Karo techniką pristatančio muziejaus eksponatų – jau daugiau nei šimtas

Vilniuje karinę techniką pristatančio muziejaus eksponatų per metus padaugėjo daugiau nei dvigubai – nuo 40 iki daugiau nei šimto.

„Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos ir transporto skyrius Vilniuje veikia jau daugiau kaip metus. Atidarant skyrių, jame buvo galima pasigirti vos 40 eksponatų, šiuo metu lankytojai gali išvysti per šimtą Lietuvos kariuomenės technikos pavyzdžių, atspindinčių laikotarpį nuo 1990 metų iki šių dienų“, - rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai.

Šiame Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos ir transporto skyriuje eksponuojami ir pirmieji karinių jūrų pajėgų kateriai „Vytis" ir „Kiras". Čia gausu ir motociklų, kurie „tarnavo" Lietuvos kariuomenėje.

Įspūdingai atrodo įvairi ratinė ir vikšrinė technika: šarvuočiai, automobiliai „Dodge", mažieji visureigiai, benzinvežiai ir tankai T-55 ir T-72, kuriuos 2006 metais muziejui padovanojo Lenkijos gynybos ministerija. T-72 modelio tankai 1991-ųjų sausį dalyvavo šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą.

Eksponatai į šį muziejų patenka po tai, kai kariuomenės vadovybės įsakymu, pasenusi technika yra nurašoma ar keičiama nauja, muziejui paliekama po du kiekvieno tipo technikos egzempliorius.

„Mūsų skyriuje lankytojai, tiesiogine šio žodžio prasme, gali prisiliesti prie mūsų praeities, pajusti tą grėsmingos technikos alsavimą, ne vien iš pasakojimų ar knygų. Juk mūsų seneliai ir tėvai nepabūgo galingos technikos ir atstovėjo nepriklausomybę  beveik plikomis rankomis", - nurodo Karo technikos ir transporto Vilniaus skyriaus vedėjas Virgilijus Kudrauskas.

Skyriuje dirba ekskursijų vadovas, kuris lankytojams suteikia išsamią informaciją apie esamus  eksponatus. „Pavieniai lankytojai taip pat gaus daug informacijos apie muziejuje eksponuojamą techniką, nes beveik kiekvienas eksponatas turi trumpą aprašymą: kur gamintas, kiek vienetų pagaminta, iš kur atkeliavo į Lietuvą", - pasakojo V.Kudrauskas.

Darbuotojai muziejaus lankytojams  eksponatus leidžia liesti rankomis, į kai kuriuos jų net nedraudžiama įlipti. O tai sukelia didžiulį susidomėjimą, ypač tarp mokinių.  

„Ekspoziciją nuolat papildome vis naujais ir naujais eksponatais. Lankytojai jau gali pamatyti ir ginkluotę, nuimtą nuo karo laivų, torpedų paleidimo aparatus", - sakė Vytauto Didžiojo Karo muziejaus Vilniaus filialo vedėjas.

Teritorija, kurioje Olandų gatvėje įsikūręs Karo technikos ir transporto skyrius, kariškiams priklauso nuo XVIII a. pabaigos. Čia šeimininkavo ir sovietų armija, o jai išėjus, įsikūrė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-oji rinktinė.

Muziejus dirba antradieniais - šeštadieniais nuo 8 iki 17 val., kasa - iki 16.30 val. Muziejaus adresas: Olandų g. 21, Vilnius.  


Šiame straipsnyje: muziejusKaro muziejus

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių