Kaune audros padaryti nuostoliai viršija 1 mln. litų

Daugiau kaip prieš savaitę per Kauną praūžusios audros padaryti nuostoliai dar skaičiuojami, tačiau jau žinoma, kad jie perkops milijoną litų.

Daugiausiai atsieis medkirčiai 

Iškart po audros miesto vadovai vylėsi, kad nuostolių kompensacijai užteks savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo fonde esančių mažiau nei milijono litų. Tačiau jau aišku, kad šioms optimistinėms prognozėms nelemta išsipildyti.

Vien tik mieste želdinius prižiūrinčiai bendrovei „Irgita“ savivaldybė gali būti priversta atseikėti 600-800 tūkst. litų. Iki šios dienos „Irgitos“ atlikti darbai jau vertinami maždaug 300 tūkst. litų. Dar mažiausiai 200 tūkst. litų reikės likusių per audrą nukentėjusių medžių sutvarkymui, o vėliau dar tiek pat gali prireikti maždaug tūkstančio kelmų likvidavimui. Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas buvo užsiminęs, jog tokios didelės sumos jam kelia įtarimų, tačiau vakar vykusiame Ekstremalių situacijų valdymo grupės posėdyje „Irgitos“ vadovas Robertas Mačiulis priekaištų neišgirdo.

„Mes juk darome tai, ką mums pasako, o ne tai, ką patys susigalvojame. Net ir sumą skaičiuojame ne mes, o savivaldybė, kuri pateikia užsakymus, ką reikia padaryti“, – aiškino R.Mačiulis.

Iš galutinės sumos bus išskaičiuota dalis, kurią „Irgita“ gali kompensuoti pardavusi medieną, tačiau šiai dienai dar niekas negali pasakyti, kiek tos medienos bus, nes nemažą dalį rastų susipjaustė ir išsivežė žmonės. 

Gresia naujas pavojus

R.Mačiulis perspėjo miesto vadovus, kad reikia suktis kuo greičiau, nes perdžiuvusios spygliuočių šakos gali užsidengti nuo menkiausios žiežirbos. Jei taip įvyktų, miestui grėstų dar viena nelaimė.

„Kauno švara“ vadovas Dalius Tumynas skundėsi, kad kai kuriose miesto vietose audros padarinių likvidavimas primena kovą su vėjo malūnais. Į vietas, kurios jau atrodė sutvarkytos, vėl ir vėl sutempiamos naujos krūvos šakų. Bendrovė audros padarinių likvidavimui jau išleido apie 100 tūkst. litų. „Kauno švaros“ žmonės dirba keliomis pamainomis, tačiau tempai vis tiek per maži. Bendrovei Ekstremalių situacijų valdymo grupė siūlė pasitelkti kuo daugiau darbo rankų iš šalies, nes miestas turi būti išvalytas iki rugsėjo 1 d.     

Kreipsis į Vyriausybę

Per audrą nuostolių patyrė ir miesto viešasis transportas, elektros energijos, dujų tiekėjai, šviesoforus ir gatvių apšvietimą prižiūrinčios bendrovės.

Per audrą nepataisomai nukentėjo beveik 80 „Kauno gatvių apšvietimo“ stulpų, 75 šviestuvai, 62 lempos, pažeisti aštuoni valdymo punktai, pavogta apie du kilometrai laidų. Bendrovei padaryta žala siekia 253 tūkst. litų.

„VST“ po audros užfiksavo pusę tūkstančio gedimų – dvigubai daugiau nei per prieš 11 metų praūžusį garsųjį Anatolijais uraganą. Bendrovė teigia patyrusi 400 tūkst. litų galinčius siekti nuostolius.

Nuostoliams ir išlaidoms, kurias turi padengti savivaldybė, pinigų bus ieškoma biudžete. Šiai dienai laisvų lėšų nėra, tad specialiai biudžetas bus peržiūrimas rugsėjo viduryje vyksiančiame savivaldybės tarybos posėdyje. Dėl to visus patirtus nuostolius reikalaujama suskaičiuoti rugsėjo pirmosiomis dienomis. Vėliau bent dėl dalies išlaidų kompensacijos bus kreipiamasi į Vyriausybę. 

Kauno miesto seniūnijų duomenimis, gyventojų per audrą patirti nuostoliai sudaro apie 170 tūkst. litų. Neabejojama, kad išties jie yra ženkliai didesni. Visi gyventojai raginami kuo skubiau kreiptis į seniūnijas. Pagal įvairius kriterijus bus nutarta, ar jie pretenduoja į kokio nors dydžio vienkartinę pašalpą. Tikimasi, kad Vyriausybė neatsisakys tokių pašalpų kompensuoti, nes Kaune praėjusią savaitę apsilankiusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad savivaldybė neturėtų skaičiuoti lėšų, kurios reikalingos padėti į bėdą dėl audros patekusiam eiliniam žmogui.

30 tūkst. litų – gelbėtojams

Į pačius karščiausius taškus skubėję ugniagesiai gelbėtojai per pirmąsias kelias dienas po audros supjaustė daugiau nei kelis šimtus medžių.

„Nesame profesionalūs medkirčiai, bet ši audra parodė, kad ir šį darbą turime gerai išmanyti. Tik technika tam nėra labai tinkama“, – kalbėjo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius.

Per pirmąsias dvi dienas po audros ugniagesiai gelbėtojai sulaukė daugiau iškvietimų nei per visą mėnesį. Skaičiuojama, kad benzinas ir lūžtančios įrangos remontas ugniagesiam gelbėtojam atsiėjo beveik 18 tūkst. litų. Iš savivaldybės administracijos rezervo fondo ugniagesiams gelbėtojams numatyta skirti 30 tūkst. litų, kurie bus panaudoti grandininių pjūklų ir vandens pompų pirkimui.


Gairės: audra, Škvalas

Komentarai 0 Rašyti komentarą
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kauno oro uostas rengiasi dideliems iššūkiams
  Kauno oro uostas rengiasi dideliems iššūkiams

  Nuo kitų metų liepos 14 dienos prasidėjus Tarptautinio Vilniaus oro uosto pakilimo tako rekonstrukcijai, Kauno (Karmėlavos) oro uostas taps pagrindiniais šalies oro vartais. ...

  1
 • Daugiausiai kokliušo atvejų šiemet registruota Kaune
  Daugiausiai kokliušo atvejų šiemet registruota Kaune

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje iki rugsėjo užregistruoti 25 kokliušo atvejai (sergamumo rodiklis 0,09 atv./10 tūkst. gyv.). Tai net 43,92 proc. mažiau palyginti su 2015 m. tuo pačiu periodu. ...

 • Pučia dulkes nuo istorinės technikos
  Pučia dulkes nuo istorinės technikos

  Prieš keletą metų Kaune duris atvėręs Istorinės ir karinės technikos muziejus tapo istorinės technikos gerbėjų Meka. Šiandien šis muziejus jau turi savo filialą Šeduvoje, o į jį vis dažniau užsuka ne tik smalsumo vedam...

  1
 • Vietoj kelionės į Siciliją – kova dėl pinigų
  Vietoj kelionės į Siciliją – kova dėl pinigų

  Kaunietė gimtadienio proga norėjo pailsėti saulėtoje Italijoje, tačiau kelionė netikėtai atšaukta. Negana to, užuot smagiai papramogavusi, ji buvo priversta kovoti, kad atgautų sumokėtą avansą. ...

  1
 • Kauno automobilių turgui vien aikštelės nepakanka
  Kauno automobilių turgui vien aikštelės nepakanka

  Kauno automobilių turgus plečiasi į interneto erdvę. Tikimasi, kad taip ieškantieji automobilio greičiau jį ras, o norintieji parduoti parduos skubiau. Be to, interneto platforma automobilio paieškas palengvins ir į Kauną dažnai užsukan...

  4
 • Tragedijos sukaktį žydai pažymės renginiais
  Tragedijos sukaktį žydai pažymės renginiais

  Sekmadienį, spalio 30-ąją, Kauno žydų bendruomenė, pažymėdama Didžiosios akcijos 75-ąsias metines, kviečia kauniečius į IX fortą pagerbti minėtos akcijos aukas. ...

 • Kauno policijos vadovas: Rukloje padėtis tikrai nėra bloga
  Kauno policijos vadovas: Rukloje padėtis tikrai nėra bloga

  Reikia artimesnio bendravimo tarp Jonavos rajone esančio Ruklos miestelio gyventojų ir čia įsikūrusio Pabėgėlių priėmimo centro gyventojų, sako Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas. ...

  3
 • Helovino išvakarėse Kauno meras siūlo prisirakinti prie vaiduoklio
  Helovino išvakarėse Kauno meras siūlo prisirakinti prie vaiduoklio

  Kauno meras Visvaldas Matijošaitis mėgsta šou. Prieš metus dar neatidarytą Panemunės tiltą jis išbandė su savo prabangiu „Ferrariu“, o dabar užlipo ant apleistos „Respublikos“ stogo, ragindamas kaunie...

  45
 • U. Kiguolis atskleidė, kiek sumokėjo už Lentvario dvarą ir ką ten darys
  U. Kiguolis atskleidė, kiek sumokėjo už Lentvario dvarą ir ką ten darys

  Kauno milijonierius Ugnius Kiguolis LNK televizijos laidoje pasakos, kad po baisios avarijos, kuomet iš jo prabangaus „Ferrari“ automobilio liko tik metalo laužas, suprato, kad gyvenimas yra labai trumpas. ...

  2
 • Kauno laisvajai ekonominei zonai – įvertinimas
  Kauno laisvajai ekonominei zonai – įvertinimas

  Įtakingo žurnalo „FDI Magazine“ surengtuose pasauliniuose patraukliausios laisvosios ekonominės zonos rinkimuose specialusis apdovanojimas Europos zonų kategorijoje skirtas Kauno laisvajai ekonominei zonai (Kauno LEZ). Kauno LEZ įvertinta ir u...

  1
Daugiau straipsnių