Kalvarijų turgaus prekiautojai: „Valdžia mus apgavo!“

Antradienį po Vilniaus savivaldybės langais piketavo apie 200 Kalvarijų turgaus prekiautojų, prieštaraujančių turgaus ilgalaikei nuomai. Piketuojant nevengta ir necenzūrinių žodžių.

Baiminasi didesnių kainų

Piketą suorganizavo asociacija „Kalvarijų turgus visiems“. Pagal savivaldybės išduotą leidimą jis turėjo trukti nuo 16 val. iki 18 val., tačiau baigėsi vos po pusvalandžio. Mat metų senumo transparantais ir opozicinių partijų vėliavomis apsiginklavusius piketuotojus iš Europos aikštės išvaikė lietus.

Per pusvalandį trukusią akciją piketuotojams nepavyko išsivadinti laukan nė vieno valdžios, sumaniusios 25 metams išnuomoti Kalvarijų turgų, atstovo. Tačiau tiek mero Viliaus Navicko, tiek jo pavaduotojo Gintauto Babravičiaus adresu buvo siunčiami gėdos šūksniai, švilpimas. Nevengta ir necenzūrinių keiksmų.

Anot asociacijos pirmininko pavaduotojos Danutės Aksomaitienės, prekiautojai nesutinka su Vilniaus miesto planais 25 metams išnuomoti turgų. Baiminamasi, kad konkursą laimėjusi bendrovė kelis kartus prekiautojams pakels įkainius, šiems teks kelti prekių kaina. Nepajėgdami konkuruoti su prekybos centrais prekiautojai bus priversti ieškotis kitos prekybos vietos ar net kito pragyvenimo šaltinio.

„Pavyzdys: jūs filmavimo kamerą kam nors išnuomojate, o ją paskui nuomininkas dar kitam pernuomoja - tai tampa dvigubu žaidimu. Dėl to mums prekybos vietos nuoma išaugs 2-4 kartus. Tegul tada leidžia ir mums išsinuomoti bent dalelytę turgaus. Juk žmonės čia 20 metų dirbo. Dabar vyksta politinis susidorojimas su mumis. Meras mus apgavo, viską daro slapčia. Mes juo nebetikime“, - kone su ašaromis kalbėjo D.Aksomaitienė.

Valdžia piešia rožinę ateitį

Asociacijos „Kalvarijų turgus visiems“ nariai prašo savivaldybės sudaryti sąlygas ir jai bent iš dalies dalyvauti konkurse dėl turgaus ilgalaikės nuomos. Tačiau iš patektų preliminarių konkurso sąlygų matyti, jo asociacija šios galimybės neturės.

D.Aksomaitienė piktinosi, kad su prekiautojais Vilniaus valdžia apskritai nederino turgaus nuomos sąlygų, nes šios esą buvusios konfidencialios. Prekiautojų likimą lemiantis dokumentas rytoj teikiamas Vilniaus miesto tarybos svarstymui.

Tačiau Vilniaus valdžia tikina, kad darbo grupės, suburtos Kalvarijų turgaus nuomos klausimu, pasitarimuose turėjo teisę dalyvauti ir prekiautojų atstovai. Į jų pasiūlymus esą buvo atsižvelgta. Didžiausia prekiautojų baimė, jog bus prarastos prekybos vietos, V.Navicko nuomone, yra nepagrįsta. Dar daugiau, esą išnuomotą turgų investuotojas bus įpareigotas per 4 metus renovuoti savomis lėšomis, taip pagerindamas sąlygas ir prekiautojams, ir vartotojams.

„Šios beveik miesto centre įsikūrusios turgavietės pastatai seni, apleisti, aplinka netvarkinga, čia dažnai pažeidžiamos viešosios tvarkos, miesto švaros, prekybos taisyklės. Po rekonstrukcijos čia turi būti sukurta šiuolaikinė, tiek prekeivių, tiek pirkėjų poreikius atitinkanti aplinka. Juk šis turgus - daugelio vilniečių ir aplinkinių rajonų gyventojų mėgiama apsipirkimo vieta. Šiandien turgus, prekiaudamas ekologiška, kokybiška, lietuviška produkcija, gali sudaryti rimtą atsvarą didiesiems prekybos centrams“, - sakė sostinės meras.


Šiame straipsnyje: Kalvarijų turguspiketas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių