Kailialupys atsipirko piniginėmis baudomis

Į griovį Aleksote 20-ies gyvūnų liekanas sumetęs kailialupys baudžiamosios atsakomybės išvengė, bet buvo nubaustas piniginėmis baudomis.

Pirko iš medžiotojų

Lapkričio viduryje Aleksoto mikrorajone netoli Technikumo gatvės esančiame griovyje rastos gyvūnų liekanos pirmiausia palaikytos šunų. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad tai – ne smurtaujančų prieš gyvūnų žmonių, o kailialupio darbas.

Paaiškėjo, kad griovyje rastos gaišenos –12 mangutų, 7 lapių ir 1 bebro. Praėjus parai po kraupių radinių, Kauno policija nustatė asmenį, kuris sumetė gyvūnų kūnus į griovį. Paaiškėjo, kad 43-ejų kailialupys gyvena netoli žvėrių kapavietės.

Tyrėjai netrukus išsiaiškino, kad vyras pirkdavęs gyvūnus iš medžiotojų. Nulupęs kailius, jis kūnus veždavo į miškus ir užkasdavo. Tačiau sugedo jo mašina, todėl vyras nesivargino ir sumetė gyvūnų liekanas tiesiai į upelį, esantį visai netoli jo namų. Keturkojai ten mirko maždaug mėnesį, kol juos aptiko praeiviai.

Piniginė bausmė

Kauno maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai kailialupiui skyrė 500 litų administracinę baudą už veterinarijos reikalavimų nesilaikymą.

Dar 300–1000 litų baudą už aplinkos teršimą kailialupiui ketina skirti Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija, gavusi policijos duomenų.

Jam gresia ir 500–1000 litų nuobauda už nelegalaus kailialupystės cecho įkūrimą savo valdoje.

Ekspertai patvirtino, kad keturkojai buvo nušauti iš medžioklinio šautuvo. Todėl byla dėl žiauraus elgesio su gyvūnais artimiausiu metu bus nutraukta.

Vieta dezinfekuota

Kauno miesto maisto ir veterinarijos tarnybos vedėjo pavaduotojas Albinas Liaudanskas „Kauno dienai“ pasakojo, kad kiek anksčiau netoli šios vietos buvo aptikta 17 šunų stipenų. Tąsyk kailiai taip pat buvo nudirti, tačiau likučiais atsikratyta iš karto.

Bendrovė „Dezinfa“ dezinfekavo nudirtų šunų  kapaviete tapusį griovį. Žinių, kad kas nors būtų susirgęs ūmia užkrečiamąja liga iki šiol negauta.

„Toks neatsakingas elgesys su gyvūnų gaišenomis gali turėti skaudžių pasekmių, sukelti užkrečiamųjų ligų protrūkius“, - perspėjo A.Liaudanskas.

Pakraupo nuo vaizdo

„Negaliu atsigauti. Žiauru. Tokio vaizdo dar nebuvau mačiusi“, - sunkiai rinkdama žodžius kalbėjo  prie gyvūnų kapavietės atskubėjusi Gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos specialistė Lolita Grėblikienė.

Pasak jos, po tokių įvykių paprastai padaugėja gyventojų skambučių, pranešančių apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų nepriežiūrą.

„Pasitaiko, kai skambina ir praneša apie dingusius šunis“, - pridūrė L.Grėblikienė.

Tačiau šią visuomenės bėdą greitai, stipriai atšalus orams, nustelbė kita – šiomis dienomis visi susirūpinę žiemoti Lietuvoje likusiais paukščiais.

„Tai vienoje, tai kitoje vietoje gulbės prišalo, rūpinasi gyventojai“, - džiaugėsi specialistė.

Visgi gyvūnų globos organizacijos kasmet stebi besikartojantį reiškinį, kai žmonių lesinami paukščiai įpranta prie nuolat gaunamo maisto ir neskuba išskristi į šiltesnius kraštus. Todėl gyventojai raginami dar kartą nedaryti paukščiams meškos paslaugos. 


Šiame straipsnyje: smurtas prieš šunispipiras

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kovai su Sosnovskio barščiais – efektyvesnės priemonės
  Kovai su Sosnovskio barščiais – efektyvesnės priemonės

  VDU Kauno botanikos sodas taiko naują Sosnovskio barščių (Heracleum sosnowskyi) naikinimo metodą. Invazinės rūšies okupuotus plotus suarus, Sosnovskio barščiai purškiami Latvijoje išrastu biologinu-cheminiu ši...

  2
 • Kaunietė išrinkta labirintų ambasadore
  Kaunietė išrinkta labirintų ambasadore

  Tarptautinė labirintų organizacija kaunietę Rūtą Janulevičienę išrinko labirintų ambasadore Lietuvoje ir Europoje. Ji tapo trečiąja labirintų ambasadore Senajame žemyne. ...

  1
 • Veiklios Kauno mamos jungiasi į klubą
  Veiklios Kauno mamos jungiasi į klubą

  Viešoji įstaiga Veiklių mamų klubas susikūrė 2015-aisiais. Šis klubas buvo sukurtas Vilniuje Gitanos Gimbutienės iniciatyva, o dabar jis vienija veiklias mamas visoje Lietuvoje. Jo tikslas –  skatinti moterų tarpusavio bendravim...

 • V. Matijošaitis: Kaune pinigų visada buvo, tik jie nuplaukdavo nežinia kur
  V. Matijošaitis: Kaune pinigų visada buvo, tik jie nuplaukdavo nežinia kur

  Kauno miesto ir rajono savivaldybės per šešis šių metų mėnesius į biudžetus surinko daugiau lėšų, nei buvo planuota. ...

  48
 • Kauno rajone paskelbta javapjūtės pradžia
  Kauno rajone paskelbta javapjūtės pradžia

  Antradienį Bernatonyse (Raudondvario sen.) laikantis senųjų tradicijų iškilmingai pradėta javapjūtė pakaunėje. ...

 • Keturkojų karių gretos gausėja
  Keturkojų karių gretos gausėja

  Tarnybiniai šunys jau senokai yra naudojami Lietuvos kariuomenės Karo policijos gretose ir Specialiosiose pajėgose, tačiau Sausumos pajėgų padaliniai jų neturėjo. ...

 • Per pusmetį Kauno mieste ir rajone surinkta 36 mln. pakuočių
  Per pusmetį Kauno mieste ir rajone surinkta 36 mln. pakuočių

  Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos gyventojai į užstato sistemą grąžino beveik 260 milijonų stiklinių ir plastikinių butelių bei metalinių skardinių. Viešosios įstaigos „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) d...

  2
 • Miško gatvėje senus medžius pakeis nauji
  Miško gatvėje senus medžius pakeis nauji

  Prieš keletą savaičių Miško gatvėje prasidėjęs šaligatvio remontas atskleidė sudėtingą ten augančių medžių būklę. Pavojų kauniečiams keliančias 80 ligotų ir senų liepų šį rudenį pakeis 100 naujų, specialiai m...

  11
 • Prasideda Vienybės aikštės rekonstrukcija
  Prasideda Vienybės aikštės rekonstrukcija

  „Taip, prasideda“, – Vienybės aikštės rekonstrukcijos ir požeminės automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo darbų pradžią patvirtino Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas. ...

  19
 • Kas suvaldys statybų chaosą Kauno rajone?
  Kas suvaldys statybų chaosą Kauno rajone?

  Užliedžiai, Giraitė, Vijūkai bene sparčiausiai besiplečiančios Kauno rajono gyvenvietės: kvartalais kyla namai, kotedžai ir daugiabučiai. Deja, plėtra čia vyksta chaotiškai. Savivaldybė kartu su vietos bendruomene ją mėgina suvaldyti, ta...

  26
Daugiau straipsnių