Kauno kapinėse iškils kolumbariumai

Netrukus Kėdainių pramoniniame parke krematoriumą pastatysianti bendrovė pasiūlė visose Kauno kapinėse įrengti po kolumbariumą.

Vietas jau išrinko

Urnų su mirusiojo palaikais laikymo vietų iki šiol Kaune nebuvo, bet artimiausiu metu situacija gali pasikeisti. Pastačius krematoriumą Kėdainių pramoniniame parke, tikėtina, kad netradiciškai su artimųjų kūnais atsisveikinę kauniečiai pageidaus jų urnas saugoti arčiau, savame mieste.

Kauno savivaldybės įmonės "Kapinių priežiūra" direktorius Valdemaras Olšauskas yra numatęs vietas, kuriose tiktų įrengti kolumbariumus.

"Petrašiūnuose, Romainiuose, Seniavos, Eigulių kapinėse – visur yra vietų, kurias būtų galima pritaikyti tokiai paskirčiai, – vardijo V.Olšauskas. – Daug žemės tokiam dalykui nereikia, galėtume išnaudoti dėl drėgmės ar prastų privažiavimo kelių laidoti netinkamus plotus."

Neseniai kolumbariumų įrengimo klausimą svarstė savivaldybės Komunalinių reikalų skyriaus specialistai, bet sprendimo nepriėmė.

"Buvau perspėtas, kad Kėdainiuose krematoriumą statančios įmonės atstovai artimiausiu metu atvažiuos apžiūrėti kolumbariumams siūlomų vietų, bet kol kas dar svečių nesulaukiau", – pasakojo V.Olšauskas. Jo žiniomis, mirusiojo palaikų laikymo vietos gali būti įrengtos specialiose sienelėse, suskirstytose po pusę arba vieną kvadratinį metrą.

Krematoriumas veiks rudenį

Birželio pradžioje Kėdainių pramoniniame parke turėtų prasidėti pirmojo Lietuvoje krematoriumo statybos. Pagal architekto Gintauto Natkevičiaus projektą jį statysiančios bendrovės "K2 LT" Ritualinių paslaugų centro su krematoriumu investicinio projekto direktorius Vytenis Labanauskas žada projektą įgyvendinti iki šio rudens.

Būsimasis Ritualinių paslaugų centras neteiks šarvojimo ar laidojimo paslaugų – čia bus dvi atsisveikinimo su velioniu prieš palaikų kremavimą salės, pagalbinės patalpos su šaldymo įranga, tinkamos laikinai laikyti palaikus, administracinės ir pagalbinės patalpos darbuotojams, veiks dvi kremavimo linijos.

Iš pradžių planuojama paleista vieną liniją, kurioje per metus bus galima atlikti 4 tūkst. kremavimų. Projekto vadovai mano, kad to visiškai pakaktų patenkinti Lietuvos poreikius. Įgyvendinus 8 mln. litų vertės pirmąjį projekto etapą, rengiamasi investuoti į antrą 3,5 mln. litų vertės liniją.

Kremavimo linijos gaminamos Vokietijos bendrovėje IFZW, kurios įranga eksploatuojama daugelyje Vakarų Europos šalių. Teigiama, kad krematoriume įrengta oro valymo sistema ypač gerai išvalys išeinantį orą nuo kenksmingų medžiagų – nebus viršyti Lietuvos ir ES direktyvose nustatyti reikalavimai, o visi kvapai sudegs per kremavimo procesą 850 °C temperatūroje.

Priklausys nuo sąlygų

V.Labanauskas supranta, kad neatsiejama krematoriumo dalis yra ir kolumbariumas, todėl pasiūlė Kauno miesto savivaldybei parengti jo projektą. Esą būtų galima panaudoti esamas kapinių erdves.

"Laidojimo paslaugų įmonės irgi suinteresuotos projektu, bet kol kas nieko konkretaus nevyksta, tik mąstoma apie projektą", – kalbėjo V.Labanauskas.

Paklaustas apie finansavimą, jis abejojo, ar miesto savivaldybė tam skirtų lėšų, nes jam susidaręs įspūdis, kad "Kauno miesto savivaldybė, kaip ir kitos, neturi pinigų". Jo teigimu, Klaipėdoje įrengti 1 kv. m kolumbariumo kainavo 2 tūkst. litų.

Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Ceringis pasakojo, kad įrengti kolumbariumą Petrašiūnų kapinėse planuojama jau seniai. Esą net projektas buvo parengtas.

"Rengiamasi išplėsti Petrašiūnų kapines, planuojama rengti detalųjį planą, o kolumbariumas būtų reikalingas, nes kiekvienas norės arčiau namų saugoti urnas", – svarstė V.Ceringis.

Kaip Kaune ketinama išspręsti laidojimo problemą skaitykite trečiadienį "Kauno dienoje".


Šiame straipsnyje: Krematoriumaskolumbariumas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kauno automobilių turgus keičiasi kasmet
  Kauno automobilių turgus keičiasi kasmet

  Rusai, baltarusiai, kazachai, kirgizai, moldavai, ukrainiečiai ir lietuviai – tik keletas tautybių, kurių pirkėjus galima buvo sutikti per 23 Kauno automobilių turgaus gyvavimo metus. Atlaikęs įvairiausius permainų vėjus, Kauno automobilių turg...

  8
 • Nekuklūs Kauno užmojai už 300 mln. eurų
  Nekuklūs Kauno užmojai už 300 mln. eurų

  Savivaldybė jau baigia sudėlioti 2017 m. Kauno miesto biudžetą. Šiemet užmojai dar didesni, tačiau miesto vadovai tikina, kad viskas paremta realiomis prognozėmis. ...

  35
 • Laisvės alėjoje praeiviai tapo apiplėšimo liudininkais
  Laisvės alėjoje praeiviai tapo apiplėšimo liudininkais

  Informaciniais lankstinukais, jautriais priminimais ir inscenizuotu plėšimu šiandien kauniečiai buvo kviečiami užjausti nusikaltimų aukas ir užkirsti kelią panašiems įvykiams. ...

 • Kauno studentai padeda kurti Birštono veidą
  Kauno studentai padeda kurti Birštono veidą

  Dažniau besilankantys Birštono mieste tikrai pastebi didelį tuščią sklypą prie pat įvažiavimo į kurortą. Birštono savivaldybė nuolat ieško galimų sprendimų, kurie leistų panaudoti šią erdvę pritaikant ją miest...

  1
 • Prie Amalių pervažos – netikėtumas vairuotojams
  Prie Amalių pervažos – netikėtumas vairuotojams

  Antradienio rytą greitį mėgstantys pažeidėjai galėjo kiek lengviau atsipūsti – moderniausia greičio fiksavimo įranga aprūpinta policijos „Škoda“ visą rytą tykiai stovėjo prie Amalių pervažos. Čia pareigūnai tikrino ne ...

  1
 • Kačerginei, Kulautuvai ir Zapyškiui suteiktas kurorto statusas
  Kačerginei, Kulautuvai ir Zapyškiui suteiktas kurorto statusas

  Vyriausybė trečiadienį nutarė suteikti kurortinės teritorijos statusą Kauno rajone esantiems Kačerginės ir Kulautuvos miesteliams bei daliai Zapyškio miestelio. ...

  4
 • Alternatyva spūstims daugiabučių kiemuose
  Alternatyva spūstims daugiabučių kiemuose

  Daugiabučių namų kasdienybė – iššūkis rasti vietą automobiliui pastatyti. O tai, regis, sena ir iš mirties taško nejudanti problema. Tačiau yra priežasčių, dėl kurių verta pakeisti požiūrį į automobilio stovėj...

  17
 • Nuspręsta, kaip vadinsis naujasis Kauno koncertų centras
  Nuspręsta, kaip vadinsis naujasis Kauno koncertų centras

  Balsavimas baigtas – rezultatai aiškūs. Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto prieigose iškils Mikalojaus Konstantino Čiurlionio koncertų centras. Dar šiemet turėtų paaiškėti, kaip atrodys naujasis objektas – Kaunas s...

  11
 • Kauno klinikos sulaukė svarbaus įvertinimo
  Kauno klinikos sulaukė svarbaus įvertinimo

  Kauno klinikų Transplantacijos centre auditą atlikusi tarptautinė auditorių grupė pateikė išvadas apie didžiausioje šalies ligoninėje vykdomas donorų paruošimo bei organų ir audinių persodinimo procedūras. Nustačius, jog &scar...

  6
 • 100-asis Kauno rajono kūdikis gimė Vasario 16-ąją
  100-asis Kauno rajono kūdikis gimė Vasario 16-ąją

  Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo džiaugsmingu įvykiu. Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis šių metų naujagimis – Lukas Sidekerskis. ...

Daugiau straipsnių