Katedros aikštėje statoma tikra eglė (papildyta)

Į Vilniaus Katedros aikštę jau atkeliavo Kalėdų eglė – šiemet ji tikra, atvežta iš miško. Eglės puošyba prasidės kitos savaitės pradžioje. 12 m aukščio žaliaskarė sužibs baltai. Įžiebimo nelydės nei fejerverkai, nei koncertas.

„Mūsų užduotis iki gruodžio 12 dienos ją papuošti. Tačiau nežinome, ar ji bus įžiebta būtent tą dieną ir ar vyks specialus įžiebimo renginys, ar ne. Miesto valdžios nuomonė keičiasi kasdien, finansavimas neaiškus“, - kalbėjo už eglės ir gatvių puošybą mieste atsakingos bendrovės „Švenčių studija“ direktorė Jolanta Tūraitė.

Ji tikino, kad pagrindinė ne tik sostinės, bet ir visos šalies eglė bus graži, tačiau apgailestavo, kad grįžome žingsniu atgal.

„Aš kaip ne vienus metus šiame dirbantis žmogus ir kaip architektė esu nuliūdinta miesto sprendimo statyti gyvą eglę. Manau, visi turėtume puoselėti ir saugoti gamtą. Jei kasmet kirsime po didelę eglę, tai greitai jų nebeliks“, - svarstė J.Tūraitė ir prisipažino, kad ankstesnė idėja metalinį karkasą apkaišyti eglės šakomis jai atrodo priimtinesnė.

Eglė į Katedros aikštę ketvirtadieno naktį atvežta iš Šalčininkų rajono. Medis augo Piotro Blizniukevičiaus privačios žemės valdoje. Kokį atlygį už eglę gaus, vyras iki šiol nežino.

"Sakė, kad eglė jam nėra pasipelnymo šaltinis, todėl užteks tiek, kiek savivaldybė pasiūlys. Kol kas sprendimas dėl kainos nėra priimtas", - sakė savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyresnysis specialistas Gintautas Runovičius.

Jis pasakojo, kad apie P.Blizniukevičiaus eglę sužinota atsitiktinai - kolegos prasitarė ją matę. "Buvome radę ir kitų variantų, tačiau prie vienos eglės negalėjo privažiuoti tralas. P.Blizniukevičius sakė, kad jam garbė prisidėti prie sostinės Kalėdinio puošimo", - kalbėjo G.Runovičius. 

Pagal pirminę idėją taupymo režimu gyvenančiame Vilniuje eglės šiemet turėjo būti kuklesnės. Katedros aikštėje planuota statyti iki šiol Rotušės aikštėje puoštą eglę, žibančią raudonomis snaigėmis. Tačiau vėliau apsigalvota ir nuspręsta į Katedros aikštę atvežti gyvą kirstą eglę.

Dėl Rotušės aikštės eglės planai kol kas likę tie patys: tai bus šiuolaikiškas sprendimas – skaidri, futuristinė eglė, nutvieksta šviesos ir puošta vaikų rankomis darytais žaislais.

Pagrindinės šalies eglės įžiebimą paprastai lydėdavo fejerverkai ir specialus Kalėdų sezono pradžią skelbiantis renginys. "Šiemet nei koncerto, nei lazerių šou nebus", - ketvirtadienį portalui sakė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Dastikas.

Šių metų rugsėjį kalėdiniams renginiams buvo numatyta skirti 400 tūkst. litų, tačiau miesto finansinei situacijai tragiškai suprastėjus pradėta svarstyti šią sumą apkarpyti iki 200 tūkst. litų. Tačiau ketvirtadienį nutarta galutinai atsisakyti iliuzijų. Konstatuota, kad miestas nėra pajėgus finansuoti numatytos Kalėdinių renginių programos.

Portalas primena, kad Vilniaus miesto savivaldybė gatvių puošybai sukrapštė vos 90 tūkst. litų. Eglėms ir vienam kitam renginiui atriekta dar apie 40-50 tūkst. litų. Iš viso Kalėdiniams renginiams ir puošmenoms iš miesto biudžeto skirta 130-140 tūkst. litų.

Jei ne privataus verslo parama, taupymo režimu gyvenančiame Vilniuje švenčių laukimas būtų buvęs niūrus. Tamsoje ir taip skendinčios miesto gatvės būtų likusios dar ir be Kalėdinių puošmenų.

Tačiau apšvietimo įrengimo darbus vykdančios įmonės „Elgamos Šviesa“, „Švenčių studija“ ir „Vilniaus gatvių apšvietimo tinklai“ po derybų  be papildomo apmokėjimo pasiryžo papuošti ir kitas miesto gatves – Konstitucijos prospektą, Pilies, Vokiečių ir Vrublevskio gatves. Pats miestas būtų įstengęs nušviesti tik Gedimino prospektą ir Rotušės aikštę.

Pagrindinė miesto eglė ir gatvės turėtų būti įžiebtos gruodžio 12 dienos vakarą. Tuo pačiu metu Rotušės aikštėje ims šurmuliuoti Kalėdų mugė. Ji taps bene pagrindiniu šventinio sezono pradžios renginiu. Kalėdų mugė organizuojama iš privačių lėšų.  

 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių