Kauno klinikose pritrūko vandens. Atidėtos operacijos (papildyta)

Kauno klinikas vandeniu girdančiame pagrindiniame įvade įvyko avarija dėl kurios buvo sutrikdytas įstaigos darbas. Teko atidėti kai kurias planines operacijas ir procedūras.

Paleido nefiltruotą vandenį

Rimtą gedimą vandens tiekimo linijoje rodantis vandens fontanas Eivenių gatvėje ištryško ketvirtadienį anksti ryte. Pagrindinė Kauno medicinos universiteto klinikas (KMUK) vandeniu girdanti arterija nedelsiant buvo uždaryta, pradėti gedimo vietos paieškos ir remonto darbai.

Klinikos turi dar vieną vandens įvadą, tačiau vamzdis yra pernelyg siauro diametro, kad galėtų patenkinti milžiniškos įstaigos poreikius piko metu. Be to maksimaliais kiekiais pumpuojamas vanduo iš miesto vamzdynų sunešė šiukšles, kurios greitai užkimšo galingus smėlio filtrus. Ant kojų sukeltiems klinikų ūkį prižiūrintiems darbuotojams teko vandenį nukreipti kitu, filtrus apeinančiu vamzdžiu, todėl iškilo pavojus, kad nefiltruotas vanduo sugadins jį darbui naudojančią brangią aparatūra. Net ir filtrų nestabdomo vandens kiekio vis tiek nepakako. Maždaug nuo 10 val. pačių viršutinių klinikų pastatų aukštų vandens čiaupuose prasidėjo sausra.

„Kai kuriuose pastatuose vandens nepakankamumas buvo jaučiamas ketvirtuose aukštuose, kituose pastatuose vandens trūko jau antrame aukšte. Vandens trūkumas buvo jaučiamas iki 14 val. Tuo metu vandens poreikis yra pats didžiausias“, - pasakojo KMUK direktorius ūkio ir inžinerijos reikalams Juozas Dekeris.

Teko atidėti operacijas

Ketvirtadienį dėl vandens trūkumo kai kuriuose skyriuose nebuvo galima ne tik nusiplauti rankų. Teko atidėti kai kurias planines operacijas, procedūras. Tačiau Valdymo tarnybos direktorius Edmundas Varpiotas teigė, kad dėl to nei pacientų sveikatai, nei jų gyvybei pavojus nebuvo kilęs.

„Vanduo iš čiaupo nėra pagrindinė priemonė be kurios negalėtume atlikti kokios nors svarbios operacijos ar procedūros. Svarbiausi skysčiai tikrai nėra iš čiaupo. Ekstremalių situacijų nebuvo ir ko gero negalėjo būti, bet nepatogumų patyrėme“, - kalbėjo E.Varpiotas.

Neveikė brangi aparatūra

„Kauno vandenys“ žadėjo, kad vandens tiekimas bus atnaujintas ketvirtadienį po pietų, tačiau dėl įšalusios žemės gedimo vietos paieška užtruko, todėl remonto darbai baigti tik vakare.

„Kauno vandenų“ darbuotojai praplovė vamzdynus, o visą brangią medicininę įrangą penktadienį apžiūrėję klinikų specialistai nustatė, kad ji neapgadinta.

Penktadienį iki vidurdienio klinikų vandentiekis dirbo įprastu ritmu, tačiau po pietų brangūs Intensyvios terapijos skyriaus medicininiai aparatai išdavė, kad vandens spaudimas vėl pradėjo kristi.

„Kai kurie aparatai veikia tik tada, kai yra pakankamas spaudimas. Vienoje reanimacijoje toks aparatas nebeveikia“, - aiškino dvi dienas dėl vandens tiekimo sutrikimo neturėjęs laiko prisėsti klinikų Vandentiekio ir kanalizacijos tarnybos viršininkas Edvardas Urbonavičius.

Iš pradžių dėl kritusio spaudimo kaltė suversta vėl galėjusiems užsikišti filtrams, tačiau vėliau paaiškėjo, kad spaudimas galėjo nukristi dėl naujų gedimų miesto vandentiekio sistemoje. Pastarosiomis dienomis fiksuojamas ženklus jų skaičiaus padidėjimas.

„Turime spaudimą keliančius siurblius. Kol kas jo pakanka“, - pavakariais sakė J.Dekeris.

Nori autonominio vandentiekio

Net ir patys seniausi KMUK darbuotojai tokio didelio vandens sutrikimo nepamena. Tiesa, prieš gerus kelis metus buvo kilęs didelis nepasitenkinimas dėl prastos vandens kokybės. Todėl „Kauno vandenys“ savo lėšomis įrengė smėlio filtrus.

Po ketvirtadienį įvykusios avarijos klinikose prisiminta, kad prieš 4-5 metus įstaigos vadovybė buvo užsidegusi įsirengti autonominį vandentiekį. KMUK teritorijoje buvo išgręžtas bandomasis gręžinys, kuris atskleidė, kad čia pat yra dideli tinkamo vandens klodai, tačiau gręžinys buvo užšaldytas, o projekto įgyvendinimas paliktas ateičiai.

Kai kas kalba, kad dėl vietinio vandentiekio legalizavimo klinikoms buvo iškelti pernelyg aukšti reikalavimai, kiti teigia, kad projekto neįgyvendintas tik dėl lėšų trūkumo.

 


1000 - maždaug tiek kūb. m. vandens klinikose suvartojama per vieną parą.


 

„Kauno vandenų“ Tinklų cecho viršininkas Vytautas Rudys:

Pastarosiomis dienomis matome ženklų panašių avarijų skaičiaus padidėjimą, o jų likvidavimas užtrunka ilgiau nei vasarą. Žemės įšalas daug kur siekia daugiau nei metrą. Todėl prisikasti iki trūkimo vietos nėra taip paprasta. Dar gerai, jeigu iškarto pataikom ten, kur reikia. Turime įrangą, kuri mums šiek tiek padeda rasti avarijos vietą, bet kai toks įšalas tiksliai nustatyti nelengva,o kai toks įšalas, vanduo dažnai išsiveržia ne toje vietoje, kurioje yra trūkimas.


Šiame straipsnyje: KMUKvandentiekis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Miško gatvėje senus medžius pakeis nauji
  Miško gatvėje senus medžius pakeis nauji

  Prieš keletą savaičių Miško gatvėje prasidėjęs šaligatvio remontas atskleidė sudėtingą ten augančių medžių būklę. Pavojų kauniečiams keliančias 80 ligotų ir senų liepų šį rudenį pakeis 100 naujų, specialiai m...

  1
 • Prasideda Vienybės aikštės rekonstrukcija
  Prasideda Vienybės aikštės rekonstrukcija

  „Taip, prasideda“, – Vienybės aikštės rekonstrukcijos ir požeminės automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo darbų pradžią patvirtino Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas. ...

 • Kas suvaldys statybų chaosą Kauno rajone?
  Kas suvaldys statybų chaosą Kauno rajone?

  Užliedžiai, Giraitė, Vijūkai bene sparčiausiai besiplečiančios Kauno rajono gyvenvietės: kvartalais kyla namai, kotedžai ir daugiabučiai. Deja, plėtra čia vyksta chaotiškai. Savivaldybė kartu su vietos bendruomene ją mėgina suvaldyti, ta...

  19
 • Geriausius abiturientus suviliojo užsienio universitetai
  Geriausius abiturientus suviliojo užsienio universitetai

  Šiemet Kauno rajone abiturientams iš valstybinių brandos egzaminų pavyko surinkti 50 šimtukų – beveik dvigubai daugiau nei pernai. Net dvylika jų priklauso keturiems jaunuoliams. ...

  6
 • Kauno rajono savivaldybė skirs dar daugiau dėmesio viešajai tvarkai
  Kauno rajono savivaldybė skirs dar daugiau dėmesio viešajai tvarkai

  Kauno rajono savivaldybė nuo šiol dar daugiau dėmesio skirs viešajai tvarkai palaikyti. Administracijoje įkurtas naujas Viešosios tvarkos skyrius, kuriame saugumu pakaunėje rūpinsis šešių žmonių komanda. ...

  3
 • Rudens mugėje laukiama dar daugiau užsienio amatininkų
  Rudens mugėje laukiama dar daugiau užsienio amatininkų

  Rugsėjo 8-10 dienomis Laisvės alėjoje rinksis ir savo gaminius siūlys Lietuvos bei užsienio amatininkai, ūkininkai, menininkai ir kiti auksarankiai. ...

 • Žalioji revoliucija Kaune: ar visi patenkinti?
  Žalioji revoliucija Kaune: ar visi patenkinti?

  Saugiau. Geriau. Patogiau. Laisviau. Laimingi dviratininkai Kaune nuoširdžiai žarsto komplimentus jiems žalia juosta pažymėtiems takams. Tai patvirtino "Kauno dienos" savaitgalį atlikta apklausa. ...

  53
 • Ką atskleidė Kauno klinikinės ligoninės auditas?
  Ką atskleidė Kauno klinikinės ligoninės auditas?

  Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) Kauno klinikinėje ligoninėje atlikus neplaninį auditą, kilo abejonių dėl nuotoliniu būdu dirbančių darbuotojų, taip pat dėl aplinkos tvarkymo darbų, automobilių priežiūros paslaugų pirkimų. Ligoninė ...

  9
 • Kaunas toliau tvarkosi: griaunami nelegalūs pastatai senamiestyje
  Kaunas toliau tvarkosi: griaunami nelegalūs pastatai senamiestyje

  Kauno miesto senamiestyje esančioje Smalininkų gatvėje beveik tris dešimtmečius stovinčiam nelegalių pastatų kompleksui išmušė teisingumo valanda, skelbia miesto savivaldybė. Pirmadienį darbininkai pradėjo neteisėtai ant valsty...

  32
 • Europos kultūros sostinė brandina idėjas
  Europos kultūros sostinė brandina idėjas

  Yra ne vienas klausimas, dėl kurio puikiai sutaria Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybės, o ypač projektas "Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022". ...

  2
Daugiau straipsnių