Kauno paplūdimiai: poilsiautojų netrūksta nuo aušros iki sutemos

Vasaros pradžią skelbia ne tik kalendorius, bet ir paplūdimius užplūdę poilsiautojai. Kauniečiai vandenyje kol kas pliuškenasi nežinodami švarus jis ar ne.

Gelbėja aštuonerius metus

Vidudienis. Kauno marių paplūdimyje šalia Pažaislio vienuolyno – dešimtys pusnuogių kauniečių. Būrelis merginų, viena kitai kremais tepė nuo saulės įkaitusias nugaras.

Gražuolių kūnus paslapčia nužiūrinėjo trys paaugliai. Įsitaisiusi po pušimi, skrybėlaitę taisė garbaus amžiaus ponia. Netoliese, pavėsyje šachmatais žaidė du vyrai. Prie žalių, dažais kvepiančių persirengimo kabinų šnekučiavosi draugės.

"Šiandien mažoka žmonių, – delnu nuo saulės dengdamas veidą kalbėjo gelbėjimo stoties ir medicinos punkto darbuotojas Pijus Varnagiris. – Kitomis dienomis čia užplūsta tiek jaunimo, kad norėdamas negalėtum suskaičiuoti."

P.Varnagiriui ši vasara Pažaislio vienuolyno ir vandens dviračių draugijoje – aštunta. Šiemet jis dirba kartu su keturiais gelbėtojais. Pastarieji į paplūdimį ateina anksčiau už visus – 8 val. ryto, išeina saulei nusileidus – po dvylikos darbo valandų. Tokiu ritmu jie gyvens iki pat rugpjūčio 30 d. – oficialaus maudynių sezono uždarymo.

Nuo perkaitimo – arbata

Paklaustas ar šiemet jau teko vandenyje gelbėti neatsargius kauniečius, P.Varnagiris keistai šyptelėjęs atsakė: "Taip". Kaip paaiškėjo netrukus, tądien vienas iš gelbėtojų valtimi yrėsi iki plūduruose įsipainiojusio juodo šunelio.

"Keturkojams nevalia būti pliaže, bet šitas – mažas. Nenorėjome varyti", – šyptelėjo gelbėjimo stoties darbuotojas.  Nepastebintiems ženklo, į paplūdimį draudžiančio vesti šunis, jis yra paruošęs didelį mikrofoną. Šiuo įrenginiu vyras primena ir kitą poilsiaujantiems kauniečiams svarbią informaciją.

"Kokią? Tarkim, kad ilgai gulint prieš saulę, galima perkaisti", – atšovė P.Varnagiris. Kartu su gelbėtojais, jis karts nuo karto vaikšto tarp gulinčių poilsiautojų ir žiūri, ar šie nemiega. "Būna, kad į stotį ateina kiti žmonės ir praneša apie kaimyną, kuris, jų manymu, per ilgai guli saulėje", – kalbėjo P.Varnagiris.

Pirmoji pagalba perdozavus saulės vonių? Karšta arbata, o tiksliau – daug karštos arbatos. Kauniečio kalbos – ne iš piršto laužtos. Prieš kelis metus jis pats perkaito saulėje ir gelbėjosi būtent šiuo gėrimu. "Sunkesniais atvejais kviečiame greitąją pagalbą", – tikino kaunietis.

Plūduriuojančiame medicinos punkte rasite ne tik puodelį arbatos. P.Varnagiris čia užsukusiems miestiečiam pasiūlys ir valerijono lašų, ir peroksido žaizdai plauti. "Turime visko. Prašom užeiti", – nusikvatojo pašnekovas.

Pasigedo daugiau tualetų

Lampėdžių paplūdimio link kasmet traukia bene didžiausi poilsiautojų srautai. Ketvirtadienį jų čia taip pat netrūko. Saulės spinduliais ant smėlio mėgavosi mokslus baigę studentai ir moksleiviai, anūkus prižiūrintys pensininkai.

"Šiuo metu neturiu darbo – poilsiauju. Tiesa, ten neinu", – ranka modama į kitą kranto pusę kalbėjo Inga. Pastarojoje plušėjo darbininkai. Jie čia bus visą vasarą, nes šalia karjero intensyviai statomas kempingas ir įrenginėjamas naujas paplūdimys.

Valdininkų manymu, naujose erdvėse tilps apie 1 tūkst. poilsiautojų. Pats paplūdimys bus suskirstytas į kelias zonas. Greta bus žaidimų aikštelės, dušai.

"Galėtų ir šioje pusėje pasidarbuoti", – burbtelėjo mergina. Jos manymu, paplūdimyje per mažai tualetų ir šiukšliadėžių.

"Kaip vanduo? Lentoje parašyta, kad jis atitinka visus reikalavimus, bet aš lauksiu specialistų žodžio", – kalbėjo simpatiška tamsiaplaukė. Dėl tos pačios priežasties ji nelindo ir į Kauno marias, šalia Pažaislio vienuolyno. "Šis vandens telkinys man išvis nepatikimas", – neslėpė Inga.

Rezultatai bus poryt

Pasak Kauno miesto savivaldybės, Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio, visi paplūdimiai maudymosi sezonui parengti tinkamai.

 Iki birželio 1 d. juose įrengtos persirengimo kabinos, šiukšliadėžės, rekonstruoti suoliukai, vanduo pažymėtas plūdurais. Paplūdimių priežiūrai šiemet iš miesto biudžeto numatyta maždaug 180 tūkst. litų. Laimėję savivaldybės skelbtą konkursą miesto viešuosius paplūdimius šiemet prižiūri bendrovės "Lagna" darbuotojai.

"Valdininkai gi periodiškai kontroliuos šios bendrovės atliekamus darbus", – tikino skyriaus vedėjas.

Vandens švarumas? Jo kokybę Inga ir kiti kauniečiai sužinos pirmadienį – birželio 14 d.

"Rezultatai bus paskelbti savivaldybės interneto puslapyje ir išplatinti žiniasklaidos priemonėms", – tikino Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Pasibaigus sutarčiai su Nacionalinės sveikatos laboratorija, pirmuosius vandens mėginius dabar tiria "Kauno vandenų" laboratorija. Pagal patvirtintą programą, kurią Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyrius sudarė su Vilniaus higienos centru, vandens mėginiai miesto paplūdimiuose bus imami ir tiriami kas dvi savaites.

"Miestiečiai, kurie neturi kantrybės laukti rezultatų gali lįsti į Lampėdžių karjerą", – patarė R.Savickienė. Šis vandens telkinys, pasak jos, praėjusiais metais buvo pats švariausias.

Kur kauniečiai gali poilsiauti skaitykite šeštadienį "Kauno dienoje".Komentarai 0 Rašyti komentarą
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Rotušės aikštėje sužibo milžiniška širdis
  Rotušės aikštėje sužibo milžiniška širdis

  Antradienio popietę Kauno rotušės aikštėje sužibo liepsnelių jūra. Šimtai žvakelių uždegta organų donorų garbei. Šią iniciatyvą įvairiuose Lietuvos miestuose jau ne pirmus metus organizuoja asociacija „Gyvas...

 • Kauno rajone krykštauja jau 800-asis kūdikis
  Kauno rajone krykštauja jau 800-asis kūdikis

  Šiandien Kauno rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 800-asis šiemet gimęs kūdikis – Paula Vyturytė. ...

 • Laukinius gyvūnus skiepys nuo pasiutligės
  Laukinius gyvūnus skiepys nuo pasiutligės

  Kaip pranešė Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (KVMVT) vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Ramūnas Jucevičius, mūsų mieste ir rajone nuo spalio 24-osios iki gruodžio 10-osios iš lėktuvo bus mėtoma vakcina l...

  2
 • „Maxima“ Kaune atidarė 25-tą parduotuvę
  „Maxima“ Kaune atidarė 25-tą parduotuvę

  Šiandien Domeikavoje, Vandžiogalos g. 106A, prekybos tinklas „Maxima“ atidarė 25-tą parduotuvę Kaune. Naujai pastatyta „Maxima X“ yra kol kas vienintelė tinklo parduotuvė šiame rajone, į ją bendrovė investavo beve...

  3
 • Kaip Lietuvos zoologijos sodas atrodo iš paukščio skrydžio?
  Kaip Lietuvos zoologijos sodas atrodo iš paukščio skrydžio?

  Ar kada nors teko pamatyti, kaip atrodo pačiame Kauno mieste įsikūręs Lietuvos zoologijos sodas iš paukščio skrydžio? Lietuvos zoologijos sode savanoriaujančiam Simonui Būdai kilo idėja iš paukščio skrydžio įamžinti ir ...

 • Bažnyčia, kurią žino nedaugelis
  Bažnyčia, kurią žino nedaugelis

  Kauno senamiestyje esantis buvęs kino teatras "Santaka", dabar – Švč. Sakramento bažnyčia laukia stebuklo: kapitalinio remonto ir miesto valdžios dėmesio. ...

  12
 • Kauno kartų namams – 20 metų
  Kauno kartų namams – 20 metų

  Šiuo metu Europos, Skandinavijos, JAV šalyse teikiamos įvairaus profilio socialinės paslaugos žmonėms, kuriems reikalinga pagalba ir ieškoma naujų paslaugų formų bei daug dėmesio skiriama kartų integravimui, bendravimui ir bendrad...

  1
 • Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis
  Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis

  To Kauno konservatoriai negalėjo sapnuoti net baisiausiame košmare: iš septynių vienmandačių rinkimų apygardų į Seimą išsikrapštė tik Gabrielius Landsbergis. Juos sutriuškino Kauno mero palaikomi Lietuvos valstieči...

  65
 • Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos
  Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos

  Rytoj, spalio 25 dieną, Kauno apylinkės teisme Kauno rajono savivaldybės ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos (VGTPT) specialistai neatlygintinai atsakys į piliečių užduodamus opius teisės klausimus. ...

  2
 • Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu
  Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu

  Nuo Šilelio iki Kulautuvos nutiestas dviračių takas tampa vis populiaresnis. Deja, iš Kauno minantiems dviratininkams tenka įveikti nesaugų ruožą tarp Kazio Veverskio tilto per Nevėžį ir Raudondvario riboženklio. ...

  3
Daugiau straipsnių