Kauno ateities duobkasio ir mero dvikova

Šarūnas Navickis, pirmadienį surengęs teatralizuotą Kauno laidotuvių akciją, neabejoja, kad leidimą renginiui panaikino miesto meras Andrius Kupčinskas. Miesto vadovas teigia, kad kelių žmonių renginiui leidimas net nebuvo reikalingas, o Š.Navickio akciją vertina kaip savireklamą.

 Ragina pripažinti klaidą

 Š.Navickis laiške merui rašo: „Šių metų gegužės 19 dieną uždraudėte pilietinę akciją, tiksliau, panaikinote jau išduotą leidimą. Šis jūsų nekonstitucinis poelgis niekam ne paslaptis. Kodėl taip pasielgėte, tikiuosi, sau esate atsakęs. Tačiau jūsų poelgio teisinis vertinimas rodo, kad žmogaus teisės ir demokratinio bendrabūvio normos jums yra arba tamsus miškas, arba išvis jokios vertybės. Įvertinant jūsų užimamas pareigas ir prisiimtą laikyseną, tai pakankamai rimta problema.

Štai kelios minėto teisinio vertinimo citatos: „Vadovaujantis Susirinkimų įstatymo 8 straipsnio nuostatomis (...) akcija nedraudžiama."„(...) įstatymo nustatytų susirinkimą draudžiančių aplinkybių (Susitikimų įst. 8 str.) nebuvo, todėl darytina išvada, kad Kauno miesto savivaldybės mero sprendimas panaikinti leidimą akcijai yra neteisėtas."

„Kiekvienas turi teisę į taikių susirinkimų laisvę. Naudojimuisi šiomis teisėmis netaikomi jokie apribojimai, išskyrus tuos, kuriuos nustato įstatymas ir kurie yra būtini demokratinėje visuomenėje (...)“

„Šiuo konkrečiu atveju vyko taikus susirinkimas ( pilietinė akcija), kurios tikslas buvo taikus, t.y. nekeliantis grėsmės žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar konstitucinei santvarkai. Todėl Kauno miesto meras panaikindamas leidimą surengti taikią pilietinę akciją pažeidė pagrindines žmogaus teises ir laisves, o konkrečiai: susirinkimų teisę ir  saviraiškos teisę."

Remdamasis tuo, kas įvyko, minėtu teisiniu vertinimu bei jūsų paties žodžiais akcijai pasibaigus, darau prielaidas, kad buvote ištiktas teisuoliškumo, išsigandęs savo paties miestiečių viešos nuomonės, reiškiamos įstatymų leidžiama forma (tą suprasčiau) ir pasielgėte neatsakingai. Suprasčiau ir jūsų artimiausios aplinkos spaudimą. Tačiau, jei norite likti aktyvioje politikoje kaip demokratiškas, „jaunas ir veržlus" vadovas, pasinaudokite proga viešai pripažinti savo klaidas ir pasmerkti konservatyvųjį Lietuvos politikos sparną apėmusias autoritarines tendencijas.

Patikėkite, tai išties dar viena pastanga jums padėti, pasinaudokite ja. Minėtoji akcija, beje, irgi buvo skirta pagelbėti miestui".

 A.Kupčinskas: jis rengiasi rinkimams

 Su šiuo laišku susipažinęs Kauno meras Andrius Kupčinskas „Kauno dienos" portalui teigė, kad jokio leidimo jis nepanaikino.

„Leidimą atšaukė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Rabačius. Aš, vicemerai ir administracijos vadovai manė, kad rengti miesto ateities laidotuves „Kauno miesto dienos" išvakarėse yra nepriimtina. Be to, akcijoje dalyvavo iki 10 žmonių, todėl jiems leidimas nebuvo reikalingas ir nematau už ką reikėtų bausti organizatorius", - teigė meras.

A.Kupčinsko teigimu, tokiai akcijai po šventinių renginių nekiltų trukdžių. „Nors geriausiai būtų su šiuo organizatoriumi pakalbėti asmeniškai, o ne bendrauti per trečiuosius asmenis", - sakė meras.

A.Kupčinskas mano, kad Š.Navickis stengiasi atkreipti į save dėmesį, nes ketina dalyvauti rinkimuose į Seimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių