Kauno meras šokiravo „Žalgirio“ arenos apsaugą

Sąžiningai, atsakingai, pagal numatytas instrukcijas dirbantys „Žalgirio“ arenos apsaugos darbuotojai sulaukė Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko spjūvio. Miesto galva viešai pareiškė esąs šokiruotas, kad į Valerijaus Gergijevo koncertą nebuvo įleisti piketuotojai. Negana to, meras mestelėjo sveiku protu sunkiai suvokiamą teiginį, kad arenos apsaugos darbuotojai cenzūruoja spaudą.

„Apsaugos darbuotojai įpratę prie įvairių replikų. Kaip nors praris ir šią. Tačiau mums didelį nerimą kelia neatsakingas, nemokšiškas, o gal net ir piktavališkas mero požiūris į arenos apsaugos klausimus. Jis juk atstovauja savivaldybei, kuri yra arenos savininkė. Jei meras užmiršo, jaučiame pareigą priminti, kad „Žalgirio“ arena civilinės saugos požiūriu yra ypatingas objektas. Čia, mero žiniai, susirenka minios žmonių ir menkiausias ekscesas gali tapti grėsme jų saugumui. Piketuotojai į areną ketino įeiti su atvira liepsna degančiais žiburėliais. Tai akivaizdžiai užfiksuota arenos stebėjimo kamerose. Visiškai natūralu, kad apsaugos darbuotojai pareikalavo prieš įeinant į areną palikti visus protesto akcijos atributus lauke, nes tokios yra instrukcijos. Laikydamiesi instrukcijų apsaugos darbuotojai elgėsi sąžiningai ir atsakingai. Išeitų, kad meras juos ragina elgtis kitaip? Kaip tai suprasti“, – stebėjosi renginių „Žalgirio“ arenoje organizatoriai.

Miesto vadovo išsišokimai keistai atrodo ir bendrovės „Kauno arena“ apsaugos vadovui Gintarui Jankauskui.

„Mes piketuotojus įleidome, tačiau kaip ir visi žiūrovai jie buvo apieškoti. Jie turėjo palikti žvakutes ir visą reklaminę medžiagą. To reikalauja arenos apsaugos taisyklės. Jose parašyta, kad bet kokios akcijos turi būti suderintos su arenos administracija. Kadangi viskas buvo suderinta tik su savivaldybe ir tik dėl akcijos ant tilto, pačioje arenoje negalėjo būti jokių akcijų, jokių atributų, jokios platinamos medžiagos. Nekreipdami į tai dėmesio, mes būtumėme šiurkščiai pažeidę privalomas taisykles. Laikraščius ant tilto dalijo akcijos dalyviai, ir tuos laikraščius žiūrovai netrukdomi nešėsi į vidų. Kas buvo koncerte, matė, kad laikraščių buvo pridėliota visur. Tačiau vargu ar jų reikėjo, nes žmonės čia buvo atėję ne skaityti, o klausyti muzikos. Prie apsaugos punkto atėję protestuotojai laikraščių turėjo didesnį kiekį. Mes tikrai nebuvome kažkokie cenzoriai ir netikrinome, kas ten parašyta. Tai būtų visiškas absurdas. Juk esame normalūs žmonės. Visi bilietus turėję protestuotojai buvo įleisti į vidų. Tačiau dauguma jų tik pastovėjo koridoriuje ir netrukus išėjo lauk. Nesuprantu, kodėl jie taip norėjo prasibrauti į vidų. Negi tik dėl šurmulio? Tai būtų tikrai bjaurus sumanymas “, – sakė apsaugos darbuotojas.

Įsimintino koncerto organizatoriai neslėpė nerimavę, ar protesto akcijos dalyviai nesumanys tos akcijos pratęsti koncerto metu.

„Esame šimtu procentu atsakingi ne tik už žmonių saugumą, bet ir už koncerto kokybę, nes muzikos mylėtojai sumokėjo nemažus pinigus. Buvo neramu, ar piketuotojai nepratęs piketo koncerto metu ir neįpils šaukšto deguto. Laimei, viskas vyko sklandžiai. Manau, meras turėtų tik padėkoti, kad arena rūpinasi aukštu meniniu renginių lygiu. Tačiau nesuprantami išsišokimai mums kelia nerimą. Kas gali garantuoti, kad per kokį nors kitą renginį prie apsaugos punktų vėl nebus dirbtinai kurstomi beprasmiški ekscesai“, – nerimavo bendrovės „Kauno arena“ direktorė Angelė Dementavičiūtė.NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
koncervatoriai....rusai tai baubas,-pencininkai visi i rinkimus.

kaunietis

kaunietis portretas
negazdinkit su ta kaliause mano vaiku

senelis

senelis portretas
kas ji rinko meru
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių