Kas ir kaip dirbs Kaune per šventes?

Per šventes budės daugiau policijos, ilgiau važinės troleibusai ir autobusai. Taksi įmonės žada kainų nedidinti, o ugniagesiai ragina atsargiai elgtis su fejerverkais.

Specialiosios tarnybos linki smagių švenčių ir negadinti nuotaikos vieni kitiems.

Tarpušvenčiu gaisrų padaugėja

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Prevencinės veiklos poskyrio viršininkė Jovita Lapėnaitė pasakojo, kad švenčių dienomis ugniagesiai dirba įprastu režimu.

„Mieste ir rajone vienu metu dirba apie 50 ugniagesių. Švenčių dienomis pajėgų tikrai nesumažiname, nors praktika rodo, kad per šventes gaisrų būna mažiau. Daugiausia jų kyla tarpušvenčiu. Be to, jeigu tik oras daugiau atšąla, tuomet gaisrų skaičius išauga“, - pastebi J.Lapėnaitė.

Pasak jos, gyventojai vis dar neatsargiai elgiasi su elektriniais prietaisais. Kai termometro stulpelis rodo gerokai žemiau nulio, kauniečiai jungia elektros šildytuvus, daugiau kūrena krosnis.

„Per šventes žmonės daugiau keliauja, palieka namus, todėl nepastebi kylančios grėsmės. Tuo pačiu norėčiau pasidžiaugti, kad gyventojai vis atsargiau elgiasi su fejerverkais, todėl Naujametę naktį neturime daug iškvietimų dėl petardų ar kitų priemonių sukeltų gaisrų“, - tvirtino ugniagesių atstovė.

Kaune iš viso budi 6 komandos, kurios kiekviena naudojasi mažiausiai 2 gaisriniais gelbėjimo automobiliais ir įvairia specialia technika. Didžiausia komanda dirba Šilainiuose.

Taksi nebrangs  

Trumpalaikėmis vienos paros akcijomis šiemet keleivių nenustebins ir taksi bendrovės. Švenčių dienomis didesnio pelno siekiantys taksistai paprastai per Kalėdas ir Naujųjų metų parą kilstelėdavo paslaugų kainas. Šiemet Kaune dirbančios taksi įmonės nutarė negąsdinti klientų,

„Tikrai nedidinsime važiavimo kainų“, - patvirtino bendrovės „Miesto taksi“ buhalterė Jolita Janušytė.

Šios įmonės taksi vairuotojai už 1 nuvažiuotą kilometrą prašo 2,2 lito, iškvietimas nieko nekainuoja.

„Sunku prognozuoti keleivių skaičių švenčių dienomis, bet tikimės, kad darbo bus. Visgi žmonės tomis dienomis daug juda, keliauja kažkur, į svečius vieni pas kitus. Nors ir krizė, tačiau darbo yra“, - pasakojo „Miesto taksi“ atstovė.

Per Kalėdas mieste važinės 25 šios įmonės automobiliai.

Mikroautobusai pelno nesitiki

Daugiausia maršrutų aptarnaujančios maršrutinių taksi bendrovės „Girobusas“ vadovas Gintaras Girkontas nuogąstavo, jog šiemet per šventes po miestą zujantys „mikriukai“ dirbs nuostolingai.

„Per Kūčias keleivių srautai bus didelis, o per Kalėdas, spėju, dirbsime nuostolingai. Paprastai taip būna ir per Kalėdas, ir per paskutinę metų dieną. Šiemet dar ir krizė prisidėjo. Jeigu šeima nori kur nors važiuoti, tai dar gerai pagalvos, ar verta už vieną žmogų mokėti 2,5 lito. 10 litų pirmyn, 10 atgal - už tokius pinigus galima ir tortą kokį suvalgyt“, - svarstė pašnekovas.

„Girobuso“ mikroautobusai per Kalėdas ir gruodžio 31-ąją važinės sekmadienio grafiku, tačiau keleiviams gatvėse ilgai lūkuriuoti neteks.

„30 mikriuku važinėjantys kauniečiai tikrai neturėtų pajusti, jog mieste dirba mažiau vairuotojų. Šis maršrutas labai populiarus, todėl mikroautobusai važinės panašiai kaip darbo dienomis. Kūčių vakarą 30-ojo maršruto mikriukai važiuos iki 22.30 val., Kalėdų vakarą - iki 22 val.“, - pasakojo G.Girkontas.

Pasak jo, Kūčių dieną šios bendrovės mikroautobusai važinės kaip paprastą darbo dieną, per Kalėdas rečiau mikriukai važiuos į Kauno priemiesčius - Raudondvarį, Karmėlavą.

„Girobusas“ keleiviams siūlo 30, 27, 21, 44, 92, 120 maršrutus. Vienu metu visus bendrovės maršrutus aptarnauja apie 60 vairuotojų.

Naktį važinės troleibusai ir autobusai

Kūčių naktį miesto viešasis transportas važinės ilgiau, o Naujųjų metų naktį - autobusai ir troleibusai kauniečius vežios iki pat ryto.

Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjo Paulius Keras viliasi, kad keleivių tikrai bus, o autobusų ir troleibusų bendrovės nepatirs nuostolių.

„Kūčių dieną prailginamas 2, 5, 7, 10 ir 11 maršrutų troleibusų darbo laikas. Naktį iš gruodžio 31 į sausio 1 dieną važinės dviejų maršrutų autobusai ir 5 troleibusai. Naujųjų metų naktį nuo 22 iki 6 val. ryto važiuos 10 ir 38 maršrutų autobusai bei 1, 5, 11, 13 ir 15 maršrutų troleibusai. Net ir krizės laikotarpiu viliamės, kad keleivių bus daug“, - tikisi P.Keras.

Gruodžio 24 d. vėliausiai - vidurnaktį - iš stotelės Kauno pilis išvyks 2-ojo maršruto troleibusas, važiuojantis į Islandijos plentą.

Per Kalėdas ir sausio 1 dieną autobusai ir troleibusai važinės švenčių dienos tvarkaraščiu, t.y. šiek tiek rečiau.

Policija bus akylesnė

Viešosios tvarkos tarnybos viršininkas Remigijus Stukas pasakojo, kad šventinėmis dienomis mieste budės gausesnės policijos pajėgos, o specialių reidų metu dėmesys bus sutelktas į vairuotojus ir viešosios tvarkos pažeidėjus.

„Savo veiksmus ir strategiją planuojame, atsižvelgdami į tradicijas, kurios kasmet susiklosto Kauno mieste. Yra numatytos vietos, kur susiburia žmonės, kur jie mėgsta pabūti. Tokiose vietose dažniau įvyksta pažeidimai. Kur vyks renginiai, taip pat budės papildomos policijos pajėgos“, - planus atskleidė R.Stukas.

Jis apgailestauja, kad gyventojai šventes vis dar švenčia, vartodami labai daug alkoholio. „Tuomet kyla buitiniai konfliktai, kartais jie persikelia ir į gatvę, kyla grėsmė ir kitiems miestiečiams. Jeigu žmogus daug negeria, proto nepraranda, tai viskas gerai būna. Tokios šventės, kaip Kalėdos, tikrai nėra skirtos paskęsti alkoholyje. Todėl raginu miestiečius šventes švęsti saikingai ir prasmingai“, - pridūrė policijos atstovas.

Jis patvirtino, kad per šventes policijos pareigūnai žada būti atidesni.

Kur ieškoti informacijos:

Bendrasis pagalbos centras - 112

Taksi galite kviesti ir internetu - www.etaksi.lt

„Akropolio“ darbo laikas:

Kalėdų išvakarėse gruodžio 24 d., ketvirtadienį, Kauno „Akropolis“ dirbs trumpiau - iki 20 val.

Pirmąją Kalėdų dieną „Akropolis“ nedirbs. Duris tądien atvers tik „Akropolyje“ įsikūrusi „Maxima“, kuri veiks nuo 9 iki 18 val.

Gruodžio 31 d. „Akropolis“ darbą baigs 20 val., o „Maxima“ - 22 val.

Sausio 1 d. „Akropolio“ „Maxima“ dirbs nuo 10 iki 22 val., o kavinės, restoranai ir pramogos - nuo 12 iki 22 val.

„Mega“ darbo laikas:

„Megoje“ esanti „Rimi“ dirbs visomis švenčių dienomis.

„Senukų“ darbo laikas - gruodžio 24 dieną - nuo 8 iki 20 val. „Senukai“, restoranai ir „Megoje“ esančios parduotuvės gruodžio 25 ir sausio 1 dienomis nedirbs. 


Šiame straipsnyje: kalėdos 20092010

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių