„Kauno energija“ didins įstatinį kapitalą?

Ketvirtadienį vyksiančiame Kauno miesto tarybos posėdyje bus svarstoma, ar didinti "Kauno energijos" įstatinį kapitalą. Papildomus įnašus pageidauja pateikti Jurbarko miesto savivaldybė.

Bendrovės "Kauno energija" generalinis direktorius Rimantas Bakas teigė, sprendimas didinti įstatinį kapitalą yra susijęs su mažojo akcininko siūlymu įnešti į bendrovės balansą tam tikro turto. Esą siūlymą didinti įstatinį kapitalą pateikė mažasis įmonės akcininkas Jurbarko miesto savivaldybė.

"Jie nori perduoti kelias trasas į "Kauno energijos" balansą. Nuo seno tos trasos priklausė jiems ir buvo nuostolingos, - pasakojo R.Bakas. - Jiems tai nenaudinga, nes trasos yra nuostolingos".

Paklaustas, ar "Kauno energija" pritaria tokiam Jurbarko miesto savivaldybės siūlymui, R.Bakas buvo kategoriškas. Esą tokiu būdu didinti bendrovės įstatinį kapitalą "Kauno energijai" nėra naudinga, nes užkraunama atsakomybė dėl trasų eksploatavimo, be to, didės šilumos nuostoliai.

"Tie nuostoliai simboliški, nedideli, bet vis tiek nuostoliai", - atsiduso R.Bakas.
Pagrindiniai "Kauno energijos" akcininkai, turintys daugiau kaip 5 proc. bendrovės balsų yra Kauno miesto savivaldybė (85,12 proc. balsų) ir Kauno rajono savivaldybė (8,07 proc. balsų).

Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir vadybos fakulteto Finansų katedros vedėjos Astos Vasiliauskaitės teigimu, įmonės įstatinis kapitalas gali būti didinamas dėl įvairių priežasčių, tarp jų - noras augti, finansinių institucijų reikalavimas, įmonių susijungimas ir kitos.

"Įstatinio kapitalo didinimas yra geras požymis, rodantis, kad akcininkai nori sustiprinti savo indėlį įmonėje. Tai reikštų, kad jie mato perspektyvas versle, - kalbėjo docentė. - Kuo akcininkai  daugiau į verslą yra įdėję, tuo nesėkmės atveju didesnė tikimybė viską prarasti. Juolab kad įstatinio kapitalo negalima greit išgryninti".

Tais atvejais, kai įstatinį kapitalą didina mažasis akcininkas, jo galimybės veikti priimant sprendimus įmonėje atitinkamai padidėja. Tačiau įstatinio kapitalo didinimo sprendimą turi palaikyti ir stambieji akcininkai.

"Kauno energijos" atveju diskusija yra pakankamai subtili, - vertino A.Vasiliauskaitė. -Taip yra todėl, kad mažasis akcininkas neįneša pinigų. Jis nori, kad tas turtas, kuris jau yra sukurtas, būtų įkainotas ir priskaičiuotas prie įstatinio kapitalo".

Stambusis akcininkas, anot jos, gali abejoti dėl galimybių integruoti tokį turtą į veikiančią sistemą. Kita vertus, jeigu toks įnašas bus pripažintas, mažojo akcininko balsų dalis akciniame kapitale padidės.

"Tuo didysis akcininkas ne visuomet bus suinteresuotas", - sakė A.Vasiliauskaitė.


Šiame straipsnyje: Kauno energija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių