Kas kaltas dėl mirčių Kauno gatvėse? (papildyta)

Kauno miesto savivaldybei pradėjus taupyti gatvių apšvietimo sąskaita akivaizdžiai išaugo žuvusių pėsčiųjų skaičius, tačiau savivaldybė kaltės dėl mirčių neprisiima. Ją iš dalies užstoja ir policija.  

Žuvusių skaičius padvigubėjo

Keliuose vykstančio karo fronte policija devynis mėnesius skynė statistines pergales, tačiau pastaruoju metu užleidžia savo pozicijas.

Šiais metais iki spalio Kauno gatvėse buvo žuvę septyni žmonės. Nuo spalio iki gruodžio 10 d. - šeši žuvo, dar vieno būklė yra labai sunki.

Mirčių gatvėse pliūpsnis prasidėjo, kai savivaldybė nusprendė taupyti gatvės apšvietimo sąskaita. Penki iš šešių žuvusių po automobilių ratais pateko tamsiu paros metu. Keturi - pėsčiųjų perėjose.

Savivaldybė visos kaltės dėl šių mirčių neprisiima ir teigia, kad apšvietimas sumažintas iki proto ribų, o ties daugeliu perėjų jis nebuvo išjungtas.

Tamsą mieste dar labiau sutirštino šį rudenį ir gruodžio pradžioje tvyrojęs oras. Dažnai būna apsiniaukę, miestą gaubia rūkas. Todėl net ir taupymo sąlygomis šių metų lapkritį apšvietimas buvo įjungtas 25 valandomis ilgiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Po ratais žūsta pagyvenę

Iš dalies savivaldybę užstoja ir policija, kurios atstovai tvirtina, kad apšvietimo sumažinimas - toli gražu ne pagrindinė nelaimių keliuose priežastis.

Iš šešių nuo spalio gatvėse žuvusių žmonių, jauniausiam buvo 56 metai.

„Kur taip skuba garbingo amžiaus žmonės? Jie prieina prie perėjos ir net neapsidairę eina į važiuojamąją kelio dalį. Juk ir taisyklėse parašyta, kad pėstysis turi įsitikinti, jog eiti perėja yra saugu“, - kalbėjo Kelių policijos valdybos viršininkas Alfonsas Tarasevičius.

Kauno apskrities policijos Patrulių rinktinės vadas Remigijus Balandis teigė, kad pastaruoju metu pėsčiųjų perėjoms skiriamas ypatingai didelis dėmesys. Pasak jo, vairuotojai šiuo metu yra žymiai atidesni nei prieš metus ar daugiau, tačiau dažnai tenka drausminti pėsčiuosius.

„Mokytojai ir tėvai turėtų vaikus pamokyti, kaip saugiau pereiti per gatvę“, - sakė R.Balandis.

„Matome, kaip žmonės eina per perėją. Velka koją už kojos, užsideda ausines ir klausosi muzikos, kalba mobiliaisiais telefonais. Negalima perėja vaikščioti kaip parke“, - kalbėjo A.Tarasevičius.

Atšvaitai lyg į balą

Viena iš veiksmingiausių pėsčiųjų apsisaugojimo priemonių - atšvaitai.

Vien Kauno mieste per pastaruosius du mėnesius policija išdalino tris tūkst. šviesą atspindinčių atšvaitų. Per kelius metus jų išdalinta dešimtys tūkstančių, tačiau didžioji jų dalis greičiausiai nusėda atšvaitus gavusių žmoni stalčiuose, nes gatvėse nešiojančių atšvaitus - mažuma.

„Vaikus dar galima įkalbėti nešioti atšvaitus, bet jį turi retas suaugęs žmogus. Negalime suprasti, kodėl žmonės nesirūpina savo saugumu“, - stebėjosi Kauno apskrities policijos Kelių policijos valdybos specialistė Gražina Jasiūnienė.

Policija imtis griežtų priemonių prieš atšvaitus ignoruojančius žmones kol kas neketina, bet primena, kad Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad be atšvaito lysti į važiuojamąją dalį nevalia. Už tai gresia 20 litų bauda.


 

Eismo įvykiai Kaune (per 11 mėn.) 

 

2009 m.

2008 m.

Eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo arba žuvo žmonės (Įskaitiniai įvykiai)

586

631

Žuvo žmonių

11

15

Sužeista žmonių

678

735

Žuvo vaikų

0

0

Sužeista vaikų

138

151

Pagrindinės įskaitinių eismo įvykių priežastys

 

2009 m.

2008 m.

Reikalavimo, duoti kelią nevykdymas

113

121

Saugaus greičio ir atstumo nesilaikymas

133

145

Dėl girtumo

14

11

Pareigų pėstiesiems nevykdymas

142

151

Dėl pėsčiųjų kaltės

69

89

Administracinėn atsakomybėn patraukta

 

2009 m.

2008 m.

Iš viso asmenų

70 272

79 728

Už greičio viršijimą

10 304

11 166

Sulaikyta girtų vairuotojų

995

1271

Išaiškinta pėsčiųjų

6 131

10 484

Nestojimas prieš pėsčiųjų perėją

1319

1801

Vairavo neturėdami vairuotojo pažymėjimo

590

743


Šiame straipsnyje: pėstiejiperėja

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių