Kauno klinikos slepia faktus apie paauglio mirtį? (papildyta)

Kauno medicinos universiteto klinikos neprisideda prie pirmosios aukos nuo pandeminio gripo netekties tyrimo ir netgi vengia suteikti su juo susijusią informaciją. Tai tvirtina aukos tėvus atstovaujanti advokatų profesinė bendrija.

Šių metų lapkričio mėnesį Kauno klinikose nuo pandeminio gripo mirusio trylikamečio berniuko tėvai Diana ir Rimas Striogai kaltina medikus dėl buvusio netinkamo sūnaus gydymo. Dėl to tėvai kreipėsi į Valstybinę medicinos audito inspekciją prie Sveikatos apsaugos ministerijos, o gavę jų netenkinantį atsakymą – į teisininkus.

Tyrimą pradėjusi advokatų profesinė bendrija „NORDIA Baublys & Partners“ kreipėsi į Kauno medicinos universiteto klinikas, prašydama pateikti dokumentus, reikalingus rengiant teisinius dokumentus dėl paciento teisių gynimo. Tačiau Klinikų vadovybė atsisakė pateikti dokumentus.

"Teisės aktai nenumato, kad gydymo įstaiga privalėtų pateikti piliečių pasamdytam advokatui dokumentus, susijusius su įstaigos organizacine veikla bei tos įstaigos atskirų darbuotojų teisėmis ir pareigomis. Jeigu tarp piliečio ir Kauno medicinos universiteto klinikų būtų ginčas nagrinėjamas atitinkamoje valstybinėje institucijoje, pastarajai pareikalavus bus pateikti visi prašomi dokumentai", – teigiama  Kauno medicinos universiteto klinikų Valdymo tarnybos direktoriaus Edmundo Varpioto pasirašytame rašte advokatams.

Advokatų profesinės bendrijos „NORDIA Baublys & Partners“ partneris Evaldas Rapolas tokį atsakymą traktuoja kaip Valstybės institucijų įstatymo pažeidimą.

"Kauno klinikos yra vieša įstaiga ir privalo teikti informaciją apie apie savo darbo procedūras, specifiką ir panašiai. Mes dirbame jau vienuolika metų ir nė karto nebuvome susidūrę su analogišku atveju, taip įžūliai, nenoriu sakyti, kad ciniškai, ignoruojančio įstatymus", – "Kauno dienai" sakė E.Rapolas.

Jis pabrėžė, kad toks atsakymas nėra kliūtis teisininkams parengti procesinius dokumentus. Nuo to blogiau tik Klinikoms, nes tai natūraliai verčia įtarti, kad kažkas yra slepiama.

"Taip pat kyla klausimų, ar tikrai buvo imtasi visų priemonių, kad būtų išvengta jaunuolio netekties, o atsakingi medikai tinkamai vykdė savo pareigas. Minėti dokumentai galėtų padėti tinkamai ištirti nelaimę ir tiksliai nustatyti už ją atsakingus asmenis bei juos nubausti, o tai leistų ir ateityje išvengti tokių skaudžių nelaimių“, – teigė E.Rapolas.

Šiuo metu renkami reikalingi duomenys tam, kad būtų galima teismui apskųsti Valstybinės medicinos audito inspekcijos prie Sveikatos ministerijos išvadas, kuriose, tėvų nuomone, su jų vaiko gydymu susiję įvykiai buvo atspindėti bei įvertinti neteisingai, netiksliai ir nevisapusiškai.

KMUK atstovė spaudai Eglė Žemaitienė:

Viešojoje erdvėje pasirodė klaidinanti informacija, kad Kauno medicinos universiteto klinikos neprisideda prie pirmosios aukos nuo pandeminio gripo netekties tyrimo ir netgi vengia pateikti su tuo susijusią informaciją.

Reaguodamos į šią informaciją ir priekaištus, KMUK informuoja, kad advokatų profesinei bendrijai „Nordia Baublys&Partners“, atstovaujančiai Rimanto Striogos bei Dianos Striogienės interesus, buvo pateikta visa, su paciento R. Striogos gydymu susijusi medicininė dokumentacija. Papildomai pareikalavus dokumentų, susijusių su įstaigos organizacine veikla bei atskirų darbuotojų teisėmis bei pareigomis, KMUK atsisakė tai padaryti, nes tokių dokumentų pateikimo privatiems asmenims ar bendrovėms nenumato jokie Lietuvos Respublikos teisės aktai.

Jeigu tarp piliečių ir Kauno medicinos universiteto klinikų ginčas būtų nagrinėjamas atitinkamoje valstybinėje institucijoje, pastarajai pareikalavus, bus pateikti visi prašomi dokumentai teisės aktuose nustatyta tvarka.

KMUK savo veikloje visada vadovavosi ir vadovaujasi priimtais LR teisės aktais, todėl privačioms bendrovėms ar asmenims negali daryti išimčių.


Šiame straipsnyje: pandeminis gripas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių