Kauno kavinės kraustosi į lauką

Kaune kavinių ir restoranų šeimininkai į lauką išneša vis daugiau staliukų. Miesto valdžiai nusprendus ir šiemet nerinkti mokesčio už lauko kavinių įrengimą, jų savininkai žada nelikti skolingi.

Barjeras - 10 laipsnių

Pirmieji atėjusį pavasarį simbolizuojantys staliukai prie kai kurių kavinių, restoranų ir barų atsirado dar kovo viduryje. Netrukus orai taps dar šiltesni ir lauko kavinių sezonas įsibėgės visu pajėgumu.

"Šiemet lauke prie kavinės prisėdau pirmą kartą, nes vis dar vėsoka. Bet greitai tapsiu etatine lankytoja. Vasarą lauko kavinė - pagrindinė susitikimų su draugais vieta", - kalbėjo Laisvės alėjoje saule ir kava pasilepinti prisėdusi Lina.

"Skliauto" vadovas Ąžuolas Gaižutis pastebi, kad riba, nuo kurios į lauko kavines pradeda plūsti klientai - 10-12 laipsnių šilumos.

"Turbūt esame pirmieji, kurie pajunta lauko kavinių lankytojų bangą, nes keli stalai lauke stovėjo visą žiemą. Žinoma, kai šalta, nelabai malonu prie jų sėdėti, tačiau vos atšilus iškart pasijaučia jų poreikis", - pasakojo Ą.Gaižutis.

Ir pajamos, ir reklama

Nors šią savaitę orai pernelyg nelepino, verslininkai teigė, kad  jau spėjo pajusti lauko kavinių naudą.

"Efektą pajautėme iš karto. Juk žmonės išsiilgę saulės, šilumos ir lauko", - sakė "Pizza Jazz" regiono vadovas Saulius Skirmantas.

"Dėl to pajamos dvigubai nepadidėjo, bet po žiemos iškart pajaučiamas ryškus šuolis. Net ir kovo viduryje žmonės labai mielai bent trumpam prisėdo išgerti kavos, parūkyti", - kalbėjo  "City Cafe" vadovas Audrius Teresas.

"Galų gale lauke prie kavinės sėdintys žmonės - akivaizdi reklama. Praeiviai mato, kad tai lankoma vieta", - kalbėjo S.Skirmantas.

Mainais - geras darbas

Kavinių, barų ir restoranų savininkus užvakar pasiekė gera žinia - Kauno valdžia ir šiemet nusprendė nerinkti rinkliavos už leidimus prekiauti lauko kavinėse. Tačiau šiemet, kaip ir pernai, nuo rinkliavos atleistos įstaigos privalės padaryti gerą darbą miestui.

"Anksčiau per sezoną sumokėdavome 12-15 tūkst. litų. Pernai nemokėjome, bet tų pinigų nepravalgėme. Laisvės alėjoje sodinome gėles, sutaisėme vaizdo stebėjimo kameras", - nuveiktus darbus vardijo restorano "Miesto sodas" direktorius Gintautas Ruminas.

Planuojama, kad penktadieniais šalia "Miesto sodo" skambės muzika. Miesto savivaldybė suras atlikėjų, o restoranas privalės pasirūpinti pakylomis, elektros energijos tiekimu, kėdėmis, skėčiais.

Prieš savo įstaigas esančius gėlynus apželdinti turės ir visos kitos nuo rinkliavos atleistos kavinės, barai ir restoranai.

"Reikėtų visus paraginti ne tik pasipuošti, bet ir surengti bent po vieną renginį prie savo kavinės. Manau, kad ne visi pernai miestui davė tiek, kiek iš jo gavo", - kolegas pasitempti ragino Ą.Gaižutis.

Savivaldybei priekaištų neturi

Verslininkai teigia, kad savivaldybės geranoriškumo jų atžvilgiu užtenka, tačiau dar turėtų porą prašymų.

Pirmiausia lauko kavinių verslui labai pakenktų draudimas rūkyti miesto centro pagrindinėse pėsčiųjų lankomose gatvėse. Dėl šio draudimo savivaldybės taryba turėjo apsispręsti užvakar, tačiau klausimą atidėjo.

"Pirmiausia draudimais nieko nepasieksime, bet jeigu jau taip nutiktų, savivaldybė turėtų aiškiai pasakyti, kokiose zonose žmonės galės rūkyti", - kalbėjo G.Ruminas.
Ą.Gaižutis ketvina kreiptis į savivaldybę, kad ši apsvarstytų galimybę kai kuriose miesto vietose lauko kavinėms leisti dirbti ilgiau nei iki 23 val.

"Visas pasaulis gyvena iki 2-3 val. nakties, o mes iki 23 val.", - pastebėjo Ą.Gaižutis.
Kavinių atstovai teigė, kad  vis dar jaučia ekonominės krizės šleifą.  "Pastebėjome, kad labai sumažėjo 30-40 metų amžiaus klientų. Bijau, ar nebus jie Airijoje. Tačiau pastebime, kad daugiau ateina jaunimo ir pagyvenusių žmonių", - pasakojo G.Ruminas.

Lauko kavinių mokestis:

2008 m. savivaldybės administracijos Licencijų ir paslaugų skyrius 55 lauko kavinėms išdavė 85 leidimus prekiauti Kauno viešosiose vietose ir surinko beveik 37 tūkst. litų.
Pernai 53 lauko kavinėms buvo išduoti 72 leidimai.
Vienos dienos mokestis už 1 kv. m lauko kavinės centrinėje miesto dalyje ir Senamiestyje - 0,15 lito.
Kitose viešose miesto vietose - apie 0,10 lito už vieną dieną.
Šie įkainiai nebuvo didinami nuo 2000 m.


Šiame straipsnyje: pavasarislauko kavinės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių