Kaune vyko derybos su „Gazprom“

Kaune penktadienį vyko derybos dėl šilumos kainų artėjančiam šildymo sezonui. Kol kas neaišku, kiek didės šilumos kaina gyventojams.

Jaučiasi teisūs, bet sutinka derėtis

Susitikime penktadienį dalyvavo Kauno termofikacinės elektrinės (KTE) valdybos narys, elektrinę valdančio Rusijos dujų koncerno „Gazprom" Energetikos plėtros valdybos viršininkas Denisas Fiodorovas, KTE generalinis direktorius Antanas Pranculis, „Kauno energijos" generalinis direktorius Aleksandas Sigitas Matelionis, „Kauno energijos" stebėtojų tarybos pirmininkas Jonas Koryzna, miesto meras Andrius Kupčinskas.

„Atvykome išsiaiškinti, ar bus laikomasi mūsų susitarimo, sudaryto su savivaldybės valdoma „Kauno energija". Derybų metu norime rasti visiems priimtiną sprendimą ir sutarti dėl gaminamos šilumos kainos. Kaunui ir toliau tieksime tiek pat šilumos, kaip esame įsipareigoję sutartyje - ne mažiau 80 proc. visos miesto šilumos energijos", - sakė D.Fiodorovas.

D.Fiodorovas mano, kad Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK) reikėtų nustatinėti tą šilumos kainą, kurią moka galutinis vartotojas, o ne tą kainą, kuria KTE šilumą parduoda skirstytojui - „Kauno energijai". Gyventojams tiekiamos šilumos kaina susideda iš gamintojo kainos bei šilumos paskirstymo kainos.

„Mes galime eiti teisiniu keliu, nes esame įsitikinę savo teisumu, bet suprantame, kad tai sukels neigiamas pasekmes, kurios atsilieps visoms pusėms. Manau, kad geresnė išeitis susitarus abiem pusėms dėl priimtinos kainos laukti VKEKK sprendimo", - pabrėžė D.Fiodorovas. Jis vakar tai pat susitiko su VKEKK vadovais.

Elektrinės direktorius - kategoriškas

Tuo tarpu KTE generalinis direktorius A.Pranculis įsitikinęs, kad turi būti laikomasi 2003 metais pasirašyto „Kauno energijos" ir KTE susitarimo dėl šilumos kainų nustatymo. Anot jo, ieškant kompromiso galima pasinaudoti sutartyje numatyta galimybe taikyti nuolaidą parduodamos šilumos kainai.

KTE buvo privatizuota 2003 metais. Šiemet baigėsi 5 metų terminas, kuomet nebuvo keičiamas šilumos kainų tarifas.

„Kauno energija" Valstybinei kainų ir energetikos komisijai (VKEK) jau yra pateikusi naujus šilumos kainos tarifus. Pagal preliminarius skaičiavimus, šilumos kaina pabrangtų apie 44 proc. - nuo 14,67 ct už kilovatvalandę iki 21,12 ct.

Kauno miesto taryba yra priėmusi sprendimą, kad iki gruodžio 1 dienos Kaune dar galios senasis 14,67 centų už kilovatvalandę tarifas.

Šiuo metu „Kauno energijos" perkama šiluma iš KTE kainuoja 12 centų už kilovatvalandę.

Pagal KTE plėtros projektą, Kaune numatyta statyti vieną moderniausių Rytų ir Vidurio Europoje šiluminių elektrinių. Jos galia siektų iki 350 megavatų. Elektrinė gamintų šilumą Kauno miesto vartotojams ir elektros energiją visos Lietuvos reikmėms. Nauja elektrinė taptų patikimu elektros energijos tiekėju po Ignalinos atominės elektrinės veiklos nutraukimo kitais metais.

Sieks mažesnių kainų

Pasak susitikime dalyvavusio „Kauno energijos" stebėtojų tarybos pirmininko Jono Koryznos, buvo apsikeista nuomonėmis su Rusijos kompanijos atstovais.

„Gazprom atstovai laikosi savo pozicijos, jog sutartis pasibaigė, tačiau mes turime laikytis įstatymų, pagal kuriuos dėl šilumos kainų galutį žodį tars kainų komisija",- sakė J. Koryzna.

„Mes kovojam už kauniečių interesus, siekiam, kad kaina būtų kiek galima mažesnė, o naujų investicijų klausimas bus svarstomas po to kai bus galutinai aiški šilumos kaina", - sakė A.Kupčinskas. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių