Kaune nušautas „agurkinių“ gaujos narys (dar papildyta)

Ketvirtadienį vakare Šilainiuose, Baltų prospekte, prie savo namų nušautas vienai įtakingiausių Kauno nusikalstamų grupuočių priklausęs Rytis Korsakas.

Krito ant suplukto sniego

37 metų vyrą kulkos pakirto prie 119 numeriu pažymėto Baltų prospekto namo. Jame ir gyveno nužudytasis. Jau netrukus po paleistų šūvių egzekucijos vietą ant suminto sniego žymėjo didelė kraujo dėmė ir greta rusenusios dešimt žvakelių.

Iki vėlaus vakaro nužudymo vietoje darbavosi gausios kriminalistų pajėgos. Apie vidurnaktį juos pakeitė velionio bendrai, susirinkę prie R.Korsako namų pagerbti ten nuo kulkos kritusio vieno iš autoritetų.

„Tik nerašykit nieko baisaus. Jis buvo geras žmogus“, - išvydę „Kauno dienos“ fotokorespondentą, trumpai pratarė jauni vyrai.

Iškart po to jie atsitraukė, mat nenorėjo pakliūti į kadrą. Žuvusiojo gedintys bičiuliai į platesnes kalbas nesileido.

Pirmasis ant grindinio priešais įėjimą į daugiabučio laiptinę gulintį R.Korsaką pamatė vietos gyventojas. Nieko bloga neįtaręs vyras apie 19.05 val. iškvietė greitosios pagalbos medikus. Pastarieji taip pat nesitikėjo, jog vyksta į vietą, kur tik ką aidėjo šūviai, mat skambinusysis pasakė, esą ant žemės guli vyras praskelta galva.

Atvykusi nurodytu adresu, Šilainių greitosios medicinos pagalbos brigada R.Korsaką rado jau be gyvybės ženklų, tad medikams teliko konstatuoti jo mirtį. Atidžiau apžiūrėjus kraujo klane gulėjusio vyro palaikus, paaiškėjo, kad žaizda jo galvoje ne kirstinė, bet veikiausiai atsiradusi nuo į ją paleistos kulkos.

Įvykio vietoje dirbę kriminalistai apklausė artimiausių pirmojo ir kitų aukštų butų gyventojus. Šie pareigūnams patvirtino kieme girdėję triukšmą ir keistus garsus. Spėjama, kad šaukti galėjo pats R.Korsakas, išvydęs jo tykančius ginkluotus budelius. Kiek jų galėjo būti, pareigūnai kol kas nekomentuoja. Įtariamieji kol kas nesulaikyti.

Teismo verdikto nebeišgirs

Į R.Korsaką ginklas nutaikytas ir kulkos paleistos jau nebe pirmą kartą. Vyriškis buvo apšaudytas ir suluošintas prieš šešerius metus. 2004-aisiais jam kliuvo per susišaudymą „Sandijos“ motelyje. Manoma, kad tuomet žvangindami ginklais tarpusavio santykius aiškintis bandė dvi mašinvagių gaujos, nors nukentėjusieji tepaaiškino, jog į juos šaudė kaukėtas nepažįstamasis. Nuo to laiko visam gyvenimui neįgalus likęs R.Korsakas vaikščiodavo tik pasiremdamas specialia vaikštyne.

Beje, prieš gerus metus to paties Baltų prospekto 119 namo laiptinės viršutiniame aukšte nugriaudėjo galingas sprogimas, gerokai apgadinęs įėjimo į liftą angą ir kelių butų duris. Sprogimo banga išdaužė laiptinės langų stiklus. Tuomet kaltė neoficialiai suversta neva savadarbes petardas sprogdinusiems paaugliams, tačiau neatmesta ir kita versija, kad taip bandyta pagąsdinti ten gyvenantį R.Korsaką.

37 metų R.Korsakas priskiriamas nusikalstamai „agurkinių“ grupuotei. Pernai rudenį jis kartu su grupuotės vadeiva Sauliumi Velečka, pravarde Agurkas, savo jaunesniuoju broliu Nidu, Agurko dešiniąja ranka Norbertu Tučkumi ir broliais Andriumi bei Antanu Obelieniais stojo prieš Kauno apygardos teismą.

Jie teisiami už įvairius sunkius nusikaltimus: turto prievartavimą, sukčiavimą, plėšimą, didelės vertės svetimo turto pagrobimą, neteisėtą disponavimą svetimomis bankų mokėjimo kortelėmis.

Šie nusikaltimai padaryti 2002-2004 metais, tačiau žinoma, kad nusikalstama veikla vyrai užsiėmė ir pastaraisiais metais.

Šmėsčioja „kamuolinių“ šešėlis

Į šešėlį pasitraukus „daktarams“, „agurkiniai“ buvo įvardijami, kaip realiausi pretendentai tapti pačiais įtakingiausiais Kaune, tačiau su tuo sutiko ne visi. Konfrontacijos tarp gaujų išdava tapo susišaudymas, kurio metu buvo apšaudytas „agurkinių“ automobilis, o išpuolio užsakovu įvardintas kitos grupuotės - „kamuolinių“  lyderis Giedrius Janonis.

Praėjusių metų rugpjūčio 25-ąją Kauno rajone, Radikių kaime esančioje „Lapienės“ sodininkų bendrijoje, prabangiam „Audi A8“ kelią pastojo „Renault Laguna“, iš kurio iššokę „Kalašnikov“ automatais ginkluoti vyrai į „Audi“ paleido keliasdešimt šūvių. Buvo sunkiai sužeisti suvarpytu automobiliu važiavę „agurkiniams“ priskiriamas ir policijai jau gerai žinomas 28 metų amžiaus Tadas Petrošius bei 38-erių jo apsaugininkas Renaldas Mockus. Vis tik abu sužeistieji išgyveno.

Netrukus policijos pareigūnai sulaikė „kamuolinių“ gaujos autoritetu laikomą G.Janonį. Jam pareikšti įtarimai organizavus pasikėsinimą į du konkurentų nusikalstamos grupuotės narius. Šiuo metu dėl jį kamuojančios onkologinės ligos G.Janonis teismo laukia laisvėje.

Tiesa, neseniai buvo sučiuptas kitas „kamuolinių“ gaujos narys - trisdešimtmetis Andrius Juodis, pravarde Gruzinas. Teigiama, kad jis iki pat suėmimo vadovavo nusikalstamos grupuotės smogikams. Oficialiai jam pareikšti įtarimai kartu su G.Janoniu ir dar pora bendrų prievartavus didelės vertės turtą iš vieno kauniečio verslininko, besiverčiančio prekyba nekilnojamuoju turtu.


Šiame straipsnyje: agurkiniaiKukas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių