Kaune gatvės pradėtos barstyti tik po avarijų gausos (papildyta)

Antradienį Kaune gana gausiai pradėjo snigti prieš vidurdienį, tačiau druską barstančios ir sniegą valančios mašinos liko garažuose. Savivaldybė pinigų barstymui surado tik apie 16 val. Tuo metu mieste jau buvo įvykę daugybė avarijų.

Barstymui leidimo nedavė

„Visos gatvės baltos. Aišku, kad jau reikia barstyti, bet leidimo negaunam. Laukiam. Gal leis išvažiuoti, gal neleis, o gal leis, kada jau visas eismas bus sustojęs ir nieko nebus galima padaryti“, - po pietų kalbėjo miesto gatves druska barstančios bendrovės „Kelių remonto grupė“ vadovo pavaduotojas Mindaugas Norkus.

Gatvių barstymas druska skylėtam Kauno savivaldybės biudžetui - peilis po kaklu. Vienas rimtesnis gatvių pabarstymas atsieina per 40 tūkst. litų, o praėjusį mėnesį patvirtintame miesto biudžete šiam reikalui pinigų neskirta.

Su žiema susijusios išlaidos savivaldybei baigėsi sulig jos kalendorine pabaiga. Todėl pro langą su nerimu žvelgęs Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis nei gatvių barstymui, nei valymui leidimo nedavė. 

„Sutinku, kad jau reikia barstyti, bet pinigų nėra. Viršyti asignavimų negalime, nes man tada teisines priemones pritaikys“, - liūdnai nusijuokė A.Pakalniškis.

Leido, bet per vėlai

Savivaldybės administracijos direktorius Vygantas Gudėnas aiškino, kad savivaldybė jau pasiekė tą ribą, kai nebegali skolintis komunaliniams reikalams. Todėl leidimas barstyti gatves gali būti išduotas tik ekstremaliais atvejais.

„Kiekvienas gatvių pabarstymas biudžetui yra skausmingas. Sniego laukiame su baime. Per ilgai žiema užsitęsė“, - atsiduso administracijos vadovas.

Kol savivaldybės galvos mąstė iš kur paimti pinigų barstymui, vairavimo sąlygos miesto gatvėse iš sunkių pasidarė ekstremaliomis.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtojas po pietų sakė, kad mieste buvo jaučiams autoįvykių skaičiaus padidėjimas, bet vairuotojai vis rečiau po avarijos kreipiasi į policiją, nes įvykio deklaraciją pildo patys. Todėl realios eismo įvykių statistikos sužinoti neįmanoma. Viena „Kauno dienos“ skaitytoja teigė tokio avarijų kiekio seniai nemačiusi.

„Tris avarija mačiau Aleksote, dar po vieną Parodos gatvėje ir Vydūno alėjoje, dvi - Savanorių prospekte“, - vardijo Diana.

Į kampą įvaryta savivaldybė ėmė kratyti visas taupykles. Šiek tiek sukrapštyta Miesto tvarkymo skyriuje, o trūkstama lėšų suma bus paimta iš administracijos direktoriaus rezervo fondo.

Leidimas barstyti gatves duotas apie 16 val. KRG direktoriaus pavaduotojas M.Norkus buvo susierzinęs.

„Ką čia komentuoti? Miestas jau užsikimšęs nuo mašinų, gatvės slidžios“, - į kalbas nenorėjo leistis M.Norkus.   

Gatvę padengė ledo kalnai

Savivaldybė šią savaitę jau turėjo pakrapštyti pinigų pavojingos padėties Kėdainių gatvėje likvidavimui. Dėl užsikišusios ar užšalusios pralaidos maždaug savaitę nuo kalno gatve gausiai sruvo vanduo, kuris pašalus tapo ledu. Gatvė buvo pabarstyta žvyru, tačiau atkimšti pralaidą imtasi tik šią savaitę.

„Mačiau, kad jau kažkas ten dirba, bet neįsivaizduoju kaip ten pravažiuoja autobusai. Ant kelio susidarė ledo kalnai. Važiavimo sąlygos labai sudėtingos“, - perspėjo Šilainių gyventojas Anatolijus.

Savivaldybė pralaidos atkimšimo darbus bandė suversti „Kauno vandenims“, tačiau bendrovės Tinklų cecho viršininkas Vytautas Rudys tvirtino, kad šios pralaidos bendrovė neturi prižiūrėti. Antradienį prie jos krapštėsi „Kauno keliai“.

„Atkimš, o paskui aiškinsimės, kam ten priklauso prižiūrėti“, - sakė A.Pakalniškis.


Šiame straipsnyje: žiema

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių