Kaunas burs reprezentacinę moterų krepšinio komandą

Miesto politikai pritarė idėjai Kaune burti reprezentacinę moterų krepšinio komandą. Tokį pasiūlymą savivaldybei pateikė Lietuvos krepšinio federacija (LKF).

Pasak federacijos generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno, tokia galimybė Kaunui atsiranda bendrovei „TEO“ atsisakius remti moterų krepšinio komandą „TEO“.

LKF nerimauja, kad Lietuva gali prarasti galimybę dalyvauti Eurolygos varžybose, nes šalis neturės stiprios komandos, kuri galėtų tinkamai atstovauti Lietuvai. Pagrindinis tikslas – kad Kaune suburta reprezentacinė komanda galėtų žaisti Eurolygoje.

Planuojama, kad minimalus komandos biudžetas būtų 1,5–2 mln. litų. „Federacija įsipareigoja surasti pagrindinį rėmėją, kuris skirtų 2/3 lėšų, o iš savivaldybės tikimės 1/3 indėlio į komandos biudžetą“, – skaičius įvardijo M.Balčiūnas. Pasak jo, derybos su galimu rėmėju jau vyksta. Pasigirdus politikų nuogąstavimams, ar tai nebus „Ūkio bankas“, Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius tokias kalbas paneigė.

„Kaunas tikrai yra krepšinio sostinė, tačiau šiuo metu aš to nepasakyčiau. Yra galimybė stiprią moterų komandą kurti Kaune, kur puikiai dirba krepšinio mokyklos paruošiančios geras krepšininkes visai Lietuvai“, – savivaldybės tarybos kolegijos posėdyje dėstė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vladas Garastas.

Jo manymu, komanda galėtų treniruotis Kauno sporto halėje, kuri ištuštės duris atvėrus Žalgirio arenai Nemuno saloje. Kauno sporto halė atitinka visus FIBA-Europe reikalavimus.

„Halė negali tapti muziejumi. Ji turi atlikti funkciją“, – įsitikinęs V.Garastas. Pasak G.Balčiūno, reprezentacinė moterų krepšinio komanda halėje galėtų surengti apie 50–60 papildomų renginių.

„Įvertinus, kiek lėšų skiriame vyrų komandai, indėlis moterų krepšinio komandai būtų simbolinis. Kai vyrų krepšinis išgyvena savotišką krizę, šis indėlis būtų racionalus ir prasmingas“, – įsitikinęs miesto meras Andrius Kupčinskas.

Sportą kuruojantis vicemeras Stanislovas Buškevičius išsakė savo nuomonę, kad vyrų ir moterų krepšiniui reikia skirti ne daugiau kaip 50 proc. visoms sporto šakoms skiriamų lėšų. „Kadangi esu teisingos orientacijos, turėčiau pritarti moterų komandai. Tačiau Lietuvoje vyrų ir moterų galimybės lygios, todėl 4 mln. litų, kuriuos skiriame „Žalgiriui“, turėtume dalyti po lygiai vyrų ir moterų krepšinio komandoms“, – pusiau juokais, pusiau rimtai dėstė S.Buškevičius.

Socialdemokratas Kęstutis Kriščiūnas pasidžiaugė, kad moterys nori žaisti krepšinį Kaune, tačiau, jo manymu, reikėtų aiškiai pasakyti, apie kokias pinigų sumas kalbama ir iš kur jie bus paimti. „Neįvykdėme žadėtų įsipareigojimų „Žalgiriui“. Ar moterų komandai skirsime lėšas papildomai, ar „Žalgiriui“ visai nebeduosime?“, – teiravosi K.Kriščiūnas.

A.Kupčinskas įsitikinęs, kad pirmiausia reikia pritarti idėjai, o paskui spręsti finansinius klausimus. Savivaldybės indėlis siektų iki 0,5 mln. litų.

Tarybos narys Kęstutis Mikėnas suabejojo, ar Eurolygoje žaisiančiai komandai pakaks tokio mažo biudžeto. Jis įsitikinęs, kad „TEO“ komandos biudžetas buvo ženkliai didesnis. „Manau, kad taryboje turi būti svarstomas klausimas dėl 2 mln. litų mažesnės paramos „Žalgiriui“, ypač už V.Romanovo poelgius, kai jis šokinėja kaip durnelis“, – pareiškė K.Mikėnas.

G.Balčiūnas patikino, kad 1,5–2 mln. litų užtektų komandai startuoti Eurolygoje su Lietuvos žaidėjomis.

Po svarstymo kolegijos nariai pritarė, kad reprezentacinė Kauno moterų krepšinio komanda turi būti suburta.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių