Kaip kauniečių vaikams patekti į darželį?

Nuo birželio Kaune pradėjo veikti nauja centralizuoto vaikų priėmimo į ikimokyklinio ugdymo įstaigas tvarka. Kol kas sunku spręsti, ar ji duos naudos ikimokyklinukus auginantiems tėvams, tačiau vos pradėjusią sistemą kai kas bando apgauti.

“Dabar dėl priėmimo nelabai ką galime padėti. Ieškokite pažinčių savivaldybėje“, – telefonu patarinėjo vieno Kauno vaikų darželio darbuotoja. Poliklinikoje laukdama eilėje pas gydytoją moteris nesikuklino girdint kitiems žmonėms aiškinti, kaip galima apeiti naują, nuo birželio 1 d. pradėjusią veikti vaikų priėmimo į darželius tvarką.

“Rašykite, kad norite į darželį nuo liepos 18, o ne nuo rugsėjo 1 d., kaip dažniausiai tėvai pageidauja. Tada kompiuteris jūsų prašymą automatiškai permes į eilės viršų“, – gudrybes būsimojo darželinuko tėvams aiškino darželio darbuotoja. Ji perspėjo, kad tokie gudravimai nebūtinai padės, ir dar kelis kartus primygtinai siūlė ieškoti pažinčių savivaldybėje, kur dabar viskas ir tvarkoma.

Ne vienus metus tėvai puse lūpų kalbėjo, kad kai kurių darželių direktorės ima kyšius, jeigu tėvai pageidauja, kad jų atžala į darželį patektų be eilės. Direktorės ir savivaldybės valdininkai tokias kalbas visada neigė. Pasiūlius į darželius ir lopšelius vaikus priimti centralizuotai, vienas esminių argumentų buvo išgyvendinti korupcijos apraiškas.

“Kurdami centralizuoto priėmimo sistemą negalvojome, kaip ją apgauti. Tada visas mūsų darbas, prie kurio prisidėjo daug žmonių, netektų prasmės“, – tikino savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus Neformaliojo švietimo poskyrio vyriausioji specialistė Audronė Bukmanaitė. Jos teigimu, darželių auklėtojos neturi jokios įtakos priimant vaikus į daželį, nes tuo rūpinasi specialiai tam paskirti darbuotojai. A.Bukmanaitė apgailestavo, kad kai kurie darželių darbuotojai elgiasi kaip sovietmečiu ir ieško būdų, kaip apeiti egzistuojančią tvarką.

“Tėvai naujosios tvarkos neturėtų išsigąsti, nes centralizuota vaikų priėmimo į ikimokyklinio ugdymo įstaigas sistema iš esmės nieko naujo neįneša, tik sudaro galimybę matyti realią situaciją“, – aiškino A.Bukmanaitė.

Jos teigimu, dabar ikimokyklinio amžiaus vaikus auginantys tėvai patys gali internete matyti, kuriuose darželiuose yra laisvų vietų, kaip juda laukiančiųjų eilės, kada atsilaisvina vieta. Informacija apie situaciją miesto darželiuose pateikiama specialiai tam sukurtoje interneto prieigoje.

Kaip ir iki šiol, tėvai gali pasirinktame darželyje rašyti prašymą ir pateikti kitus reikalingus dokumentus. Visi duomenys iš karto registruojami ne popieriniame žurnale, o internete esančioje duomenų bazėje. „Neretai tėvai kreipiasi į mus, prašydami patarimo, kokį darželį pasirinkti. Nuo šiol jie gali gauti ne tik konsultaciją, bet ir pateikti prašymą savivaldybėje“, – dar vieną naujos tvarkos privalumą įvardijo A.Bukmanaitė.
Artimiausiu metu patobulinus technines galimybes, prašymą ir kitus dokumentus patys tėvai galės užpildyti internetu, tačiau savivaldybės specialistai įsitikinę, kad šiuo būdu nereikėtų ypatingai žavėtis.

“Svarbus gyvas kontaktas su darželiuose dirbančiais pedagogais, galimybė pamatyti aplinką, į kurią ateis vaikas. Dokumentų pateikimas internetu šios galimybės nesuteikia“, – įsitikinusi savivaldybės specialistė.

Naująja sistema bandę naudotis tėveliai kol kas privalumų neįžvelgia. Kaip veikia naujoji centralizuoto vaikų priėmimo į darželius tvarka, pasimatys rugsėjį, kai naujokai papildys ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Dabar darželius lankančių vaikų tėvai suka galvas, kurią ugdymo įstaigą pasirinkti vasarą, kai nemažai darželių neveiks.

“Darželių uždarymas vasarą – logiškas ir dėsningas. Tai nėra naujiena“, – tikino A.Bukmanaitė. Pasak jos, vasarą daug vaikų atostogauja su tėveliais, o kitiems pasiūloma rinktis artimiausias įstaigas.

Per pastaruosius trejus metus vasarą vis mažiau miesto darželių priima vaikus. Šiemet visą vasarą dirbs tik 8 ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Vieni darželiai nedirbs liepą, kiti rugpjūtį. Nemažai jų duris užvers dviem mėnesiams – nedirbs liepą ir rugpjūtį.

A.Bukmanaitė tikino, kad visiems pageidaujantiesiems bus suteikta galimybė vesti vaikus į kitus tuo metu veikiančius darželius.

Daugiau šia tema skaitykite trečiadienio „Kauno dienoje“.


Šiame straipsnyje: Vaikų darželiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių