Kauno „Akropolyje“ - krizinio išpardavimo mados

Didįjį metų išpardavimą pradėjusios "Akropolio" parduotuvės dideliu klientų srautu pasigirti negali, nors pirkti sąlygos palankios - batams, drabužiams  ir kitoms prekėms taikomos iki 70 proc. nuolaidos.

Pažiro nuolaidų

Visoje Europoje pirmąjį metų mėnesį prekybos centrai rengia įvairias nuolaidų akcijas, kelias savaites trunkančius išpardavimus. Ši tradicija prigijo ir Lietuvoje. Vienas didžiausių prekybos centrų "Akropolis" šią savaitę paskelbė didįjį metų išpardavimą.

Parduotuvės drabužius, batus ir kitas prekes iš senų kolekcijų parduoda gerokai mažesnėmis kainomis.

"Šią savaitę nuolaidos batams, kita savaitę - drabužiams, o paskui - sidabrui ir visoms kitoms prekėms", - pasakojo "Akropolio" valdytojas Vladimiras Kononenka. Kiekviena parduotuvė, anot jo, taiko skirtingo dydžio nuolaidas įvairioms prekių grupėms, tačiau daugelis yra pasirengę parduoti prekes iš senų kolekcijų už pusę kainos ar dar pigiau - nuolaidos siekia 70 proc.

"Sidabro gaminių bus galima įsigyti 72 proc. pigiau, dar tokių nuolaidų nebuvo", - pabrėžė V.Kononenka.

Anot jo, kitas tokio masto išpardavimas bus liepą, kai parduotuvės pigiau prekiaus pavasario kolekcijos drabužiais.

Pinigus leidžia atsargiai

Kauno "Akropolyje" veikiančių parduotuvių darbuotojos sutaria: pastaruoju metu žmonės prekę renkasi gerai apgalvoję, ypač didelį dėmesį skiria kainai. Sunkmečiu kauniečiai verčiau įsigyja mažiau kokybišką, bet pigesnį daiktą, nes žino, kad brangesnio sau leisti negalės.

Batų parduotuvės A&G darbuotoja Aistė stebėjosi, kad net ir pritaikiusi dideles nuolaidas parduotuvė didelio pirkėjų srauto nesulaukė. Nuo 20 iki 50 proc. atpiginti batai daugiau, anot jos, pigti neturėtų.

"Jau ir taip labai mažos kainos, tikrai didesnių nuolaidų nebebus", - sakė ji.
Paklaustos, kokie batai šiuo metu labiausiai perkami, parduotuvės "Reno" darbuotojos tikino, kad žmonės ieško šiltų batų su kailiu.

Guodžiasi pardavėjoms

Su šypsena klientus sutinkanti parduotuvės "Viva batai" vedėja Inga pripažino, kad sunkiausios buvo pirmos sausio savaitės, kai prekybos centras buvo visiškai ištuštėjęs. Dabar, paskelbus didįjį išpardavimą, žmonių srautas šiek tiek padidėjo.

Ji atkreipė dėmesį, kad dabar apsiauti galima ir už 30 litų, nukainavus daugiau kaip 100 litų kainavusią avalynę. Nuolaidomis iki 60 proc. "Viva batuose" pasinaudoti dažniausiai ateina moterys.

"Kai kurios moterys ateina pasigrožėti rankinėmis ir batais, kuriuos yra nusižiūrėjusios, bet neperka, nes neturi už ką, - pasakojo Inga. - Kitos skaičiuoja dienas iki algos. Dar niekada iki šiol taip dažnai negirdėjau moterų, akcentuojančių, kad laukia algos."

Pati Inga yra nusižiūrėjusi verstos odos batelius su natūraliu kailiu už 329 litus, kuriems taupo ir tikisi kitą mėnesį įsigyti.

Atpigo ne viskas

Paklausta, kodėl kai kuriems žieminiams batams netaikomos nuolaidos, batų parduotuvės "Trend Express" vedėja Goda šyptelėjo: "Na, ne visiems batams turime nuolaidų. Kai kurie visais sezonais išlieka brangūs, bet savo pirkėjo sulaukia."
Ji perspėjo, kad kai kurie klientai, belaukdami išpardavimų, pražiopso galimybę įsigyti nusižiūrėtą prekę, nes nebebūna likę norimo dydžio.

Nors šią savaitę "Akropolyje" visiems batams taikomos nuolaidos iki 70 proc., parduotuvėje "Step-Top" batams "Camper" nuolaidos pritaikytos nedidelės.
Minkštos odos melsvus aulinukus nusižiūrėjusi kaunietė Ūla nusivylė pamačiusi, kad jiems kol kas nuolaida pritaikyta labai maža.

"Nieko negalime pasakyti, ne mes, o vadovai nustato nuolaidas, prieš dieną sužinome, ką nukainoti", - nieko paguodžiamo negalėjo pasakyti pardavėja.

Informacija ir rusiškai

Beveik visų "Akropolio" parduotuvių vitrinos išmargintos užrašais, informuojančiais apie 30-75 proc. nuolaidas. O kai kuriose parduotuvėse prekės nukainotos dar daugiau. Pavyzdžiui, "Walking" skelbia, kad kainos krito iki 80 proc.

"Aprangos galerijos" vitrinoje - didžiulis raudonas plakatas, kuriame: "Ypatingoji padėtis. Nuolaidos iki 60 proc."

Ivo Nikkolo parduotuvė skelbia, kad šis išpardavimas yra jau paskutinis. O "Mexx" dėl pirkėjų kovoja trimis kalbomis. Apie akcijas pranešama ne tik lietuviškai, bet ir anglų ("sale") ir rusų ("rasprodaža") kalbomis.

Bendrovės "Lėvuo" drabužių tinklo direktorė Laima Kačonienė įsitikinusi, kad rėksminga reklama nebūtinai garantuoja gerą rezultatą. Esą kur kas svarbiau pirkėjui pasiūlyti gerą kainą.

"Moterys turi iš ko rinktis, o besidominčiosios mada aplanko visas parduotuves aplanko ir tik palyginusios kokybę ir kainą", - pastebi L.Kačonienė. Ji džiaugiasi, kad kaunietės yra pamėgusios "Lėvens" parduotuves.

Protestais nebegrasina

Praėjusį rudenį dėl nuomos kainų bruzdėję ir protesto akcijas organizavę "Akropolio" nuomininkai pasiekė savo tikslų - pavyko susitarti su bendrovės "Resolution Property Management", valdančios Kauno "Akropolį", vadovais.

"Kol kas esame sutarę žodžiu, o per dvi savaites turėtume pasirašyti ir sutartį", - apie keturis mėnesius trukusias derybas dėl nuomos kainos sumažinimo pasakojo bendrovės "Ageseta" direktorė Gražina Juotkienė. Ji pabrėžė, kad nusiderėti pavyko, bet ne tiek, kiek pageidavo prekybos plotų nuomininkai.

G.Juotkienės žiniomis, kai kurios "Akropolyje" veikiančios parduotuvės vis dar moka didesnį nuomos mokestį ir dėl to yra nepatenkintos.

"Išgirstu visokių kalbų, gal žmonės ir vėl imsis protesto akcijų, bet pirmiausia, žinoma, bandoma tartis taikiai. Galiu pasidžiaugti, kad mums savo tikslų pasiekti pavyko", - sakė ji.

V.Kononenka pripažino, kad kai kurie prekybininkai sunkmečiu nebeišgalėjo mokėti nuomos, tačiau tokių buvo vienas kitas ir laisvus prekybos plotus netrukus užėmė kitos įmonės. Šiuo metu laisvų prekybos plotų "Akropolyje" nėra, penkios parduotuvės remontuojamos.


Šiame straipsnyje: Akropolis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių