Kauno konservatorius vilioja tolimi kraštai

Kauno valdžia ir sunkmečiu neatsisako komandiruočių į egzotiškas valstybes. Šį kartą valdininkus ir politikus suviliojo Bahreino karalystėje vyksiančios Pasaulio vaikų žaidynės.

Prabangi kelionė

Birželio 27 – liepos 4 dienomis kartu su sportuojančiais vaikais į Bahreino karalystės, Manamos miestą vyks Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Albinas Grabnickas, kuriam patikėtos vyriausio delegacijos trenerio pareigos. Delegacijai kelionėje vertėjaus Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus vedėjo pavaduotoja Lina Duobaitė.

Mero Andriaus Kupčinsko manymu, šių dviejų savivaldybės atstovų egzotiškame Bahreine nepakaks. Jo siūlymu, Kaunui ten turi atstovauti jo bendrapartietė tarybos narė Gintarė Skaistė ir dar vienas konservatorius – administracijos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Abramavičius.

Tačiau vicemero Algimanto Kurlavičiaus skubinami greičiau pritarti siūlymui kolegijos nariai delegacijos sudėtį patvirtino be diskusijų. Šiemet keturių valdžios atstovų kelionė miesto mokesčių mokėtojams atsieis daugiau kaip 15 tūkst. litų.

Pritaręs kolegų kelionei į egzotišką šalį, socialdemokratas vicemeras Steponas Vaičikauskas, pats tą pačią dieną išlėkė į Detmoldo miestą Vokietijoje. Mero A.Kupčinsko komentaro apie politikų komandiruotes gauti nepavyko, nes jis pats trims savaitėms yra išvykęs į Jungtines Amerikos Valstijas.

Pasak mero patarėjo Dainoro Luko, jei meras neturi galimybių dalyvauti renginyje, jis siūlo kitus asmenis, kas galėtų atstovauti merui ir savivaldybei.

Kritiką jau pamiršo

„Žinau, kad reikės kartu su vaikais dalyvauti rungtynėse“, – paklausta, ką veiks Bahreine, tepaaiškino G.Skaistė. Pasak jos, vicemeras Stanislovas Buškevičius yra užsiminęs, kad tokias žaidynes galima rengti ir pas mus. „Tai brangu, todėl vargiai artimiausiu metu organizuosime, bet verta pasisemti naudingos patirties“, – įsitikinusi politikė.

Z.Abramavičius vakar negalėjo pasakyti, kokia bus jo misija Bahreino karalystėje. „Susirinksime visa delegacija ir aptarsime, kaip ir ką daryti. Vaikai ir treneriai žino, ką ten veiks“, – bandė teisintis administracijos atstovas.

2004 m. buvo kilęs skandalas, kai gausi Kauno politikų ir valdininkų delegacija kartu su vakais  dalyvavo  JAV Klyvlendo mieste vykusiose žaidynėse.  Tuomet į delegaciją buvo įtrauktas tuometinis meras Arvydas Garbaravičius, savivaldybės administracijos direktorius Giedrius Buinevičius ir netikėtai treneriais tapę Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Algirdas Vyšniauskas bei Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Albinas Grabnickas. A.Vyšniausko keturiolikmetis sūnus taip pat buvo įformintas kaip treneris.

„Gaila, kad A.Kupčinsko politinė atmintis labai trumpa. Jis buvo vienas iš tų, kurie smerkė A.Garbaravičiaus vadovaujamos kelionės delegaciją į Klyvlendą, o dabar ištikimiausi A.Kupčinsko kariai apdovanojami kelionėmis su vaikais“, – piktinosi K.Kriščiūnas. Jis neabejoja, kad G.Skaistė ir Z.Abramavičius važiuoja į Bahreiną kaip į ekskursiją ir jokios naudos Kaunui iš to nebus.

K.Kriščiūnas taip pat teigė, labai laukiantis, kokią ataskaitą po komandiruotės JAV pateiks Kauno vadovas ir kokią patirtį jis parveš miestui.

Su formaliomis politikų ataskaitomis apie komandiruotes galima susipažinti savivaldybės interneto svetainėje, tačiau į keliones už savivaldybės biudžeto lėšas vyksta ir valdininkai, kurie neprivalo už tai viešai atsiskaityti. Daugiau šia tema skaitykite ketvirtadienį "Kauno dienoje".NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių