Kalėdinio bėgimo dalyviams balos netrukdė siekti pergalių

Šiandien beveik 700 bėgimo entuziastų pabiro po Vilniaus gatves. 36-ojo tradicinio Kalėdinio bėgimo dalyviai šiemet varžėsi pusantro, 6 ir 12 kilometrų distancijose. Mažiausi bėgimo dalyviai, vaikai iki 12 metų, draugiškai įveikė 100 metrų.

Visi bėgimo dalyviai, sėkmingai kirtę finišo liniją, buvo apdovanoti atminimo medaliais. Pusantro kilometro distanciją greičiausiai įveikė Donatas Kaminskas iš Vievio. Moterų tarpe pirmoji finišo liniją kirto vilnietė Jogailė Jurkutė.

6 kilometrų bėgimo nugalėtoju tapo svečias iš Šiaulių Vytautas Beliūnas. Jis distanciją įveikė per 19 min. 36 sek. Po sėkmingo finišo sportininkas prisipažino, kad bėgti nebuvo lengva.

„Viskas dėl kalėdinių vaišių, visus reikėjo aplankyti ir visur skaniai vaišino. O jei rimtai, tai sezonas dar tik prasidėjo, dar tik pradėjau ruoštis, todėl dar nesu pasiekęs savo geriausios formos“, – sakė bėgikas, kuriam visi svarbiausi sezono startai – dar prieš akis.

Antrasis finišavo Karolis Lazdauskas (20 min.), trečiasis – Andrius Bondorovas (21 min. 3 sek.)

Moterų tarpe nepralenkiama buvo vilnietė Lina Batulevičiūtė, distanciją įveikusi per 23 min. 2 sek. Mergina tikėjosi pergalės, o po finišo gaudydama kvapą prisipažino, kad labai sušilo.

„Buvo karšta! Toks oras labai tinkamas bėgimui, bet per Kalėdas labai norėtųsi sniego. Esu labai patenkinta rezultatu, buvo smagu paskutinį kartą metuose palenktyniauti”, – sakė 6 km nugalėtoja.

Po jos finišo liniją kirto Rita Bitautaitė (24 min. 22 sek.) ir Snežana Dopolskaitė (24 min. 40 sek.).

Pagrindinės distancijos 12 km bėgimo nugalėtoju penktus metus iš eilės tapo Marius Diliūnas iš Pakruojo. Sportininko laikas – 36 min. ir 45 sek. Bėgikas džiaugėsi dar kartą įrodęs, kad yra greičiausias, tačiau prisipažino, kad šiemet savo didžiojo tikslo dar nepasiekė.

„Smagu, kad pavyko nugalėti. Tikiuosi, kad ir kitais metais seksis. Šiemet nepavyko įvykdyti maratono normatyvo, kuris suteiktų teisę dalyvauti olimpinėse žaidynėse Londone, todėl dar bandysiu tai padaryti pavasarį. Labai tikiuosi, kad man pavyks“, – savo Kalėdinį norą išdavė M.Diliūnas.

Antrasis finišavo Mindaugas Viršilas (36 min. 50 sek.), trečiasis – Darius Sadeckas (36 min. 59 sek.)

Moterų grupėje 12 km greičiausiai įveikė Violeta Godlevska iš Paberžės. Ji distancijoje užtruko 42 min. 42 sek. Merginai buvo sunkiausi pirmieji kilometrai, o paskui kojos jau pačios nešė finišo link.

„Labai gera trasa buvo ir oras bėgikams – pats tas – nei sniego, nei ledo. Labai patiko bėgti, o pergalė – puiki Kalėdų dovana“, – džiaugėsi nugalėtoja.

Už V.Godlevskos nugaros liko Rasa Batulevičiūtė (47 min.) ir Kristina Rybakovaitė (48 min. 16 sek.).

Varžybų iniciatoriaus ir ilgamečio organizatoriaus, šviesaus atminimo Jono Grigo vardo taurė atiteko bėgikų klubui stajeris, kurio atstovų bėgime dalyvavo daugiausiai – net 52.

Sportiškiausios mokyklos taurė atiteko Antakalnio vidurinės mokyklos bėgikams.

Dalyviai atsiliepė į organizatorių kvietimą ir noriai puošiesi Kalėdiniais kostiumais bei aksesuarais. Originaliausių dalyvių prizai, trijų mėnesių narystė „Impuls“ sporto klube, atiteko lietuviškajam supermenui Edvinui Krakauskui ir Snieguolei Dovilei Noreikei, 12 km įveikusiai su puošniais apdarais ir nepriekaištinga šukuosena.

Pažiūrėti renginio atvykęs pirmojo Kalėdinio bėgimo dalyvis ir nugalėtojas Laimutis Didžiokas džiaugėsi, kad dalyvių skaičius nuo 19 entuziastų išaugo iki kelių šimtų. Jis prisiminė, kad pirmosiose varžybose spaudė toks šaltukas, kad bėgimo bateliai sustojus šalo prie asfalto.

Šiemet buvo pasiektas Kalėdinio bėgimo oro sąlygų rekordas. Šešių laipsnių šiluma ir plytinčios balos nepriminė žiemos, tačiau varžybų dalyviams siekti asmeninių pergalių jos netrukdė.