Kauno odontologai darbo dairosi provincijoje

Kauno medicinos universitete odontologijos mokslus baigę absolventai priversti ieškoti darbo provincijoje. Laikinojoje sostinėje odontologijos specialistų per daug: kasmet universitetas parengia apie 100 studentų - 80 lietuvių ir 20 užsieniečių, daugiausia iš Libano ir Izraelio. Perpildytoje Kauno rinkoje ne visi randa darbą, todėl jo ieškoti tenka mažesniuose Lietuvos rajonuose.

Absolventai grįžta į gimtuosius miestus

Panevėžietė Kristina odontologiją KMU baigė prieš dvejus metus. Per tą laiką moteris taip ir nerado darbo Kaune. „Kur bebandžiau eiti, visur specialistų pakankamai ir net per daug. Todėl dabar su vyru svarstome galimybę grįžti atgal į savo gimtąjį miestą - Panevėžį", - portalui pasakojo Kristina.

Pasak moters, šiame mieste jau kelerius metus juntamas didžiulis odontologų stygius: pacientai turi laukti po kelis mėnesius, kol juos priims specialistas. Panevėžietė prisipažįsta kurianti planus kartu su vyru (veido ir žandikaulių chirurgu) Aukštaitijos sostinėje įkurti nuosavą odontoligijos kliniką.

„Žinau, kad Vilniuje ir Kaune už paslaugas pacientai moka daugiau, tačiau kito pasirinkimo neturime. O kur trūksta specialistų - bus ir darbo", - optimistiškai savo galimybes vertina Kristina.

Šiaurės Aukštaitijoje - odontologų stygius

Labiausiai kvalifikuotų odontologų trūksta Šiaurės Aukštaitijos regione ir Žemaitijoje.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, iš viso Lietuvoje 2005 metais dirbo 2 tūkst. 453 odontologai, iš jų Panevėžio apskrityje - 147. 2006 metais jų skaičius dar sumažėjo - iki 141 specialisto. Biržų rajone prieš porą metų dirbo 11, Kupiškio - 6, Pasvalio rajone - 10, Rokiškio - 8 odontologai. Kitaip tariant, Rokiškio rajone 10 tūkst. gyventojų teko 2 specialistai.

Pasak KMU Odontologijos fakulteto dekano, Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos vadovo profesoriaus Ričardo Kubiliaus, tokia padėtis Lietuvos provincijoje tampa katastrofiška.

„Gaila, kad dabar nebėra specialistų paskyrimo tvarkos. Baigę mokslus odontologijos specialistai gautų paskyrimus į atokesnius Lietuvos miestelius ir ši odontologų trūkumo problema provincijoje greitai būtų išspręsta", - portalui sakė prof. R.Kubilius.

Studentų skaičius auga

Kita vertus, jauni specialistai jau dabar priversti ieškoti darbo ne Kaune, o kituose miestuose. Šiemet KMU studijuoti odontologijos specialybę norą pareiškė 120 jaunuolių. Vadinasi, specialistų skaičius dar augs, o Kauno rinka nebus pajėgi įdarbinti tiek odontologų.

Iš šiemet įstojusių jaunuolių - 80 studijuos valstybės finansuojamose vietose, dar 40 studentų patys mokės už mokslą. Odontologijos studijos - vienos iš brangiausių Lietuvoje: per metus studentai turi mokėti beveik 12 tūkst. litų. Tačiau, pasak prof. R.Kubiliaus, net ir brangi studijų kaina neatbaido norinčiųjų studijuoti.

Studentų gegografija plati: iš Vilniaus šiemet į KMU įstojo 17, iš Kauno - 37, Šiaulių - 3, Panevėžio - 1, Marijampolės - 3, Vilkaviškio - 3, Kelmės - 3, Šilutės - 2 jaunuoliai, iš kitų Lietuvos miestų ir rajonų - po vieną.

Provincijoje pacientai nemokūs

Tai, kad dauguma odontologijos studijų specialistų nori dirbti Kaune, lemia ekonominė šalies padėtis. Mažesniuose Lietuvos miestuose žmonių perkamoji galia mažesnė, pajamos mažesnės, todėl ir už odontologų paslaugas jie negali mokėti tiek, kiek Kauno ar sostinės gyventojai.

„Žemaitijos, Šiaurės Aukštaitijos gyventojai ne tokie mokūs kaip didžiuosiuose miestuose. Kartais tokie natūriniai mainai vyksta, kai už specialistų paslaugas pacientai sumoka ne pinigais, o, tarkim, maistu. Gal ir skamba kaip anekdotas, tačiau viena odontologė, dirbanti Ariogaloje pasakojo, kad pacientai jai už paslaugas atsilygina lašiniais, pienu, bulvėmis", - pasakojo prof. R.Kubilius. NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių