Kaune nusišovė ilgametis „Mitnijos“ vadovas A.Gureckis (papildyta 18.50 val.)

Antradienį ryte savo namuose Vytėnuose nusišovė buvęs statybų bendrovės vadovas Antanas Gureckis.

10 val. Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotoja patvirtino, kad dėl galimos savižudybės į Vytėnus išlėkė vienas automobilis. Daugiau žinių apie įvykį stotis neturėjo, tačiau portalo žiniomis, tuo metu A.Gureckis jau buvo miręs nuo šautinės žaizdos.

Daug metų A.Gureckis vadovavo vienai didžiausių statybų bendrovių – „Mitnijai“. Bendrovė pastaraisiais metais buvo įsivėlusi į ne vieną teisminį procesą. Balandį A.Gureckis buvo pašalintas iš „Mitnijos“ valdybos.

Advokato Artūro Baužos teigimu, A.Gureckis neatlaikė "MG Baltic" antrinės bendrovės "MG Baltic Investment" spaudimo. Ši bendrovė esą bandė apkaltinti A.Gureckį neefektyviu valdymu, nors visi esminiai "Mitnijos" sprendimai buvo priimami tik su "Mitnijos" valdybos žinia ir patvirtinimu.

Koncerno "MG Baltic" valdoma mažmeninės prekybos drabužiais, žiniasklaidos ir statybos įmonių grupė "MG Baltic Investment" valdo 90 proc. "Mitnijos" akcijų, likusias - A.Gureckis.

"MG Baltic" advokatas ir valdybos narys Romanas Raulynaitis BNS teigė apie A.Gureckio žūtį nežinojęs.

"Nesutarimus su buvusiu "Mitnijos" vadovu A.Gureckiu sprendėme teisiniu keliu - teismuose. Apie jokį spaudimą negali būti ir kalbos. Taip, yra ieškiniai Vilniaus ir Kauno teismuose, sumos iš tikrųjų nemažos, tačiau sprendimų dėl jų laukėme tik iš teismų ir niekaip kitaip", - teigė R.Raulynaitis.

Papildyta: Antanas Gureckis nusišovė per kratą. Žmona pasakojo, kad pareigūnai iš Vilniaus atvyko apie 7 val. ryte. Gureckų advokatas Artūras Bauža susiekė su prokuroru, davusiu nurodymą atlikti kratai.

„Tik šiandien ir sužinojom, kad iškelta dar viena byla Vilniuje. Prokuroras Mindaugas Ražanskis man pasakė „jį turi atvežti, aš jį sulaikysiu“, - pasakojo advokatas A.Bauža. Šią žinia advokatas perdavė A.Gureckui.

„Jis nutaisė linksmą veido išraišką. Nenorėjo parodyti savo susijaudinimo. Nuėjau skambinti ir pasigirdo šūvis“, - verkdama pasakojo Violeta Gureckienė. Ji neabejoja, kad vyras nusižudė neatlaikęs pusę metų besitęsiančio įtampos.

A.Gureckis nusišovė erdvioje svetainėje, atsisėdęs į fotelį, savigynai išduotu ginklu. Vyras taikė tiesiai sau į širdį.

Toje pačioje patalpoje, tik kitoje pusėje prie stalo, tuo metu darbavosi pareigūnai.

„Nesuprantu kam dar vieną bylą reikėjo kelti Vilniuje, kai tyrimas vyksta Kaune. Manau, kad tai teisėsaugos klaida, dėl ko žmogus neatlaikė įtampos“, - sakė advokatas A.Bauža.

Papildyta:

Antradienio rytą krata Gureckių namuose buvo atliekama pagal birželio 3 d. pradėtą ikiteisminį tyrimą. Bendrovė "Mitnija" buvusį savininką A.Gureckį kaltino sukčiavimu.

Įtariama, kad Antanas Gureckis 2007-2008 m. su vilniečiu Rimvydu Silicku sudarė fiktyvias sutartis dėl statybos darbų atlikimo. Nors jokie darbai nebuvo padaryti, iš bendrovės kasos šiam „darbininkui“ buvo pervestas solidus atlyginimas – 435 tūkst. litų.

Paaiškėjus šiems faktams, Vilniaus miesto apylinkės prokuratūroje birželio 3 d. buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovavo prokuroras Mindaugas Ražanskas.

Šio prokuroro sprendimu, antradienį vienu metu Vilniuje ir Kaune buvo nuspręsta atlikti kratas. „Jos buvo atliekamos ir R.Silicko namuose, ir Kaune pas A.Gureckį“, - 1diena.lt pasakojo Vilniaus apygardos prokuratūros atstovas spaudai Gintautas Stalnionis.

Pasak jo, A.Gureckio nebuvo planuojama suimti, jį ketinta tik atvežti į Vilnių ir apklausti. „Tačiau kelios minutės po 9 val. prokurorui paskambino vienas iš kratą atlikusių Vilniaus policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnų ir pasakė, kad vyras nusišovė“, - kalbėjo Vilniaus prokuratūros atstovas.

Iškart po nelaimės pareigūnai, paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą, kurie iškvietė greitosios pagalbos medikus ir policiją, tačiau jiems atvykus A.Gureckis jau buvo miręs.
Kaip prokurorą M.Ražanksą informavo Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, atliekant kratą A.Gureckis pasijuto blogai ir paprašė jų leidimo nueiti pasiimti vaistų. Netrukus nuaidėjo šūvis.

Jei prokurorams būtų pavykę įrodyti, kad A.Gureckis tikrai sudarė su R.Silicku fiktyvią sutartį ir neteisėtai jam išmokėjo pinigus, vyrui galėjo grėsti laisvės atėmimo bausmė iki aštuonerių metų.

Psichologinės pagalbos telefonai (skambučiai 8-800 linija yra nemokami):

„Jaunimo linija“ www.jaunimolinija.lt. Pagalbą teikia savanoriai 8-800 28888 I-V 16.00-7.00 Savaitgaliais - visą parą.

„Vaikų linija“ www.vaikulinija.lt. Pagalbą teikia savanoriai 8-800 11111 Kasdien 11.00-21.00.

„Vilties linija“, psichologinė pagalba suaugusiems www.kpsc.lt.  Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8-800 60700 visą parą.

„Pagalbos moterims linija“ - pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8-800 66366 I-V 10.00-21.00.

„Linija Doverija“ (pagalba teikiama rusų kalba) 8-800 77277 I-V 16.00-20.00.

Psichologinė pagalba internetu  - „Draugo laiškai“ http://jppc.lt/draugas.

Pagalba jaunimui - į laiškus atsako „Jaunimo linijos“ savanoriai. Atsako per 3 dienas.

„Klausučio šalis“ http://www.vaikulinija.lt Pagalba vaikams. Į laiškus atsako savanoriai. Atsako per 2 dienas.

„Vilties linija“ http://paklausk.kpsc.lt. Pagalba suaugusiems. Į laiškus atsako Klaipėdos psichikos sveikatos centro specialistai. Atsako per 3 dienas.

Psichologinis kūrybinis jaunimo centras kasnutiko@yahoo.com. Pagalba jaunimui - į laiškus atsako savanoriai konsultantai. Atsako per 3-5 dienas.

Krizių įveikimo centre (Rasų g. 20, Vilnius; www.krizesiveikimas.lt) teikiama nemokama pagalba kiekvieną darbo dieną nuo 16 iki 20 val. Tuo metu galima ateiti pas budintį psichologą arba skambinti jam telefonu – 8-640 51555.

Vilniaus universiteto vaikų ligoninės filialo Vaiko raidos centro Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyrius (Vytauto g.15, Vilnius). Pagalba teikiama visą parą, čia gali teikiama trumpalaikė kompleksinė pagalba vaikams, patyrusiems psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, išgyvenantiems bendraamžių patyčias, galvojantiems apie savižudybę. Telefonas – 8 (5) 2757564.

Taip pat nemokamos psichologinės pagalbos galima kreiptis į savo polikliniką arba psichikos sveikatos centrą.

Daugiau informacijos apie socialines ir psichologines paslaugas teikiančias organizacijas galima rasti „Socialinės informacijos banke“ Jaunimo psichologinės paramos centro internetiniame puslapyje www.jppc.lt.


Gairės: Mitnija, Gureckis

Komentarai 0 Rašyti komentarą
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Daugiausiai kokliušo atvejų šiemet registruota Kaune
  Daugiausiai kokliušo atvejų šiemet registruota Kaune

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje iki rugsėjo užregistruoti 25 kokliušo atvejai (sergamumo rodiklis 0,09 atv./10 tūkst. gyv.). Tai net 43,92 proc. mažiau palyginti su 2015 m. tuo pačiu periodu. ...

 • Kauno automobilių turgui vien aikštelės nepakanka
  Kauno automobilių turgui vien aikštelės nepakanka

  Kauno automobilių turgus plečiasi į interneto erdvę. Tikimasi, kad taip ieškantieji automobilio greičiau jį ras, o norintieji parduoti parduos skubiau. Be to, interneto platforma automobilio paieškas palengvins ir į Kauną dažnai užsukan...

 • Kauno policijos vadovas: Rukloje padėtis tikrai nėra bloga
  Kauno policijos vadovas: Rukloje padėtis tikrai nėra bloga

  Reikia artimesnio bendravimo tarp Jonavos rajone esančio Ruklos miestelio gyventojų ir čia įsikūrusio Pabėgėlių priėmimo centro gyventojų, sako Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas. ...

  1
 • Helovino išvakarėse Kauno meras siūlo prisirakinti prie vaiduoklio
  Helovino išvakarėse Kauno meras siūlo prisirakinti prie vaiduoklio

  Kauno meras Visvaldas Matijošaitis mėgsta šou. Prieš metus dar neatidarytą Panemunės tiltą jis išbandė su savo prabangiu „Ferrariu“, o dabar užlipo ant apleistos „Respublikos“ stogo, ragindamas kaunie...

  20
 • U. Kiguolis atskleidė, kiek sumokėjo už Lentvario dvarą ir ką ten darys
  U. Kiguolis atskleidė, kiek sumokėjo už Lentvario dvarą ir ką ten darys

  Kauno milijonierius Ugnius Kiguolis LNK televizijos laidoje pasakos, kad po baisios avarijos, kuomet iš jo prabangaus „Ferrari“ automobilio liko tik metalo laužas, suprato, kad gyvenimas yra labai trumpas. ...

  2
 • Kauno laisvajai ekonominei zonai – įvertinimas
  Kauno laisvajai ekonominei zonai – įvertinimas

  Įtakingo žurnalo „FDI Magazine“ surengtuose pasauliniuose patraukliausios laisvosios ekonominės zonos rinkimuose specialusis apdovanojimas Europos zonų kategorijoje skirtas Kauno laisvajai ekonominei zonai (Kauno LEZ). Kauno LEZ įvertinta ir u...

  1
 • B. Vėsaitė: tai buvo kapo duobės pradžia
  B. Vėsaitė: tai buvo kapo duobės pradžia

  Dosniai pažadus daliję, bet rinkėjų palankumo nesulaukę ilgamečiai Seimo nariai prikando liežuvius. Dabar didžiausias jų galvos skausmas – susirasti naują darbą, tad šiltų vietų žvalgytuvės jau prasidėjo. ...

  32
 • Vandentiekiu privalo rūpintis būstų savininkai
  Vandentiekiu privalo rūpintis būstų savininkai

  "Mūsų bute sprogo vandentiekio vamzdis ir užliejome kaimynus. Dabar jie reikalauja, kad kompensuotume žalą. Tačiau magistralinis vandentiekis juk yra bendras namo gyventojų turtas, tad manome, kad ir nuostoliu...

  3
 • Rotušės aikštėje sužibo milžiniška širdis
  Rotušės aikštėje sužibo milžiniška širdis

  Antradienio popietę Kauno rotušės aikštėje sužibo liepsnelių jūra. Šimtai žvakelių uždegta organų donorų garbei. Šią iniciatyvą įvairiuose Lietuvos miestuose jau ne pirmus metus organizuoja asociacija „Gyvas...

  2
 • Kauno rajone krykštauja jau 800-asis kūdikis
  Kauno rajone krykštauja jau 800-asis kūdikis

  Šiandien Kauno rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 800-asis šiemet gimęs kūdikis – Paula Vyturytė. ...

Daugiau straipsnių