Kaune - kalėdinių spektaklių vaikams gausa

Kalėdų senelis, fėjos, nykštukai, miškinukai ir kitos būtybės, be kurių neapsieina didžiausios žiemos šventės, šeimininkauja naujausiuose Kauno teatrų pastatymuose vaikams.

Žiūrovų (ne)sumažėjo

Kalbėdami apie šventes, tik keletas teatrų atstovų minėjo žodį "krizė." "Taupydami lėšas, naujo spektaklio vaikams šiemet nestatėme. Krizė - mažiau sulaukiame įmonių, organizacijų užsakymų darbuotojų vaikų "Eglutėms" teatre", - sakė Kauno kamerinio teatro administratorė Vaida Gedzevičiūtė.

Mokyklinukus šis teatras kviečia į prieš septyneris metus pastatytą spektaklį "Nauji karaliaus drabužiai." Tai šio teatro aktorės, poetės, dramaturgės Daivos Čepauskaitės scenai pritaikyta Hanso Christiano Anderseno pasaka apie puoštis mėgusį ir nelabai valstybe besirūpinusį karalių.

"Jokios krizės nejaučiame. Matyt, kauniečiai myli dramos teatrą. Net ir taupydami, kartais apsilanko spektakliuose", - Kauno valstybinio dramos teatro atstovė spaudai Jurga Knyvienė džiaugėsi, kad gerai lankomi ne tik vaikiški spektakliai. - "Spektaklius rodome penkiose scenose, visur bilietai gerai perkami." J.Knyvienė pastebėjo, kad įmonių užsakymų kalėdiniams spektakliams šiemet sulaukta daugiau nei pernai.

Dramos teatras mažiesiems ir paaugusiems žiūrovams siūlo dvi premjeras. Tai pradinukams ir paaugliams skirtas "Ateities miestas" ir "Aukso obelėlė ir vyno šulinėlis."

Spektaklį "Ateities miestas" pagal Vytauto V.Landsbergio knygą "Gediminas ir keturi seneliai" pastatė jaunas režisierius Arnoldas Jalianiauskas. "Tai linksmas, bet rimtos idėjos spektaklis", - vienbalsiai tvirtino "Ateities mieste" vaidinantys jaunieji teatro aktoriai. Jie įsitikinę, kad tai yra tiek vaikus, paauglius, tiek suaugusius sudominsianti istorija.

"Ateities mieste" taikliai vaizduojama nūdiena. Anot spektaklio režisieriaus, šiais laikais tėvai nebeturi laiko savo vaikams: gyvenimo tempas bei vertybės skatina net pasilikti miegoti darbe! Patirdami bendravimo stoką, vaikai nenorom elgiasi taip pat - atsisakydami draugystės ar pasibuvimo su bičiuliais. Nors keturi senukai-bezdukai siūlo Gediminui nieko neveikti, smaksoti prie televizoriaus, jis nepasiduoda jų siūlomai gyvenimo schemai - susiranda draugą, su kuriuo gali būti pats savimi.

Kalėdų senelis - būtinas

Kitą premjerinį spektaklį "Aukso obelėlė ir vyno šulinėlis" siūlo atradimų teatras "Arti". Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantų įkurtas teatras pristato popierinių lėlių spektaklį lietuvių liaudies pasakos motyvais. Žiūrovai prisimins piktos pamotės ir jos dukrų ujamos našlaitėlės patirtį bei stebuklingą tiesą: atsakymas į blogį gerumu visuomet būna atlygintas.

Gražiausių žiemos švenčių laiku Dramos teatre galima išvysti naują Keistuolių teatro produkciją - pasaką "Interviu su šlykštukais." Anot spektaklio autorių Violos Klimčiauskaitės ir Agnės Sunklodaitės, tai dainingas susitikimas-pokalbis-interviu su žmonių nepažintais kaimynais šlykštukais.

Dvi premjeras vaikams siūlo ir Kauno valstybinis lėlių teatras (KVLT). "Stebuklingas varpelis" - tai Violetos Šoblinskaitės pasaka, scenos gyvenimui prikelta režisieriaus Algimanto Stankevičiaus. Išdykę miškinukai Pūkis ir Dūkis, stebuklingas varpelis ir neišvengiamas naujamečių istorijų personažas Kalėdų senelis atgyja stebuklingoje pasiruošimo Kalėdoms istorijoje.

Kitas premjerinis spektaklis - "Žaisliuko istorija." Tai teatro aktorės Rasos Bartininkaitės parašyta ir režisuota kalėdinė pasaka apie vienišą meškiuką, vieną stebuklingą Laplandijos gyventoją ir fėjas. Pasaką savo piešiniais praturtino Kauno Juozo Grušo vidurinės mokyklos pradinukai.

Stebuklingo mito neišsklaidys

Kauno mažajame teatre - naujas režisierės ir dramaturgės Agnės Dilytės spektaklis "Sidabrinis fėjos šaukštelis". Tai šiuolaikinė pasaka apie smagią ir nerūpestingą fėją, kuri gali sau leisti nerūpestingai praknarkti nuobodžias burtų pamokas mokykloje, gerų darbų pratybas, ir šokti, šokti, šokti. Ieškodama pamesto stebuklingojo Sidabrinio šaukštelio, fėja supras, kas yra tikrieji draugai, supras gyvenimo tiesas.

Kultūros ir sporto centras "Girstutis" kviečia į Arvydo Lebeliūno režisuotą "Kalėdų senelių akademiją." Tai nuotaikinga istorija su šokiais ir dainomis apie Kalėdų seneliais tapti panorusius vaikus. "Mito apie tikrąjį Kalėdų senelį spektaklis tikrai neišsklaidys", - patikino "Girstučio" vadybininkė Gintarė Aleksandravičienė. Po spektaklio vaikų lauks linksmybės, žaidimai, šokiai ir tikrojo Kalėdų Senelio dovanos prie eglutės.

"Šiemet naujo spektaklio nestatėme, nes turime puikią praėjusio sezono naujieną - baletą vaikams "Sniego karalienė." Tai baletas H.Ch.Anderseno pasakos motyvais, skamba klasiko norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego šiaurietiškų spalvų muzika iš siuitų "Peras Giuntas", - pasakojo teatro rinkodaros vadovė Lina Stankevičiūtė. Balete šoka muzikinio teatro baleto trupės artistai ir Kauno choreografijos mokyklos moksleiviai. Kalėdiniu laikotarpiu Muzikinio teatro scenoje vėl bus galima išvysti nemirtingąjį Richardo Rodgerso miuziklą visai šeimai "Muzikos garsai."

Artimiausi Kalėdiniai spektakliai vaikams Kaune:

 

Kauno valstybiniame lėlių teatre:

„Stebuklingas varpelis“ - gruodžio 19 d. 12 val., 20 d. 10 val., 26-27 d. 12 val.

„Žaisliuko istorija“ - gruodžio 19-20 d. 13 val., ir 26-27 d. 13 val.

 

Kauno valstybiniame dramos teatre:

„Ateities miesto“ premjeros - gruodžio 19 d. 14, 17 val. 22 d. - 11 ir 14 val.

„Aukso obelėlės ir vyno šulinėlio“ premjeros - gruodžio 19 d. 11 val., 22 d. 10 val., 29 d. 11 val.

„Interviu su šlykštukais“ - gruodžio 18 ir 20 d. 12 ir 15 val.

 

Kauno mažajame teatre:

„Sidabrinio fėjos šaukštelio“ premjeros -  gruodžio 20 d. - 12 ir 14 val., 27 d. - 12 val.

 

Kauno kameriniame teatre:

„Nauji karaliaus drabužiai“ - gruodžio 18 d. 12 ir 14 val., 19 d. - 10, 12 ir 18 val., 20 d. - 12 val., 21 d. - 10:30, 12:30 ir 14:30 val.; 22 d. - 13 val.; 23 d. - 11, 13 ir15 val.

 

Kultūros ir sporto centre „Girstutis“:


„Kalėdų senelių akademijos“ premjeros - gruodžio 18 d. 11 val. ir gruodžio 27 d. 12 val.

 

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre:

 

Miuziklas „Muzikos garsai“- gruodžio 20 d. 12 val.

Baletas „Sniego karalienė“ - gruodžio 27 d. 12 val. ir sausio 3 d. 12 val.


Šiame straipsnyje: kalėdos 2009

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • S. Šliažas: patirtas smurtas randus palieka ilgam
  S. Šliažas: patirtas smurtas randus palieka ilgam

  Kauno apskrities vyrų krizių centro organizuotoje visuomenės sąmoningumo didinimo akcijoje „Kauno vyrai už visuomenę be smurto!“ dalyvauja ir su centro psichologe Dovile Bubniene kalbasi Sigitas Šliažas, Kauno miesto savivaldybės adm...

 • Jonučiuose atidarytas šiuolaikinis darželis
  Jonučiuose atidarytas šiuolaikinis darželis

  Kauno rajono savivaldybė trečiadienį Jonučiuose oficialiai atidarė vaikų darželį, kuriame įsikūrė šešios ikimokyklinio ugdymo grupės. ...

  4
 • Pėsčioji: dėl automobilio vos neužšokau ant tvoros
  Pėsčioji: dėl automobilio vos neužšokau ant tvoros

  Prieš kelerius metus Panemunėje įrengta žiedinė sankryža kelia pavojų. Važiuojantys automobiliai nuolat kliudo šaligatvį, kuriuo į mokyklą keliauja būrys vaikų. ...

  2
 • ŽŪM Kaune įsikūrė beveik prieš 100 metų
  ŽŪM Kaune įsikūrė beveik prieš 100 metų

  Nors nekilnojamojo turto ekspertai ir įvairių organizacijų, institucijų atstovai viešumoje nepritaria Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimui į Kauną, bet miesto valdžia viliasi, kad ŽŪM ir Aplinkos ministerijos galėtų įsikurti Kauno ...

  3
 • Pašto ženkle – ketvirtis amžiaus draugystės
  Pašto ženkle – ketvirtis amžiaus draugystės

  Lietuvos trispalvė Dovydo žvaigždėje – tokia dviejų tautų santykių 25-metį įamžinantis Kaune besimokančios studentės kurtas logotipas jau kitų metų sausį virs pašto ženklu. ...

 • „Britanikos“ vaiduokliui teliko pusmetis?
  „Britanikos“ vaiduokliui teliko pusmetis?

  Kauniečiai laukia nesulaukia, kol ir antrąjį brolį vaiduoklį ištiks toks pats likimas. Pirmojo viešbučio "Respublika" griaučiai jau griaunami. Planuojama, kad "Britanikos" reikalai pajudės galbūt vasarą. ...

  2
 • „Britanikos“ vaiduoklis: kas slepiasi viduje?
  „Britanikos“ vaiduoklis: kas slepiasi viduje?

  Ramesnę dieną įsiklausęs gali girdėti, kaip serijomis lyg kulkosvaidžiai pokši "Respublikos" viešbutį griaunantys ekskavatoriai. Šis garsas girdimas ir nuo kito vaiduoklio – "Britanikos". Čia užsuko ir &q...

  2
 • Kauniečių pamėgtame Santakos parke – svarbūs pokyčiai
  Kauniečių pamėgtame Santakos parke – svarbūs pokyčiai

  Kauniečių pamėgtame Santakos parke – malonūs pokyčiai. Šią žiemą senamiestyje esanti erdvė pasitinka kur kas ryškiau apšviesta. Santakos parke iš viso įrengti 56 modernūs ir taupūs LED šviestuvai. ...

  10
 • Kalėdų sostinė kuria naujas tradicijas
  Kalėdų sostinė kuria naujas tradicijas

  Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kabinete įprastą kasdienį pasitarimą šįryt nutraukė trimitų garsai ir garsus netikėto svečio sveikinimas. Kalėdų Senelio pirmtakas ir Kauno globėjas šventasis Mikalojus didžiųjų metų &scaro...

  3
 • Prie rotušės surinktas įspūdingas lobis
  Prie rotušės surinktas įspūdingas lobis

  Gruodžio 6-ąją, Šv.Mikalojaus dieną, Kauno senamiesčio draugija kartu su seserimis benediktinėmis surinko lobį iš vaško lydymo krosnies palei rotušės duris. ...

  1
Daugiau straipsnių