Kauniečiai vėl aktyviai rinkosi protestuoti prie prokuratūros

Pirmadienį vakare Kauno apygardos prokuratūros prieigose Laisvės alėjoje vėl buriavosi maždaug du šimtai žmonių. Visi jie atėjo išreikšti pasipiktinimo prokurorų darbu tiriant vadinamąją Kauno pedofilijos bylą.

Kaip jau tapo įprasta, be plakatų protestuotojai rankose laikė arba prie drabužių klijavosi lipdukus su šiuo metu ieškomo dviguba žmogžudyste įtariamo Drąsiaus Kedžio atvaizdu ir užrašu: „Pedofilams - stop. Kiek tavyje Drąsiaus?“

Lipdukus susirinkusiems protesto dalyviams dalijo minioje vaikščiojęs paauglys. Keli vyresnio amžiaus kauniečiai atsinešė rankose plakatus su taip pačiais užrašais, kokius buvo galima išvysti ir penktadienio vakarą.

Netrukus pasigirdo švilpimas ir skanduotės: „Gėda, gėda! Tautos gėda! Stankūnaitę - į teismą!“

Deja, nei šūksniais, nei kitais veiksmais susirinkusieji prokurorų neišprovokavo ir šįkart su jais susitikti niekas nepanoro. Vieną akimirką pro duris išėjus vienai prokuratūros darbuotojai minia ėmė švilpti ir šaukti. Moteris tespėjo pasakyti, kad ji ten dirba valytoja ir spruko tolyn. Nepaisant to, kažkas vis tiek spėjo, jai nematant, ant nugaros užklijuoti lipduką.

Rankose turėtus lipdukus jaunuoliai ėmė masiškai klijuoti ant Kauno apygardos prokuratūros įėjimo durų bei langų.

„Kažin, ar tuo kas nors bus pasiekta. Tik valytojai darbo daugiau bus. Šąla moteris rankas, gramdo su acetonu tuos klijus. Prokurorai čia tikrai nevargsta“, - susirinkusiems žurnalistams tyliai repliką tarstelėjo vienas praeivis.

Panašu, kad protesto organizatoriai nusiteikę imtis bet kokių priemonių. Kartais jos gali pasirodyti ir gerokai provokuojančios.

Antai pirmadienį vykusio susibūrimo metu prie įėjimo į prokuratūrą išsirikiavo penki mokyklinio amžiaus vaikai ir su jiems į rankas įduotais lapais ėmė „giedoti“ Lietuvos himną. Tiesa, netrukus tapo aišku, kad kažkas „Tautišką giesmę“ perfrazavo: „Lietuva, tėvyne mūsų, pedofilų žeme, iš praeities tavo sūnūs vaikus prievartavo.“

Po to lapus su tokiais žodžiais vaikai užklijavo ant prokuratūros langų. Čia pat šmėžavo kiti įžeidžiančio turinio žodžiai apie pernai spalį nušautą teisėją Joną Furmanavičių bei jau spėjęs išpopuliarėti lozungas: „Drąsius Kedys - vaikų gynėjas.“

Keli atėjusieji prie įėjimo į prokuratūros pastatą iš Laisvės alėjos pusės padėjo rusenančias žvakeles.

Nedideliame mitinge besisukiojusios D.Kedžio giminaitės rūpinosi išdalinti lapus su šratinukais ir surinkti kuo daugiau parašų po savo sukurptomis peticijomis. Pastarosiomis reikalaujama vadinamosios pedofilijos bylos tyrimą kuravusių prokurorų ir aukščiausio rango jų vadovų atsistatydinimo.

„Reikalaujame, kad atsistatydintų Algimantas Valantinas, Vytautas Barkauskas, Gintaras Jasaitis, Ramutis Jancevičius, Ramūnas Šileika ir Kęstutis Betingis, - generalinio prokuroro, jo pavaduotojų, Vilniaus bei Kauno apygardų vyriausiųjų prokurorų ir bylą baigusio tirti sostinės prokuroro pavardes išpyškino D.Kedžio teta Audronė Skučienė. - Taip pat užimamą postą turėtų palikti ir vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė, kuri visai nesirūpina antrosios mergaitės likimu. Mes turime duomenų, kad tas vaikas buvo žiauriai prievartautas."

Moteris teigė, kad tokia protesto akcija dar ne paskutinė. Jų ketinama surengti ir artimiausiu metu. Susirinkusieji svarstė galimybę vykti mitinguoti į Vilnių prie Prezidentūros.

Beje, kai kas tokiu žmonių susibūrimu pasinaudoja ir savireklamai. Vienas jaunas vyras, išstojęs kalbėti prieš minią, pradėjo pasakoti, esą būtina iš pagrindų keisti dabartinę ydingą teisėsaugos sistemą, kur svarbios bylos numarinamos, o menkesnės ištiriamos itin greitai. Iškart po šių žodžių jis ėmė kviesti žmones prisijungti prie Jungtinio demokratinio judėjimo ir taip neva keisti tvarką Lietuvoje.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių