Kauno apskrities pastate įsikurs VDU

Panaikinus Kauno apskrities viršininko administraciją, pagrindiniame jos pastate L.Sapiegos gatvėje nuo vasaros įsikurs Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) humanitarai.

Ilgai diskutuota

Po kelis mėnesius trukusių diskusijų dėl likviduojamos Kauno apskrities viršininko administracijos pastato nuspręsta jį atiduoti VDU.

"Džiaugiuosi galėdama pranešti, kad pastatas atiteks šviesiai įstaigai. Su daugeliu institucijų sprendimas suderintas, beliko keli biurokratiniai žingsniai", - sakė Kauno apskrities viršininkė Ona Balžekienė.

Sprendimą atiduoti L.Sapiegos g. 10 esantį pastatą aukštajai mokyklai palaikė Vyriausybės sudaryta Apskričių likvidavimo komisija, kuriai vadovauja Vyriausybės kancleris, o priklauso ministerijų ir Kauno apskrities viršininkės administracijos atstovai.

"Galima sakyti, kad siūlymui pritarta vienbalsiai. Šiuo atveju ir pats universitetas dėjo daug pastangų, dirbo, kad pasiektų savo tikslą", - pasakojo O.Balžekienė.

Viršininkei rūpėjo, jos žodžiais tariant, atiduoti statinį į patikimo šeimininko rankas, kad "tas gražuolis pastatas, istorinis paveldas nebūtų išdraskytas dalimis ir išdalytas skirtingoms įstaigoms".

Studentų lauks rudenį

Svarstydama, kam rekomenduoti įsikurti pastate, O.Balžekienė pirmiausia kreipėsi į miesto savivaldybę.

"Atrodė, kad būtų gražus savivaldybės kompleksas šioje miesto vietoje, bet meras tik pajuokavo, kad pastatą imtų tiktai kartu su viršininke, ir tuo pokalbis baigėsi", - pasakojo tarnautoja.

Nesulaukusi savivaldybės iniciatyvos ji išsiuntė pasiūlymus įsikurti pastate visoms ministerijoms ir aukštosioms mokykloms. Didžiausią susidomėjimą parodė ir netrukus darbą pastate pradės VDU.

"Rektorius buvo atėjęs apžiūrėti patalpų ir liko patenkintas, jis minėjo, kad būtent tokios nedidelės auditorijos jiems labai tinka", - pasakojo O.Balžekienė.

Ji įsitikinusi, kad humanitarai galėtų pradėti kurtis šiame pastate nuo liepos 1 d., tačiau viename aukšte iki rugsėjo 1 d. dar dirbs kai kurie viršininko administracijos padaliniai.

Sutarta, kad kurį laiką čia liks Regioninės plėtros poskyris ir Likvidacinė komisija.

O.Balžekienė dar nežino, kur dirbs jos pavaldiniai likvidavus administraciją. Esą visi bus išskaidyti pagal funkcijas ir kvalifikacijas į įvairias ministerijas, savivaldybę, Nacionalinę žemės tarybą.

"Dabar daug kas priklauso nuo Žemės įstatymo, kuris bus priimtas. Nenoriu kelti sumaišties kalbėdama apie etatus, bet šiuo metu visi apskrities darbuotojai yra gavę atleidimų lapelius", - sakė ji.

Šiuo metu Kauno apskrities viršininko administracijoje dirba 270 žmonių.

Savivaldybė: mums nepasiūlė

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorių Vygantą Gudėną žinia apie sprendimą atiduoti pastatą VDU nuliūdino.

"Sužinojau, kad savivaldybei negalvoja duoti nė vieno kabinetuko, - kalbėjo V.Gudėnas. - Tačiau gausime naujų funkcijų ir žmonių, kuriais turėsime pasirūpinti. Metų viduryje, kai biudžetas yra patvirtintas, tai bus nepaprastai sunku."

Jis stebėjosi, kodėl pradėtos derybos su universitetu, bet nepasiūlyta patalpų perimti savivaldybei. Esą jeigu savivaldybei valstybė atiduoda naujas funkcijas ir darbuotojus, turėtų pasirūpinti ir materialiniais ištekliais bei darbo vietų įrengimu.

"Reikia pagalvoti, kur tuos žmones sodinsime, reikia stalų, kompiuterių, viskas ne taip paprasta", - samprotavo V.Gudėnas.

Jo žiniomis, savivaldybei teks įdarbinti mažiausiai 30 žemėtvarkininkų, kurie šiuo metu dar dirba apskrities administracijoje. Gali būti, kad savivaldybei Vyriausybė patikės daugiau funkcijų. Vadinasi, darbu teks aprūpinti daugiau specialistų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių