Kalvarijų turgaus nuoma sukėlė prekiautojų isteriją savivaldybėje

Vilniaus taryba vėl ryžosi svarstyti Kalvarijų turgaus nuomos klausimą ir vėl turgaus prekiautojai posėdį pavertė cirku: klykė iš vietos, politikus vadino vagimis ir mafijozais.

Kalvarijų turgus trečiadienį nedirbo

Trečiadienį, įtraukus Kalvarijų turgaus nuomos klausimą į Vilniaus miesto tarybos darbotvarkę, turgus vėl ištuštėjo. Visi prekiautojai, užuot dirbę, sugužėjo į savivaldybę. Tačiau šįkart jiems tarybos salės užtvindyti nepavyko - į salę jų buvo įleista tiek, kiek buvo sėdimų vietų. Kiti, likę už durų, su tokia tvarka taikytis neketino ir ėmė belsti, kad užrakintas duris savivaldybės apsauga atidarytų.

Salėje tūnoję turgaus prekiautojai taip pat liejo pyktį ant tarybos narių: politikams šaukė gėda ir bandė įtikinti, kad taryba neturi teisės neįleisti į posėdį žmonių. Kalvariškiai valdžiai šaukė gėda, o vieną jų atstovų, pratrūkusį šaukti ant Vilniaus miesto mero, kad šis atima iš jo darbo vietą, apsauga buvo priversta iš salės išvesdinti.

Paveiktas cirko Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius pasiūlė kitą tarybos posėdį surengti Vilniaus Žalgirio stadione, kur sutilptų visi norintys jį stebėti. Konservatorė Violeta Podolskaitė priminė, kad žmonės privalo laikytis nustatytų taisyklių, pagarbos vienas kitam ir atsiminti, kad į teatrą vietos taip pat ribotos.

„Salė ne guminė, kiek telpa, tiek įleidžiame“, - žmones ramino ir Vilniaus meras Vilius Navickas. Bei pridūrė, kad jeigu gyventojai nesilaikys nustatytos tvarkos, tarybos posėdžiai bus perkelti į 20 aukštą ir klausimai bus svarstomi negirdint miestiečiams.

Visgi, siekiant greičiau išsklaidyti posėdyje sparčiai kylančią įtampa tarp politikų ir turgaus prekiautojų, nuspręsta Kalvarijų turgaus nuomos klausimą iš 10 vietos perkeli į pirmąją.

Atnaujintas turgus išsiplėstų dvigubai

Klausimas dėl Kalvarijų turgaus nuomos miesto tarybai pristatomas nebe pirmą kartą. Pateikimas buvo prieš mėnesį, tačiau, paveikta prekiautojų įtūžio, klausimą taryba nusprendė atmesti.

Trečiadienį politikams teiktas pakoreguotas klausimo projektas. Nors vėl siūloma turgų privačiai bendrovei išnuomoti 25 metams, tačiau su sąlyga, kad investuotojas privalės išlaikyti ne mažesnį prekiautojų skaičių, nei yra dabar.

Taip pat pakoreguota turgaus nuomos kaina – konkurso laimėtojas privalėtų už nuomą per metus vietoje 2 mln. litų mokėti perpus pigiau, apie 1 mln. litų. Esą taip jis daugiau dėmesio ir lėšų skirtų turgaus rekonstrukcijai. Ją investuotojas privalėtų atlikti savomis lėšomis per 4 metus, nenutraukiant turgaus veiklos. Skaičiuojama, kad darbai atsieitų apie 25 mln. litų ir daugiau. Šių lėšų nei turgus, nei pati savivaldybė neturi.

Palyginimui, šiuo metu turgus miesto iždą papildo vos 0,5 mln. litų. Tuo tarpu trigubai mažesnis, bet išnuomotas Halės turgus miestui kasmet neša 1,3 mln. litų pajamų. Be to, numatoma, kad po rekonstrukcijos turgavietės plotas galėtų išaugti beveik dvigubai: atsirastų naujų modernių paviljonų.

Tačiau pastarieji prekiautojų nesužavėjo. Išvydę paviljonų vizualizacijas prekiautojai ėmė šaukti „Maxima“ ir purtyti galvas, kad jie už tokios vietos nuomą neįstengs susimokėti.

Visgi savivaldybės Turto departamento direktorius Vytautas Grinius pabrėžė, kad šiuo metu tiek Kalvarijų turguje, tiek renovuotoje Halės turgavietėje prekybos vietų kainos tokios pačios, o darbo sąlygos – kardinaliai skiriasi. Oficialiai skelbiama, kad Kalvarijų turgus neatitinka keliamų higienos normų, prekiautojų darbo sąlygos kenksmingos. Nerenovuoto turgaus veiklą esą artimiausiu metu reikėtų nutraukti.

„Mes sutinkame geriau dirbti tokiomis sąlygomis, nei nedirbti visai!“, - higienistams pavymui šaukė Kalvarijų turgaus prekiautojai.

Politikai išvadinti vagimis

Alyvos į ugnį šliūkštelėjo savivaldybės opozicija, vis pagąsdindama, kad Kalvarijų turgus greitai bus privatizuotas, kad valdančioji koalicija siekia neteisėtais būdais iš turgaus nuomos pelnytis, o viso to rezultatas - vargšai prekiautojai bus privatininko išvaryti į gatvę.

„Mūsų savivaldybė neįgali suvaldyti situacijos, susitvarkyti su mokesčiais ir pasirinko lengvesnį kelia – išnuomoti. Artūras Zuokas jau išnuomojo miesto šilumos tinklus. Tokių pavyzdžių turime daug, bet tie pavyzdžiai nedžiugina!“, - prikišo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Algirdas Gricius.

Valdančiosios Liberalų ir centro frakcijos narys Algimantas Vakarinas neiškentęs išrėžė, kad opozicinės partijos Tvarka ir teisingumas, Socialistinis liaudies frontas ir Liberalų sąjūdis nepagrįstais gąsdinimais siekia savo pusėn palenkti daugiau rinkėjų.

Nepaisydama prekiautojų ir opozicijos priešinimosi taryba balsų dauguma pritarė klausimo pateikimui. Į tokius rezultatus prekiautojai sureagavo su isterija: puolė brautis į tarybos narių zoną šaukdami „Mafija!“. „Gėda!”, „Vagys!“. Apsauga puolė įtūžusią minią varyti iš salės.

Turgaus nuomos sąlygas politikai komitetuose ketina narstyti mėnesį-du ir tik tuomet priimti galutinį sprendimą – verta turgavietę išnuomoti 25 metams, ar ne.


Šiame straipsnyje: Kalvarijų turgus

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių