Kauno arena dygsta, bet derybos dėl jos valdymo kelia nerimą

Kauno miesto savivaldybės taryba nutarė imti paskolą, kad nesutriktų arenos statybos, tačiau vis dar nežinia, kas areną valdys. Savivaldybės ir verslininkų derybininkai nebėra tikri, ar derybos bus vainikuotos sėkme.  

Kauno miesto savivaldybės taryba pavasarį buvo apsisprendusi Nemuno saloje statomiems Kauno pramogų ir sporto rūmams šiais metais išleisti 22 mln. litų skolintų lėšų. O per ateinančius dvejus metus dar pasiskolinti 25 mln. litų.

Ketvirtadienį taryba nutarė nedelsti ir pritarė 25 mln. litų dydžio paskolos ėmimui. Manoma, kad tai padės išvengti galimų finansinių problemų statybos metu.

Jau kitų metų pradžioje ketinama pradėti vykdyti vidaus darbus. Iki to laiko tikimasi, kad bus žinomas arenos valdytojas, kuris už jos veiklą bus atsakingas 25 metus.

Kauno miesto savivaldybės ir Nemuno saloje statomų pramogų ir sporto rūmų valdymo konkursą laimėjusio konsorciumo atstovai prie derybų stalo sėdo prieš du mėnesius.

Tuomet miesto meras Andrius Kupčinskas pareiškė, kad verslininkai už arenos valdymą kasmet nori gauti po tris milijonus litų, o miestas tikisi nemokėti nieko. Po pirmojo susitikimo derybininkai neslėpė pakilios nuotaikos, o verslininkai tikino atidžiai peržiūrėsią pasiūlymą ir neabejojo sugebėsią išlaidas sumažinti bei koncesijos mokestį gerokai nupjauti.

Derybininkai susitikdavo kas vieną ar dvi savaites, nuolat susirašinėjo, tačiau artėjant darybų pabaigai, entuziazmu dėl sėkmingos jų baigties nebetrykšta.

Kalbama, kad investicinį arenos projektą įvertinusios ES institucijos uždėjo koncesijos mokesčio „lubas“ - daugiausiai vienas milijonas litų per metus.

„Savivaldybė negali būti taip įsprausta, kad negalėtų padaryti jokio judesio, bet investicinis projektas į Briuselį išsiųstas su maždaug tokiomis sumomis. Be to, manau, kad milijonas - rimta derybinė suma“, - kalbas nei patvirtino, nei paneigė savivaldybės administracijos direktorius Vygantas Gudėnas.

Koncesininko investicijos į areną turėtų siekti keliasdešimt milijonų litų, todėl milijoną litų per metus siekiantis koncesijos mokestis šių išlaidų nekompensuotų.

„Kauno diena“ jau ne kartą rašė, kad tokio dydžio arenos Rytų Europoje sunkiai išsilaikydavo net ir pačiais geriausiais laikais.

Derybose dalyvaujančio konsorciumo atstovai kol kas pavojaus varpais neskambina, bet derybas komentuoja šykščiai ir pripažįsta, kad jos vyksta ne taip sklandžiai, kaip norėtųsi.

„Mes siekiame, kad arena pradėtų veikti kuo greičiau, nes „Žalgiriui“ būtini modernūs sporto rūmų. Negalime prisiimti įsipareigojimų remti „Žalgirį“ ir išlaikyti būsimą komandos namų areną“, - sakė „Žalgirio“ valdybos narys Remigijus Jurgelaitis.

„Konsorciumas į areną per pirmus metus siūlo investuoti 20 mln. litų. Manau, kad miesto vadovai supras, kad sunkmečiu nebūtų protinga atsisakyti tokios investicijos“, - pridūrė jis.  

Jei derybininkams nepavyktų susitarti, savivaldybė turėtų skelbti naują arenos valdymo konkursą, tračiau pavasarinė patirtis rodo, kad išgirdę valdymo sąlygas iš susižavėjimo nealpsta nei Lietuvos, nei užsienio investuotojai. „Kauno Žalgirio rėmėjo“ ir asociacijos „Kauno futbolo ir beisbolo klubas“ konsorciumas buvo vienintelis arenos valdymo konkurso dalyvis.


Šiame straipsnyje: Kauno arena

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia
  Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia

  Šiandien Ramybės parko pietinėje dalyje, šalia Kristaus Prisikėlimo cerkvės, stovi Apreiškimo Švč.Dievo Motinai katedra. Jos istorija siekia XX a. ketvirtąjį dešimtmetį: šventovė pašventinta ir atidaryt...

 • Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose
  Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose

  Siekiant prisidėti prie vaikų saugumo keliuose, visą šią savaitę Kauno technikos kolegijos studentai rytais, pusvalandį prieš pasidedant pamokoms, budėjo prie ugdymo įstaigos mokyklos-darželio „Rūtelė“ esančios pėsčiųj...

  2
 • Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje
  Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje

  Teatro režisierius, aktorius ir pedagogas Gytis Padegimas įsitikinęs, kad Kaune tradicijos puikiai dera su naujovėmis, ir dėl to miestas gali būti įdomus labai plačiam žmonių ratui. Pokalbis su projekto „Kaun...

 • Kaune – antroji „H&M“ banga
  Kaune – antroji „H&M“ banga

  Šeštadienį į Kauną drabužių parduotuvė „H&M“ žengė antra koja. Šis žingsnis sulaukė ne ką mažesnio kauniečių susidomėjimo. Parduotuvės atidarymas teikia džiaugsmo ir  „H&M” darbuotojams...

 • Įspūdingas reginys: ruošiamasi sudėtingam „Respublikos“ griovimui
  Įspūdingas reginys: ruošiamasi sudėtingam „Respublikos“ griovimui

  Penktadienio rytą kauniečius pačiame miesto centre stebino neįprastas reginys. Ruošiantis ypatingai griovimo operacijai, ant 42 metrų aukščio „Respublikos“ viešbučio kilo sunkiasvorė technika. Jau artimiausiomis dienomi...

  11
 • Kaunas žengė svarbų žingsnį: nusprendė perimti fortus
  Kaunas žengė svarbų žingsnį: nusprendė perimti fortus

  Kauno miesto taryba šią savaitę nusprendė kreiptis į Vyriausybę ir iš Turto banko perimti Kauno tvirtovės fortus. Kol to neįvyko, fortuose vyksta tik kosmetiniai tvarkymai, nors nestinga ir grandiniozinių planų. ...

 • Darbo birža švaisto ES milijonus?
  Darbo birža švaisto ES milijonus?

  Noras keisti arba įgyti profesiją gali įstumti į keblią padėtį. Kaunietis Martynas Staliulionis, pasinaudojęs Darbo biržos  pasiūlyta profesinio mokymo programa, ėmė abejoti, ar tai nėra tuščias ES skirtų pinigų švaistymas. ...

  31
 • Ar Kaune bus čiuožyklų?
  Ar Kaune bus čiuožyklų?

  Praėjusią žiemą Kaune veikė mažiausiai penkios čiuožyklos po atviru dangumi. Dėl jų kokybės sulaukta nemažai priekaištų, o kaip bus šiemet? ...

  3
 • G. Strakšys: smurtas – liga, kurią gydyti privalome visi
  G. Strakšys: smurtas – liga, kurią gydyti privalome visi

  Visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos „Kauno vyrai už visuomenę be smurto!“ dalyvis Giedrius Strakšys, Kauno jogos centro vadovas, jogos instruktorius, prancūzų kalbos specialistas. Jį kalbina Kauno apskrities vyrų krizių centro p...

  2
 • STT apklausė Kauno rajono merą, vicemerui pareikšti įtarimai
  STT apklausė Kauno rajono merą, vicemerui pareikšti įtarimai

  Kauno rajono meras Valerijus Makūnas penktadienį Socialdemokratų partijos valdybai pranešė stabdantis narystę partijoje po to, kai buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas galimos korupcijos byloje. Vicemerui K. Povilaičiui pateikti įtari...

  40
Daugiau straipsnių