį Kauno miesto savivaldybė pranešė apie ketinimus sprendimą koreguoti arba visai panaikinti.

„Pripažįstu, kad tai nėra geriausias tarybos sprendimas. Šios kadencijos metu mus paliko tarybos nariai Rimantas Didžgalvis, Vladas Žalnerauskas ir buvęs meras Vladas Katkevičius. Visais atvejais savivaldybė prisidėjo prie jų laidojimo organizavimo, tačiau Vyriausybės atstovas Vasilijus Popovas vis užsimindavo, kad reikia atskiros tvarkos", - teigė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Jis stebisi, kad posėdžio metu šis klausimas niekam neužkliuvo, o dabar kai kurie tarybos nariai keičia savo nuomonę.

Tarybos posėdžio metu už šį sprendimą balsavo visi 36 balsavime dalyvavę tarybos nariai. Tarybos reglamente nėra numatyta galimybė atsiimti savo balsą.

Per Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį nuo 1990 metų mirė 24 Kauno miesto savivaldybės tarybos nariai. 


Šiame straipsnyje: pomirtinės išmokos

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių