„Kauno energijos“ vadovas: turime branginti šilumą (papildyta)

Padidėjus dujų kainoms, privalome branginti šilumą. Taip tvirtino portalo redakcijoje penktadienį viešėjęs "Kauno energijos" direktorius Rimantas Bakas.

„Perkamos dujų kainos nuo birželio mėnesio iki gruodžio pabaigos padidėjo 34 procentais. Dėl to ir privalome branginti šilumą“, - atsakydamas į portalo lankytojų klausimus apie brangstančią šilumą kalbėjo R.Bakas.

Džiaugiasi geru kauniečių mokumu

„Kauno energijos“ vadovas paneigė portalo lankytojo darytą prielaidą, kad kainos vartotojams gali būti keliamos dėl to, jog daug žmonių esą neišgali susimokėti už šilumą.

„Mokumas Kaune - vienas iš geriausių Lietuvoje. Tuo galima tiktai pasidžiaugti. Nemokūs vartotojai yra išskiriami į atskiras grupes, sudaromi skolų padengimo grafikai arba skolos išieškomos per teismus ar antstolius. Skolininkams priskaičiuojami delspinigiai, todėl mokūs vartotojai to nepajunta“, - nurodė portalo svečias.

Šilumos vagių paieška - ne įmonės reikalas

Paklaustas, kodėl už name vagiamą karštą vandenį bei šilumą, turi mokėti visi namo gyventojai, o „Kauno energija“ visai nesirūpina išsiaiškinti, kas yra vagys, R.Bakas tvirtino, kad tokia užduotis - ne įmonei.

„Namo vidaus tvarka turi būti tokia, kad gyventojai pasitikėtų vieni kitais ir vagysčių atvejų nebūtų. „Kauno energija" neatlieka vagysčių kontrolės funkcijos. Jūsų vagiantys kaimynai skriaudžia kitus namo gyventojus. Apie vagystes praneškite policijai“, - patarė R.Bakas.

Patarė dėl karšto vandens tiekėjo

„Kauno energijos“ vadovas portalo lankytojams patarė, kaip elgtis renkantis karšto vandens tiekėją - mat iki balandžio 1 d. gyventojai tai turi padaryti.

„Dėl karšto vandens tiekėjo - pagal dabar galiojančius įstatymus vartotojai turi pasirinkti patys. Ir jeigu nepasirinks, tuomet karšto vandens tiekėju taps šilumos tiekėjas. Siūlau bendrijai nuspręsti pačiai. Mano siūlymas - pirkti šilumą ir šaltą vandenį įvade ir patiems organizuoti paskirstymą pastate. Tai būtų pats pigiausias būdas“, - savo poziciją dėstė R.Bakas.

Jo tikinimu, pasirinkus karšto vandens tiekėją, mokestis bus skaičiuojamas pagal to tiekėjo pateiktą sąmatą. „Pats skaitiklis turi priklausyti karšto vandens tiekėjui. Kaip ir svarstyklės priklauso parduotuvei, o ne pirkėjui“, - pabrėžė „Kauno energijos“ vadovas.

Biokuras Petrašiūnų elektrinėje: procesas sustojęs

Kalbėdamas apie bandymus pritraukti investicijas į Petrašiūnų elektrinę, o biokurą panaudoti šilumai gaminti, R.Bakas neslėpė nusivylimo.

„Bendrovė įdėjo daug pastangų rengdama dokumentus ir konkurso sąlygas, bet, deja, šis procesas kol kas sustojęs ir nėra aišku dėl tęstinumo“, - sakė „Kauno energijos“ vadovas.

Atlyginimas - paslaptis

R.Bakas neatsakė į portalo lankytojo klausimą, koks atlyginimas jam mokamas. Tiesa, vyras nurodė, kad metinės premijos jam neskiriamos.

„Metinių premijų negaunu, atlyginimas nustatytas pagal Kauno miesto savivaldybės administracijos direkotriaus nustatytą tvarką: pagal įmonės veiklos pelningumą, apyvartą, dirbančių darbuotojų skaičių bendrovėje. Nuo pernai gruodžio mano atlyginimas sumažėjo 34,5 procento. Šiemet išleistas naujas įsakymas, pagal kurį atlyginimas dar mažės ne tik man, bet ir kitoms savivaldybei pavaldžioms bendrovėms ir įstaigoms“, - akcentavo R.Bakas.

Kaip "Kauno energijos" vadovas atsakinėjo į svetainės lankytojų klausimus, galite perskaityti čia.


Šiame straipsnyje: Kauno energijabakas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių