„Kauno diena“ – vienas Kauno simbolių

Laisvės alėja į darbą skubantys praeiviai, jaunavedžių pulkai prie Baltąja gulbe vadinamos Rotušės, Ąžuolynas, Sporto halė ir joje žaidžiantis "Žalgiris", ryto kava ir laiškininko ką tik atnešta "Kauno diena". Šie vaizdai asocijuojasi tik su vieninteliu žodžiu – Kaunas.

Laiko išbandymus atlaikęs vienintelis Kaune leidžiamas dienraštis skelbia 2011 m. prenumeratą.  Svarbiausia mūsų kryptis išlieka ta pati – tradicijų puoselėjimas. "Kauno diena" visuomet buvo kovotoja. Mes visada buvome miesto ir Lietuvos valdžios darbą kritiška akimi stebintis laikraštis. O dabar dar ir jaučiame pareigą visokeriopai ginti ir remti šalies piliečių pastangas kuriant pilietinę visuomenę.

"Kauno diena" visada garsėjo savo ištikimais skaitytojais, kurie yra tarsi neetatiniai dienraščio korespondentai. Mes didžiuojamės, kad kiekvienas redakcijos rytas prasideda dešimtimis mūsų skaitytojų skambučių, pranešančių apie pastebėtus įvykius, pasakojančių apie savo, draugų ar kaimynų problemas.

Manydami, kad reikalai pajudės greičiau, kauniečiai kartais į redakciją kreipiasi anksčiau, nei į išties jais turinčius rūpintis savivaldybės valdininkus, policijos pareigūnus ar daugiabučių administratorius. Tai liudija begalinį kauniečių pasitikėjimą "Kauno diena", nemažėjantį jau 60 metų.

1950 m. vietoj "Tarybų Lietuvos" pradėta leisti "Kauno tiesa" bėgant metams keitėsi. Kaip ir visa Lietuva, ji po truputį laisvėjo, jos rašiniai darėsi vis drąsesni, vis dažniau nepaisantys okupantų prievarta įpirštos ideologijos. Atgimimo metais dienraštis peržengė Kauno ribas – mūsų rašiniai perteikė visos Lietuvos laisvės siekį, laikraščio puslapiai tapo tribūna visiems Atgimimo šaukliams, todėl ir skaitytojų geografija itin išsiplėtė.

1992-aisiais skaitytojų valia "Kauno diena" pervardytas dienraštis jau buvo tapęs fenomenu ir juo yra ligi šiol. "Kauno diena" yra vienintelis ne sostinėje leidžiamas dienraštis, kasmet patenkantis į labiausiai skaitomų Lietuvos dienraščių penketuką.

Tačiau "Kauno diena" – visų pirma Kauno įvykiai ir kauniečių problemos. Jiems skyrėme, skiriame ir skirsime didžiausią dėmesį. Be kasdienių įvykių fiksavimo, "Kauno dienoje" kasdien numatyta vietos faktų, tendencijų priežasčių analizei. Šie rašiniai gula į "Kauno dienos" teminius priedus. Mūsų skaitytojai labiausiai mėgsta priedus "Sveikata", "Aukštyn žemyn" ir "Pasaulis".

Taip pat neįsivaizduoja "Kauno dienos" be šeštadieninio žurnalo "TV diena" su visos savaitės TV programa, laidų anonsais ir nuolatine rubrika apie kino naujienas "Kino fotelis". Kitų "Kauno dienos" priedų "Namai", "Ratai", "Turtas", "Pramogų alėja", "Sportas" skaitytojas – jaunas, veiklus, smalsus kaunietis, savo miesto patriotas.

Didžiausia mūsų naujiena – tik "Kauno dienos" prenumeratoriams skirtas laisvalaikio skaitinių priedas "Kaimynai". Kas ketvirtį ketinamo leisti priedo pirmasis numeris sulaukė ypatingo skaitytojų dėmesio. Redakcijos paštas mirgėjo nuo padėkų: "Labai ačiū už naują "Kauno dienos" priedą" (V.Kamarauskienė), "Labai apsidžiaugiau gavęs šį priedą, jame radau daug gerų patarimų sodininkams. Tas pavadinimas "Kaimynai" labai gražus ir atitinkantis bendravimą" (Juozas Naginionis), "Naujas priedas "Kaimynai" labai nudžiugino. O labiausiai patiko jame išvardytos vietos, kur Kaune geriausia meškerioti, ir pasiūlymai, kaip surengti vienos dienos ekskursiją į pakaunę" (Kęstutis Čaikauskas).

Kviečiame ir 2011-aisiais būti su mumis. Tradicijos nesikeičia!


Šiame straipsnyje: Kauno diena

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių