Kaune - kalėdinių spektaklių vaikams gausa

Kalėdų senelis, fėjos, nykštukai, miškinukai ir kitos būtybės, be kurių neapsieina didžiausios žiemos šventės, šeimininkauja naujausiuose Kauno teatrų pastatymuose vaikams.

Žiūrovų (ne)sumažėjo

Kalbėdami apie šventes, tik keletas teatrų atstovų minėjo žodį "krizė." "Taupydami lėšas, naujo spektaklio vaikams šiemet nestatėme. Krizė - mažiau sulaukiame įmonių, organizacijų užsakymų darbuotojų vaikų "Eglutėms" teatre", - sakė Kauno kamerinio teatro administratorė Vaida Gedzevičiūtė.

Mokyklinukus šis teatras kviečia į prieš septyneris metus pastatytą spektaklį "Nauji karaliaus drabužiai." Tai šio teatro aktorės, poetės, dramaturgės Daivos Čepauskaitės scenai pritaikyta Hanso Christiano Anderseno pasaka apie puoštis mėgusį ir nelabai valstybe besirūpinusį karalių.

"Jokios krizės nejaučiame. Matyt, kauniečiai myli dramos teatrą. Net ir taupydami, kartais apsilanko spektakliuose", - Kauno valstybinio dramos teatro atstovė spaudai Jurga Knyvienė džiaugėsi, kad gerai lankomi ne tik vaikiški spektakliai. - "Spektaklius rodome penkiose scenose, visur bilietai gerai perkami." J.Knyvienė pastebėjo, kad įmonių užsakymų kalėdiniams spektakliams šiemet sulaukta daugiau nei pernai.

Dramos teatras mažiesiems ir paaugusiems žiūrovams siūlo dvi premjeras. Tai pradinukams ir paaugliams skirtas "Ateities miestas" ir "Aukso obelėlė ir vyno šulinėlis."

Spektaklį "Ateities miestas" pagal Vytauto V.Landsbergio knygą "Gediminas ir keturi seneliai" pastatė jaunas režisierius Arnoldas Jalianiauskas. "Tai linksmas, bet rimtos idėjos spektaklis", - vienbalsiai tvirtino "Ateities mieste" vaidinantys jaunieji teatro aktoriai. Jie įsitikinę, kad tai yra tiek vaikus, paauglius, tiek suaugusius sudominsianti istorija.

"Ateities mieste" taikliai vaizduojama nūdiena. Anot spektaklio režisieriaus, šiais laikais tėvai nebeturi laiko savo vaikams: gyvenimo tempas bei vertybės skatina net pasilikti miegoti darbe! Patirdami bendravimo stoką, vaikai nenorom elgiasi taip pat - atsisakydami draugystės ar pasibuvimo su bičiuliais. Nors keturi senukai-bezdukai siūlo Gediminui nieko neveikti, smaksoti prie televizoriaus, jis nepasiduoda jų siūlomai gyvenimo schemai - susiranda draugą, su kuriuo gali būti pats savimi.

Kalėdų senelis - būtinas

Kitą premjerinį spektaklį "Aukso obelėlė ir vyno šulinėlis" siūlo atradimų teatras "Arti". Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantų įkurtas teatras pristato popierinių lėlių spektaklį lietuvių liaudies pasakos motyvais. Žiūrovai prisimins piktos pamotės ir jos dukrų ujamos našlaitėlės patirtį bei stebuklingą tiesą: atsakymas į blogį gerumu visuomet būna atlygintas.

Gražiausių žiemos švenčių laiku Dramos teatre galima išvysti naują Keistuolių teatro produkciją - pasaką "Interviu su šlykštukais." Anot spektaklio autorių Violos Klimčiauskaitės ir Agnės Sunklodaitės, tai dainingas susitikimas-pokalbis-interviu su žmonių nepažintais kaimynais šlykštukais.

Dvi premjeras vaikams siūlo ir Kauno valstybinis lėlių teatras (KVLT). "Stebuklingas varpelis" - tai Violetos Šoblinskaitės pasaka, scenos gyvenimui prikelta režisieriaus Algimanto Stankevičiaus. Išdykę miškinukai Pūkis ir Dūkis, stebuklingas varpelis ir neišvengiamas naujamečių istorijų personažas Kalėdų senelis atgyja stebuklingoje pasiruošimo Kalėdoms istorijoje.

Kitas premjerinis spektaklis - "Žaisliuko istorija." Tai teatro aktorės Rasos Bartininkaitės parašyta ir režisuota kalėdinė pasaka apie vienišą meškiuką, vieną stebuklingą Laplandijos gyventoją ir fėjas. Pasaką savo piešiniais praturtino Kauno Juozo Grušo vidurinės mokyklos pradinukai.

Stebuklingo mito neišsklaidys

Kauno mažajame teatre - naujas režisierės ir dramaturgės Agnės Dilytės spektaklis "Sidabrinis fėjos šaukštelis". Tai šiuolaikinė pasaka apie smagią ir nerūpestingą fėją, kuri gali sau leisti nerūpestingai praknarkti nuobodžias burtų pamokas mokykloje, gerų darbų pratybas, ir šokti, šokti, šokti. Ieškodama pamesto stebuklingojo Sidabrinio šaukštelio, fėja supras, kas yra tikrieji draugai, supras gyvenimo tiesas.

Kultūros ir sporto centras "Girstutis" kviečia į Arvydo Lebeliūno režisuotą "Kalėdų senelių akademiją." Tai nuotaikinga istorija su šokiais ir dainomis apie Kalėdų seneliais tapti panorusius vaikus. "Mito apie tikrąjį Kalėdų senelį spektaklis tikrai neišsklaidys", - patikino "Girstučio" vadybininkė Gintarė Aleksandravičienė. Po spektaklio vaikų lauks linksmybės, žaidimai, šokiai ir tikrojo Kalėdų Senelio dovanos prie eglutės.

"Šiemet naujo spektaklio nestatėme, nes turime puikią praėjusio sezono naujieną - baletą vaikams "Sniego karalienė." Tai baletas H.Ch.Anderseno pasakos motyvais, skamba klasiko norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego šiaurietiškų spalvų muzika iš siuitų "Peras Giuntas", - pasakojo teatro rinkodaros vadovė Lina Stankevičiūtė. Balete šoka muzikinio teatro baleto trupės artistai ir Kauno choreografijos mokyklos moksleiviai. Kalėdiniu laikotarpiu Muzikinio teatro scenoje vėl bus galima išvysti nemirtingąjį Richardo Rodgerso miuziklą visai šeimai "Muzikos garsai."

Artimiausi Kalėdiniai spektakliai vaikams Kaune:

 

Kauno valstybiniame lėlių teatre:

„Stebuklingas varpelis“ - gruodžio 19 d. 12 val., 20 d. 10 val., 26-27 d. 12 val.

„Žaisliuko istorija“ - gruodžio 19-20 d. 13 val., ir 26-27 d. 13 val.

 

Kauno valstybiniame dramos teatre:

„Ateities miesto“ premjeros - gruodžio 19 d. 14, 17 val. 22 d. - 11 ir 14 val.

„Aukso obelėlės ir vyno šulinėlio“ premjeros - gruodžio 19 d. 11 val., 22 d. 10 val., 29 d. 11 val.

„Interviu su šlykštukais“ - gruodžio 18 ir 20 d. 12 ir 15 val.

 

Kauno mažajame teatre:

„Sidabrinio fėjos šaukštelio“ premjeros -  gruodžio 20 d. - 12 ir 14 val., 27 d. - 12 val.

 

Kauno kameriniame teatre:

„Nauji karaliaus drabužiai“ - gruodžio 18 d. 12 ir 14 val., 19 d. - 10, 12 ir 18 val., 20 d. - 12 val., 21 d. - 10:30, 12:30 ir 14:30 val.; 22 d. - 13 val.; 23 d. - 11, 13 ir15 val.

 

Kultūros ir sporto centre „Girstutis“:


„Kalėdų senelių akademijos“ premjeros - gruodžio 18 d. 11 val. ir gruodžio 27 d. 12 val.

 

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre:

 

Miuziklas „Muzikos garsai“- gruodžio 20 d. 12 val.

Baletas „Sniego karalienė“ - gruodžio 27 d. 12 val. ir sausio 3 d. 12 val.


Šiame straipsnyje: kalėdos 2009

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Raudondvario dvare pagerbti medikai
  Raudondvario dvare pagerbti medikai

  Ketvirtadienį Raudondvario dvare paminėta Medicinos darbuotojų diena. Renginys surengtas menų inkubatoriaus salėje, kur praėjusių metų rugsėjį vyko Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Sveikų regionų tinklo (SRT) pasitarimas. Kauno rajono savival...

  1
 • Kaunietė mergina prašo padėti alkstančiai močiutei
  Kaunietė mergina prašo padėti alkstančiai močiutei

  Itin jautriu įrašu savo socialinio tinklalapio "Facebook" paskyroje pasidalijo jauna kaunietė. Skatinimas padėti vargstančiai senjorei akimirksniu sulaukė didelio dėmesio. ...

  4
 • Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus
  Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus

  Nors lyja lietus ir norisi nesušlapti, neįgaliojo vietoje automobilio bet kas palikti negali. Su tokia nuostata pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus, kurie užėmė neįgaliųjų vietas, nors čia statyti automobilio neturėjo teisės....

  4
 • Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros
  Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros

  Penktadienį posėdžiavę Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro dalininkai pradėjo centro vadovės Laimutės Anužienės atleidimo procedūras, sako Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius S...

  6
 • Kaune vyks didžiausias dizaino festivalis Lietuvoje
  Kaune vyks didžiausias dizaino festivalis Lietuvoje

  Artėjančią savaitę, gegužės 1-7 dienomis, Kaune vyks šeštą kartą rengiamas festivalis „Dizaino savaitė 2017“. Viename iš tarpukario modernizmo architektūros perlų – „Pieno centro“ rūmuose&ldqu...

 • V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune
  V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune

  Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, įsikūręs tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pastate Kaune (S. Daukanto g. 25), balandžio 29 dieną minės vienerių metų sukaktį. Pats prezidentas teigia esąs maloniai nustebintas, kad bibl...

  1
 • Kuo nustebins „Mokslo sala“?
  Kuo nustebins „Mokslo sala“?

  Praėjusį ketvirtadienį iš penkių senojo žemyno valstybių atvykę profesionalai padėjo stiprius pamatus Kaune planuojamo mokslo populiarinimo centro koncepcijos sukūrimui. Intensyvią sesiją Kaune surengę mokslo centrų ekspertai galutinius sav...

  5
 • VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją
  VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją

  Gegužės 3 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 1 a.) vyks oficialus Lietuvos ir JAV žurnalisto, VDU lektoriaus Romo Sakadolskio medijų laboratorijos atidarymas. ...

 • Kauniečius slegia rekordinis šildymo sezonas
  Kauniečius slegia rekordinis šildymo sezonas

  Beveik septynis mėnesius Kaune trunkančio šildymo sezono pabaigos dar nematyti. Šis šildymo sezonas jau muša rekordus. ...

  11
 • „Kauno autobusai“ baiminasi liūdniausio scenarijaus
  „Kauno autobusai“ baiminasi liūdniausio scenarijaus

  Kol Seimas neapsisprendė, kaip pasielgti su Prezidentės vetuotomis įstatymo pataisomis dėl vidaus sandorių, "Kauno autobusuose" tvyro įtampa. Savivaldybės bendrovė baiminasi liūdniausio scenarijaus. ...

  40
Daugiau straipsnių