Kauno mokykloje – gedulas po mirties šokių konkurse (papildyta)

Sekmadienį Vilniuje vykusios hip hopo šokių varžybos „Urban Dance vs7" baigėsi tragedija. Po konkurso trylikametei kaunietei Laurai Brilinkevičiūtei pasidarė bloga, ji išėjo į lauką ir neteko sąmonės.

Prieš išvyką jautėsi gerai

Kauno Kazio Griniaus vidurinėje mokyklos aštuntokė netrukus greitosios pagalbos automobiliu buvo nuvežta į ligoninę, tačiau maždaug  po pusvalandžio mirė. Pirminiais duomenimis, kaunietę ištiko insultas.

Portalas gavo Lauros dėdės laišką. „Mano sesers dukra Laura Brilinkevičiūtė išvažiavo gerai jausdamasi, tą rytą ji buvo pakilios nuotaikos. Tai gali paliudyti ir mano sesuo Eglė Brilinkevičienė, ir Laurytės draugės, kurios važiavo kartu. Bloga jai pasidarė tik kelios minutės prieš 16 val., gal tai tvankaus oro ir garsios muzikos poveikis renginio salėje. Nenoriu komentuoti daugiau smulkmenų, nes tai žiauru ir mūsų Laurytės jau nebesugražinsi", - rašo Lauros dėdė Darius.

Pirmadienį į K.Griniaus mokyklą buvo atvykę Pedagoginės psichologijos tarnybos darbuotojai, kurie susitiko su Lauros bendraklasiais. Su jais bendravo ir mokyklos psichologė Rita Lilienė.

Lauros klasėje nuspręsta nedegti žvakės, kad kitiems mokiniams nebūtų sukelta dar daugiau streso. Vaikus ir taip ištiko šokas. 

Mergaitė varžybose nedalyvavo

Laura sekmadienį Vilniuje nedalyvavo šokių varžybose, o jas tik stebėjo. Nuolatinis hip hopo renginių organizatorius Audrius Jokubauskas nenorėtų, kad nelaimė mestų šešėlį ant šių šokių.

„Kaunietė varžybose nedalyvavo, ji buvo žiūrovė. Tai, kas nutiko, su šokių turnyru nesusiję", - portalui sakė varžybų organizatorius A.Jokubauskas.

„Nežinau, kaip reikės toliau dirbti"

Laura mokėsi šokti „Marijano studijoje". Klubo vadovas Marijanas Staniulėnas portalui sakė, kad mergina užsiėmimus pradėjo lankyti maždaug prieš tris mėnesius.

„Aš jos netreniravau, tačiau kitas treneris sakė, kad mergaitė greitai viską išmoksta ir yra perspektyvi. Varžybose iki šiol ji nedalyvavo, o į Vilnių stebėti tokio rango konkurso vyko pirmą kartą", - pasakojo M.Staniulėnas.

Anot jo, mokytis šokti pradedantys jaunuoliai nepatiria didelio fizinio krūvio. „Viskas daroma pamažu, iš lėto. Tačiau po šio įvykio aš dar nežinau, kaip reikės toliau dirbti. Man sunku... Pats iškviečiau Laurai greitąją pagalbą, padėjau ją nunešti į automobilį... Su visais šokėjais teks pasikalbėti. Jiems pasakysiu, kad bent kas pusę metų patys pasitikrintų sveikatą", - kalbėjo Marijanas.

 Hip hopo šokiai. Kas tai?

Anot A.Jokubausko, hip hopo šokiai tinkami įvairaus fizinio pasirengimo jaunuoliams. „Pasaulyje priskaičiuojama apie dešimt hip hopo šokių stilių. Lietuvoje labiausiai propaguojami „new style hip hop", „locking", „popping" ir „b-boying". Kai kuriems jų reikia daug fizinių jėgų. Pavyzdžiui, „b-boying", kuris yra iš esmės breikas. Jis reikalauja tiek jėgų, kiek sprinto bėgimas", - sakė A.Jokubauskas.

Jis sakė negalįs pasakyti, ar klubai ir treneriai reikalauja sveikatos pažymų iš norinčiųjų šokti. „Be to, ko yra vertos tos pažymos? Jos - visiškas formalumas. Manau, kad kiekvienas turi pats įvertinti savo pasirengimą, savo kūno būklę. Be to, hip hopas - ne sportas. Mes per varžybas nereikalaujame gydytojų pažymų, nedarome dopingo testų. Hip hopas - tai saviraiška, meno rūšis", - kalbėjo A.Jokubauskas.

Anot jo, po keletą metų šokantys jaunuoliai patys ima rūpintis savo sveikata. „Dauguma jų nerūko, negeria, o tai nėra įprasta 16-20 metų žmonėms", - sakė A.Jokubauskas.

Hip hopo terminas apibrėžia ne tik muzikos stilių, bet ir visą kultūrinį judėjimą, susiformavusį 8-ąjame dešimtmetyje Niujorko gatvėse. Paprastai yra išskiriami 4 pagrindiniai šios miesto kultūros elementai: MC, DJ, graffiti ir breakdance. MC (Master of Ceremonies) arba tiesiog reperiai ir DJ yra atsakingi už hiphopo muzikos kūrimą. Tradiciškai nuo muzikos negalima atskirti judesio. Hip hopo judesys - tai gatvės šokis, vadinamas breakdance arba b-boying. Ne ką mažiau svarbus elementas yra ir grafičiai  - tai piešiniai, užrašai viešose erdvėse (ant pastatų, traukinių ir pan.).


Šiame straipsnyje: Brilinkevičiūtė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių