Kalėdos sostinėje vilios cinamono kvapu

Jau po mėnesio į Vilniaus centrą gyventojus ir miesto svečius kvies Kalėdų miestelis, šventinis traukinukas bei cinamono kvapas.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovai tikina, kad Kalėdos Vilniuje bus „gražios, kuklios, bet labai skoningos“.

Penktadienį Katedros aikštėje pradėta surinkti ekologiška eglutė iš aliuminio konstrukcijos ir eglių šakų. Kai kurios eglių šakos – tikros, naudojamos dėl kvapo.

Eglutė Katedros aikštėje oficialiai įžiebta bus gruodžio 3 d. 17 val. Tuo pat metu bus įžiebtos visos likusios kalėdinės dekoracijos mieste: Gedimino pr., Konstitucijos per., Rotušės a., Vokiečių g., Pilies g.

Šias metais Katedros eglutė puošiama „retro“ stiliaus žaisliukais: 15 rankų darbo Rotušės aikštėje iki šiol puoštą Kalėdinę eglę pakeis „Angelų arka“ – LED apšvietimo instaliacija.

Rotušės aikštėje į dangų bus iškelti šviečiantys angelai, su nuostaba priversiantys pakelti galvą į dangų.

Jau nuo gruodžio 10-tos maršrutu „Rotušė-Katedros aikštė-Gedimino prospektas“ kursuos specialus šventinis traukinukas. Juo nemokamai galės pasivėžinti visi miesto gyventojai bei svečiai. Šventinę nuotaiką dar labiau sustiprins elfu persirengęs traukinuko vairuotojas. Naujoje transporto priemonėje informacija apie miestą bus teikiama ir užsienio kalbomis. Miesto savivaldybė nenorėjo atskleisti iš kur „pasiskolintas“ traukinukas“ ar kur jis bus naudojamas po žiemos švenčių.

Pirmąją Kalėdų dieną (gruodžio 25-tą) duris miestiečiams atvers Rotušės aikštėje įkurtas Kalėdų miestelis. Sostinės savivaldybės atstovai teigia, kad šiais metais miestelyje nebus turgaus ir gausios prekybos. Kruopščiai atrinkti prekeiviai galės siūlyti tik Kalėdinius atributus – karštą vyną, imbierinę arbatą, sausainius, meduolius.

Kalėdinis mietelis bus įkurdintas 400 kv. m. šildomoje palapinėje Teigiama, kad vienu metu šiame miestelyje skania kalėdine dvasia pasidžiaugti galės apie 300 žmonių.

Bene daugiausia vilniečių ir miesto svečių į Katedros aikštę turėtų pritraukti 4D kalėdinė pasaka „Stebuklingos Kalėdos“. Gruodžio 25-30 dienomis ant Vilniaus Arkikatedros sienos kasdien tris kartus (17 val, 18.20 val. ir 20 val.) bus rodoma kalėdinė pasaka, kurioje susipins Vilniaus istorijos, tautosakos, religiniai bet modernūs vaizdai. Organizatoriai žada, kad renginio metu į sostinės orą bus paleistas specialiai sukurtas kalėdinis kvapas, dar labiau padėsiantis įsisupti į šventinę dvasią.

Kaip jau tapo tradicija, ir šiais metais aukščiausia Lietuvoje Kalėdų eglute taps Televizijos bokštas. 6 kilometrai girliandų ant šio pastato bus įžiebta pirmąją Kalėdų dieną. „Malonu, kad pasaulyje yra kažkas stabilaus ir negali niekada bankrutuoti. Norime, kad Kalėdos mieste pakeltų žmonių nuotaiką bei visi turėtume galimybę dažniau susitikti su šeima ir artimaisiais“, - kalbėjo žiemos renginius pristatydamas sostinės meras Artūras Zuokas. Pasak miesto vadovo, tikimasi, kad į vilnietiškas Kalėdas suvažiuos ir kaimynai latviai. Jų gatvėse jau greitai turėtų pasirodyti reklamos, kviečiančios per žiemos šventes aplankyti Vilnių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Trumpet Call

Trumpet Call portretas
VILNIUS TAMPA TOTALITARINIO REŽIMO MIESTU... KAIP TIE VALDŽIOJ SĖDINTYS DRĮSTA DRAUSTI VARGŠAM PAŠALPAS DUOT!? BIBLIJOJ AIŠKIAI PASAKYTA, KAD TAM, KAS PRAŠO - DUOK!... AR NEMATOT, KAD MŪSŲ KARTA YRA PASKUTINĖ?... DĖMESIO! II Timotiejui 3: 1 Žinok, kad paskutinėmis dienomis užeis sunkūs laikai, 2 nes žmonės bus savimylos, pinigų mylėtojai, pagyrūnai, išdidūs, piktžodžiautojai, neklusnūs tėvams, nedėkingi, nešventi, 3 nemylintys, nesutaikomi, šmeižikai, nesusivaldantys, šiurkštūs, nekenčiantys to, kas gera, 4 išdavikai, užsispyrę, pasipūtėliai, labiau mylintys malonumus negu Dievą, 5 turintys dievotumo išvaizdą, bet atsižadėję jo jėgos. Šalinkis tokių žmonių! KAS PARAŠYTA BIBLIJOJE pildosi prieš Mūsų akis! MŪSŲ KARTA YRA PASKUTINĖ KARTA (Mato 24; Luko 21; Morkaus 13)! Nepatinka ką rašau? Sąžinė pradeda graužt? Nepatogu? Dūžta iliuzijos, kad esi geras žmogus? Pradedi suprasti, kad ką rašau yra TIESA? Nori, kad nutilčiau?… Nori mane nutildyti?… NETYLĖSIU! Mato 5: 13 „Jūs esate žemės druska. Jei druska netenka sūrumo, kuo gi ją reikėtų pasūdyti? Ji niekam netinka, ir belieka ją išberti žmonėms sumindžioti. Luko 11: 33 „Niekas uždegto žiburio nededa į slėptuvę ar po indu, bet stato jį į žibintuvą, kad įeinantys matytų šviesą. Mato 5: 14 Jūs esate pasaulio šviesa. Neįmanoma nuslėpti miesto, pastatyto ant kalno. Jono 15: 18 „Jei pasaulis jūsų nekenčia, žinokite, kad manęs jis nekentė pirmiau negu jūsų. Mato 24: 9 Tada jus atiduos kankinti ir žudyti. Jūs būsite visų tautų nekenčiami dėl mano vardo. DABAR SUPRASK TAI: Luko 13: 1 Tuo pačiu metu atėjo keli žmonės ir papasakojo Jam apie galilėjiečius, kurių kraują Pilotas sumaišė su jų aukomis. 2 Jėzus, atsakydamas jiems, tarė: „Ar manote, kad tie galilėjiečiai buvo didesni nusidėjėliai už visus kitus galilėjiečius ir todėl taip nukentėjo? 3 Ne, sakau jums! Bet jei neatgailausite, visi taip pat pražūsite. 4 Arba anie aštuoniolika, kuriuos užgriuvo bokštas prie Siloamo ir užmušė; jūs manote, kad jie buvo kaltesni už visus kitus Jeruzalės gyventojus? 5 Ne, sakau jums, bet jei neatgailausite, visi taip pat pražūsite“. VISIEMS: "youtube: /watch?v=PEm2TjZX0-8" ; KRIKŠČIONIMS: "youtube: /watch?v=zF4UReGqGD4" ; TAU: GAL ŠIANDIEN YRA TAVO IŠGELBĖJIMO DIENA?... TAIP, SKAITYK BIBLIJĄ: ST, NT, PT (Laiškai; TrumpetCallofGodOnline). VISOS DALYS YRA VIENODAI SVARBIOS!… DĖKA JĖZAUS KRISTAUS PASIAUKOJIMO TU GALI GYVENTI AMŽINAI, AR SUPRANTI? TAI DOVANA, KURI TURI BŪTI PRIIMAMA LAISVA VALIA. PASIRINKIMAS TAVO. PABAIGAI INFORMUOSIU, KAD RFID ČIPAI BUS NAUDOJAMI IR ŽMONĖMS ŽYMĖT, RUOŠKITĖS BADAUT AR NET ŽŪT, BET NEPRIIMTI ŠIO VELNIO IŠRADIMO Į SAVO KAKTAS IR RANKAS...

viika

viika portretas
butinai ateisiu

df

df portretas
pas mus kaip visada viskas ne kaip pas zmones. Kaledu turgelis/miestelis visame pasaulyje buna iki Kaledu, o ne po ju.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių