Kalėdų eglės įžiebtos devyniose Vilniaus seniūnijose

Šventinė nuotaika, įžiebus egles ir gatves Vilniaus senamiestyje, neišsisklaido ir miesto pakraščiuose. Į gyvenamuosius rajonus šį savaitgalį irgi įžengė Kalėdų dvasia.

Puošnios eglės specialiai surengtose šventėse su Kalėdų seneliu uždengtos net devyniose Vilniaus seniūnijose: Lazdynuose, Pašilaičiuose, Pilaitėje, Perkūnkiemyje, Bajoruose, Viršuliškėse, Karoliniškėse, Antakalnyje ir Naujamiestyje.   

Rajonų centruose, kur paprastai vyksta gyventojų susibūrimai ir šventės, šįkart irgi buvo tiršta. Daugiabučių gyventojai gausiai rinkosi prie eglių: su vaikais ir anūkais – kas su rogėmis, kas pėsčiomis.

Kalėdų seniui paprašius padėti baigti puošti žaliaskares, vaikai korėsi tėvams ant sprandų ir atsakingai kabino žaislus, girliandas, lipdė snaiges. Tačiau visi slapčia žvalgėsi į po egle gulintį Kalėdų senio maišą, pilną saldainių.

"Prisipažįstu, geras nebuvau. Tikrai nesu auksinis, bet pažadu pasitaisyti", – eilėraštį drąsiai sklėlė jaunasis Pašilaičių gyventojas, savo nuoširdžiu prisipažinimu sukeldamas susirinkusiųjų juoką.

Vaikai vienas po kito rikiavosi prie Senelio ir ne tik deklamavo eilėraščius, bet ir dainavo. Už tai būdavo apdovanoti saujele saldainių.

"Reikia tokių renginių. Ne visi gali nueiti į eglės įžiebimą Katedros aikštėje - šalta, vaikai tam dar per maži. Todėl labai džiugu, kai šventė ateina tiesiai į tavo kiemą", – kalbėjo su sūnumi Rapolu ir dukra Meile į šventę Pašilaičiuose atskubėjęs Andrius.

"Meilės, laimės, sveikatos ir santarvės jūsų šeimose. Linkiu, kad jūsų rajone aplinka būtų nuolat puoselėjama, augtų medžiai, žydėtų gėlės. Daugiau šypsenos, meilės ir šviesos: išgyvenkime šį sunkų laikotarpį kartu", – susirinkusiems rajono gyventojams linksmų švenčių ir gerų 2011 metų linkėjo bendrovės "Pašilaita" direktorė Birutė Strokova.

"Kad jūsų takai nebūtų slidūs, o kiemai per daug apsnigti", – moterį papildė Kalėdų senis.  

"Atsiprašau už duobes, kurių nepavyko užtaisyti - visai nėra pinigų. Tačiau tik pažvelkite, kokį grožį vaikai sukūrė iš atliekų. Vadinasi, mes daug ką galime nuveikti savo jėgomis ir iniciatyva", – sveikinimo žodį tarė ir Pašilaičių seniūnė Marija Jėčiuvienė.

"Dėde dėde, įžiebk eglutę", – triskart vaikams ištarus šį burtažodį eglė įsižiebė. Kalėdų senis paskelbė švenčių sezono pradžią.

Po viešnagės Pašilaičiuose jis aplankė dar septynių seniūnijų gyventojus ir padovanojo jiems jaukią šventę. Sušąlusius šventės svečius Senis ragino trepsėti kojomis, ploti ir rankomis trinti skruostus.

Bendrovės "City Service" Vilniaus regiono vadovas Alvydas Sabalys džiaugėsi, kad pavyko praskaidrinti vilniečių nuotaiką.

"Paprastai šventinė dvasia yra jaučiama tik centrinėse miesto gatvėse, o gyvenamieji rajonai, kur telkiasi didžioji dalis miestiečių, yra visiškai užmiršti. Džiugu, kad šiemet daugiabučius namus administruojančios įmonės pagaliau susivienijo ir padovanojo eglutes seniūnijoms. Gyventojai džiaugiasi, turėdami eglutes netoli savo namų. Daugelis žmonių apgailestavo, kad labai sudėtinga su gausiomis šeimynomis nukakti iki centrinės miesto eglės, ypač nepalankiomis oro sąlygomis", – kalbėjo A.Sabalys.

Tuo metu Lazdynuose, Pašilaičiuose, Pilaitėje, Perkūnkiemyje, Bajoruose, Viršuliškėse, Karoliniškėse, Antakalnyje ir Naujamiestyje gyvenančius vilniečius Kalėdų senis paragino papuošti savo langus ir balkonus, juos nufotografuoti, o nuotraukas atsiųsti adresu info@musu-kiemas.lt. Šį konkursą gyventojams irgi organizuoja daugiabučių namus administruojančios įmonės. 

"Išradingiausiai langus ir balkonus papuošę konkurso dalyviai bus apdovanoti 100-500 litų dydžio čekiais statybinėms medžiagoms įsigyti", – mirktelėjo Senis, leisdamas suprasti, kad jis neužmiršta ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų.

Eglučių šventės Lietuvos seniūnijose yra Nacionalinės pastatų administratorių asociacijos (NPAA) iniciatyvos "Mūsų kiemas" dalis. Socialinio projekto "Mūsų kiemas" užduotis - atgaivinti daugiabučių namų aplinką. Iniciatyvą jau parėmė apie 20 daugiabučius prižiūrinčių bendrovių įvairiuose šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Šilutėje. Dar šį rudenį prie projekto prisijungusios bendrovės atnaujino daugiabučių namų kiemus, suremontavo krepšinio aikšteles, įrengė žaidimų aikšteles vaikams bei treniruoklius gryname ore senjorams. Aplinkos ir kiemų tavrkymo darbus planuojama pratęsti pavasarį, vos atšilus orams.


Šiame straipsnyje: Kalėdos 2010

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių