Kauniečiai žvakes degė ne tik ant artimųjų kapų

Mirusiųjų pagerbimui skirtą ilgąjį savaitgalį žmonės nuo ankstaus ryto lankė kapus. Ir ne vien savo artimųjų. Nemažai kauniečių degė žvakę Drąsiui Kedžiui atminti.

Žvakes statė prie statulos

Saulėtą Visų Šventųjų dienos rytą ant Kauno marių kranto Šlienavoje plazdeno ne viena, išvakarėse uždegta žvakė. Baigusias degti keitė naujos – jas nešė vietiniai ir iš toliau atvykę žmonės, jautę pareigą pagerbti D.Kedį jo kūno radimo vietoje. Čia stovi trys mediniai kryžiai bei dvi skulptūros. Mirusįjį  pagerbę žmonės buvo ne tik susikaupę, bet ir nekalbūs.

Kaunietė Onutė, per ankstesnes dvi dienas aplankiusi savo artimųjų kapus, saulėtą dieną nusprendė aplankyti šią vietą vedama smalsumo. Moteris prisipažino neesanti nei D.Kedžio šalininkė, nei priešininkė. Jai tiesiog norėjosi savo akimis pamatyti pastatytą statulą – baltą angelą. Onutė žvakės neatsinešė, nes, jos nuomone, tai nėra ta vieta, kur reikėtų ją degti.

Jonučių kapinėse, prie pagrindinio tako supiltas D.Kedžio kapas traukia ne vieno praeivio dėmesį – ant jo plazdena kur kas daugiau žvakių, nei ant aplinkinių kapaviečių. Dažnas stabteli ir susimąsto, vyresnio amžiaus moterys pašnibždomis meldžiasi, vaikai klausinėja: "Kas čia palaidotas? Tas, kurį rodė per televizorių?"

Visų Šventųjų dieną vienas kitas žmogus, aplankęs savo artimųjų kapą Jonučių kapinėse, degė žvakę ir D.Kedžiui. Žvakei pastatyti reikia ieškoti laisvos vietos - didžiąją dalį kapo klojo gėlės ir spygliuočių šakos.

Šalininkai rinksis vakare

Pagerbti D.Kedžio atminimą jo šalininkai kviečiami pirmadienio vakarą, 18 valandą.

"Kviečiame prie kapo... Prie to žmogaus kapo, kuris žinojo, kad bus nužudytas jei tęs kovą, bet kovojo. Prie Drąsiaus kapo... Prie Tėvo kapo...", - rašoma kvietime, pasiekusiame redakciją.

Jame tai pat skelbiama, kad Vėlinių žvakutės bus uždegtos ir Šlienavoje ant Kauno marių kranto, kur balandžio 17 d. rastas, beveik septynis mėnesius teisėsaugininkų nesėkmingai ieškoto, D.Kedžio kūnas.

Ne taip gausiai gėlėmis ir žvakėmis nuklotas vasarą neaiškiomis aplinkybėmis žuvusio, su ta pačia byla siejamo Andriaus Ūso kapas Zapyškio kapinėse. Prie medinio kryžiaus plazdena tvarkingai išdėstytos kelios dešimtys žvakių, kapą puošia gyvos chrizantemos. Besiplečiančių kapinių pakraštyje supiltas kapas ypatingai neišsiskiria iš kitų.

Paminklas teisėjui - širdyse

Pernai spalio 5 d., kaip įtariama nuo D.Kedžio paleistos kulkos mirusio teisėjo Jono Furmanavičiaus artimieji ketino rinktis tėviškėje. J.Furmanavičius ten ir palaidotas - Prienų rajone, Stakliškių kapinėse.

"Kai širdyje liūdesys ir skausmas, nesinori jokių ypatingų paminėjimų. Tiesiog susirinksime prie brolio kapo", - jau važiuodama iš Kauno į Prienus kalbėjo J.Furmanavičiaus sesuo Regina. Moteris žadėjo gėlėmis puošti kapą, uždegti žvakeles ir prisiminti brolį.

Regina jau anksčiau buvo sakiusi, kad paminklą broliui artimieji yra pastatę savo širdyse. A.Furmanavičius, kaip pasakojo moteris, buvo kuklus žmogus, nemėgo didingų postamentų, todėl artimieji nepuolė keisti ar statyti jam naujo paminklo.

Daugiau kaip prieš metus nušauto teisėjo atminimą Kauno apygardos teismo teisėjai ir darbuotojai pagerbė jo žūties metinių dieną. Mirusiųjų pagerbimo šventėms teismas neorganizavo jokio oficialaus paminėjimo.


Šiame straipsnyje: KedysVėlinės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių