Kaune paaugliai apleistame pastate kankino šunis (dar papildyta)

Šunį nuo tilto numetęs Svajūnas Beniukas keliauja už grotų, o Kaune radosi ir daugiau brutalių jo pasekėjų. Tik ką aprimo vargšo šuns Pipiro istorija, o internete vėl pasirodė nauji vaizdai apie dar vieną skriaudžiamą keturkojį.

Kol vieni Kauno policijos pareigūnai ieško naujai į dienos šviesą išlindusių gyvūnų kankintojų, kiti rūpinasi, kad prieš tris savaites nuteistas S.Beniukas galėtų atlikti jam paskirtą bausmę. Nuteistasis antradienį pats atvyko į Kauno policijos areštinę, bet ten dirbantys pareigūnai negalėjo jo sulaikyti, mat nuosprendį paskelbęs teismas dar nebuvo atsiuntęs reikiamų dokumentų.

Egzekucija apleistame pastate

Baltų prospekto pradžioje jau kone du dešimtmečius stūksantis pastatas vaiduoklis ne pirmą sykį tampa gyvūnų egzekucijos vieta. Paskutinį kartą čia žiauriai kankinti du mišrūnai.

Gyvūnų globos ir kontrolės funkcijas Kauno mieste ir rajone atliekančios bendrovės „Nuaras“ specialistų žinioje pirmadienį atsidūrė dar vienas sunkiai sužalotas šuo. Apie sadistų engiamą keturkojį jiems pranešė aplinkiniai Šilainių gyventojai.

Į beveik dviejų metrų gylio šulinį įmestą mišrūną pirmoji surado ir veterinarams pristatė Gyvūnų globos asociacijos vyriausioji specialistė Lolita Grėblikienė. Prieš mėnesį ji pirmoji į pagalbą suskubo ir dėl savo tragedijos liūdnai išgarsėjusiam Pipirui.

„Tai tik vienas iš dviejų pastarosiomis dienomis žiauriai kankintų šunelių. Antrojo mums nepavyko surasti, tačiau turime filmuotą medžiagą, kurioje matyti, kaip jaunuoliai iš tūtelės pila klijus šuneliui į nosį, o po to ir į nasrus. Liudytojai pasakojo, šunų kankintojai gyvūnus mėtė iš apleisto pastato antrojo aukšto, - sukaupta informacija su „Kauno dienos“ žurnalistais pasidalino L.Grėblikienė. - Mūsų žiniomis, minėtame pastate gyvūnai kankinami nuolat. Panašu, kad tai daro netoliese gyvenantys jaunuoliai.“

Dar pirminės apžiūros metu buvo konstatuota, kad negyvenamo pastato-vaiduoklio viduje esančiame rūsyje surastas šuo smarkiai sumuštas, sutinęs. Antradienio popietę veterinarijos specialistai jau turėjo rankose rentgeno nuotraukas, iš kurių sprendė, kokius kaulų lūžius ar kitus vidinius sužalojimus galėjo patirti keturkojis.

Anot L.Grėblikienės, antradienį visa jos turima informacija kartu su oficialiu pareiškimu buvo perduota policijai. Tarp sukauptų duomenų yra ir vieno iš galimų įtariamųjų pavardė bei adresas.

Šilainių policijos nuovados viršininkė Audronė Sutkaitienė pranešė, kad vakar po pietų pareigūnai jau buvo nustatę tris galimus įtariamuosius. Visi jie nepilnamečiai, už savo elgesį policijos pareigūnams neblogai pažįstami.

Teisėsaugininkai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Anot A.Sutkaitienės, oficialiai įtarimai jaunuoliams dar nepareikšti: „Procesiniai veiksmai atliekami eilės tvarka. Ateis laikas ir įtarimams. Pareiškimą apie įvykį gavome tik dienos pradžioje, tad viskam atlikti reikia laiko.“

Pareigūnų žinioje atsidūrė filmuota vaizdo medžiaga, kuri gali tapti neginčijamu paauglių kaltės įrodymu. Tą patį vaizdo įrašą galima rasti ir portale „Youtube.com“. Jame nufilmuota, kaip trys jaunuoliai laiko kalytę. Vienas jų, apsivilkęs mėlynu megztiniu, kameros link iškelia klijų tūbelę. Netrukus jos turinys keliauja tiesiai į šunelio nasrus, nosį.

Klijai - ne vienintelis dalykas, kurį teko iškentėti vargšui keturkojui. Sužvėrėję paaugliai nelaimėlį mėtė iš apleisto pastato antro aukšto, mušė.

A.Sutkaitienė neslėpė, kad niekieno neprižiūrimas statinys policijai nuolat kelia problemų. Pareigūnai savo ruožtu kreipiasi į miesto vadovus, prašydami imtis priemonių, kad vidun nepatektų pašaliniai asmenys, bet vos tik kažką padarius, benamiai greitai viską suniokoja ir toliau karaliauja savo pamėgtame pastate.

Viską filmavo

Youtube.com portale galima rasti vaizdo įrašą, kuriame nufilmuota, kaip trys jaunuoliai laiko kalytę. Vienas jų, apsivilkęs mėlynu megztiniu, kameros link iškelia klijų tūbelę. Netrukus šios tūbelės turinys keliauja tiesiai į šunelio nasrus, nosį.

Klijai - ne vienintelis dalykas, kurį teko iškentėti vargšui keturkojui. Sužvėrėję paaugliai nelaimėlį mėtė iš apleisto pastato antro aukšto, mušė.

Beniukas atvyko į policiją

Už žiaurų elgesį su gyvūnu 8 mėnesių ir 10 parų laisvės atėmimo bausme nuteistam 22 metų amžiaus Seredžiaus gyventojui Svajūnui Beniukui antradienį įsigaliojo teismo nuosprendis. Vėlyvą popietę jaunuolis su manta pasirodė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinėje, iš kur pareigūnams teks jį nugabenti į Kauno tardymo izoliatorių, o iš ten - į pataisos namus.

Tiesa, kol kas teisėsaugininkai neturėjo teisės sulaikyti nuteisto vaikino, mat nuosprendį paskelbęs Kauno rajono apylinkės teismas neatsiuntė jiems oficialių dokumentų.

„Šiuo metu S.Beniukas sėdi koridoriuje ir laukia, kol teisme bus sutvarkyti jo dokumentai. Teismo darbuotojai ketino atsiųsti nuosprendį paštu, bet mūsų pareigūnai patys išvyko jų pasiimti, nes siuntinėjimai užtruktų pernelyg ilgai“, - antradienį sakė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Areštinės ir konvojavimo skyriaus viršininkas Vaidas Bieleckas.

Pipiras neišgyveno

Kaip jau buvo rašyta, S.Beniukas nuteistas už tai, kad lapkričio 14-osios popietę numetė nuo tilto kaimyno keturkojį. Kiti du jaunuoliai šią augintinio egzekuciją nufilmavo ir patalpino internete, tad jau po kelių dienų šunelio budelis atsidūrė teisėsaugininkų žinioje. Greitai surinkus jo kaltės įrodymus, teismas baudžiamąją bylą išnagrinėjo pagreitinto proceso tvarka.

„Aš norėjau šunį tik įmesti į upę. Galvojau, kad taip pagąsdinsiu, o jis vis tiek išplauks. Buvau truputį išgėręs, todėl nepataikiau, ir šuo nukrito ant krante esančio keliuko. Ką man reikėjo daryti? Šuns šeimininkas nuolat būna girtas, augintiniu nesirūpina, jo nešeria, o tas, būdamas alkanas, pjauna vištas“, - savo poelgį teismui aiškino S.Beniukas.

Po trijų dienų leisgyvis šuo pateko į gyvūnų globėjų ir veterinarų rankas. Sukrėsti Pipiro nelaimės daugelis gyvūnų mylėtojų išreiškė pasipiktinimą ir protestą jo skriaudiko adresu, o kai kurie netgi paaukojo lėšų augintinio gydymui. Vis dėlto šis, po nelaimės praėjus vos savaitei, nugaišo.

Beje, S.Beniukas ir pats augino šunį ir dar teisme žurnalistams tvirtino mylintis gyvūnus. Jau po kelių dienų paaiškėjo, kad tai tebuvo akių dūmimas. Vilijampolėje butą nuomojęsis vaikinas niekam nieko nepranešęs pasišalino iš būsto palikęs ten vieną be priežiūros savo kelių mėnesių amžiaus augintinį. Šis irgi atsidūrė "Nuaro" specialistų globoje.

Portalas kviečia duoti atkirtį gyvūnų kankintojams ir skelbia konkursą. Fotografuokite savo augintinius, aprašykite jų charakterį, sumanumą ar grožį ir siųskite nuotraukas mums portalas@diena.lt. Įdomiausios, originaliausios, juokingiausios fotografijos autoriai bus apdovanoti. Apie prizus paskelbsime netrukus.


Šiame straipsnyje: pipirasšuo benas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių