Ką veikti? Savaitgalio sostinės renginių gidas

Savaitgalį - tiesiog nuodėmė tūnoti namuose. Portalas diena.lt pasidomėjo, kaip įdomiai ir turiningai praleisti laisvadienius.

Prancūziškas kinas

Penktadienį Vilniuje prasideda septintasis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Savaitgalį, o ir visą ateinančią savaitę kino mėgėjai galės prancūziška kūryba domėtis kino teatre „Pasaka“.

Nuo pirmadienio filmai atkeliaus ir į „Skalvijos“ kino sales.Lietuvoje savo filmų retrospektyvą, kuri bus rodoma festivalio programoje, pristato režisierius Pierre‘as Etaixas. Geriausiu autoriaus kūriniu pripažintas „Jojo“ (1965 m.) parodytas per festivalio atidarymą. P.Etaixas tik 2010 m. atgavo autorines teises į savo filmus.

Iki tol jo juostas buvo pasisavinusi prodiuserių kompanija.Kino mėgėjai turės galimybę peržiūrėti šias juostas Vilniuje visą savaitę. Po sausio 29 d. festivalis iš Vilniaus iškeliaus į kitus miestus – Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Nidą, Panevėžį ir Alytų.

Aktyviems žiemotojams

Išsiilgę pramogų ant sniego taip pat turės iš ko pasirinkti, ieškodami, kaip praleisti šį žiemos savaitgalį. Sausio 22 dieną Vilniuje vyks slidinėjimo žygis „Snaigė 2012”. Nuo 1973 metų rengiamas žygis šiemet aktyvaus poilsio mėgėjus suburs sekmadienį, Antakalnyje. Žygio pradžia – 11-13 val., Saulėtekio alėjos gale, Plytinės gatvėje.

Norintys dalyvauti galės rinktis skirtingo ilgio maršrutus. Įveikusius 4, 8, 12 arba 16 km maršrutus, organizatoriai pasitiks su renginio regalijomis ir tradicine „Snaigės“ arbata iki 16 val.

Visi susirinkę į sniego šventę bus raginami ilgiau pabūti gamtoje. Taip pat jiems bus siūloma dalyvauti įvairiose – nusileidimo nuo kalno rogutėmis, šeimų estafetės ir kitose – žiemos varžybose. Jauniausių ir vyriausių šventės dalyvių, gausiausių šeimų ir kolektyvų lauks paruošti prizai. Neturintys slidžių neturėtų susikrimsti – organizatoriai jiems žada paskolinti šiaurietiškojo ėjimo lazdas ir nuo 10 iki 11 val. apmokyti juos ėjimo technikos.

Kalnas laukia lankytojų

Savaitgalį lankytojus pagaliau žada priimti vilniečių slidinėjimo mažoji oazė – Liepkalnis. Dirbtinių sniegu padengę savo pradinukų trasą dar per Šv. Kalėdas, kalno šeimininkai susidūrė su šilta šios žiemos realybe. Lietūs ir pliusinė temperatūra vilniečių pramogoms su slidėmis tarė piktdžiugišką „ne“.

Tačiau, šią savaitę gausiai pasnigus, o oro temperatūrai nukritus žemiau nulio, Liepkalnyje vėl optimistiškai iššovė dirbtinio sniego patrankos. Žadėta, kad savaitgalį jau veiks ne tik „varlynu“ vadinama trasa, o vilniečiai ir sostinės svečiai pagaliau galės pasimėgauti slidinėjimo teikiamu malonumu. Savaitgalį trasos atidaromos 10 val. ir veikia iki 21 val. (šeštadienį) ir 20 val. (sekmadienį).

Atgal į Sovietų Sąjungą

Nacionalinėje dailės galerijoje vis dar galima apžiūrėti parodas apie sovietinę kultūrą ir meną: „Modernizacija. XX a. 7-8 dešimtmečių Baltijos šalių menas, dizainas ir architektūra„ ir „Mūsų metamorfiškoji ateitis. Dizainas, techninė estetika ir eksperimentinė architektūra Sovietų Sąjungoje 1960-1980 m.“.

Tais laikais gyvenę galės prisiminti, o jaunesnės kartos atstovai – susipažinti su prieš 30-50 metų Lietuvoje sukurtais meno, dizaino ir architektūros darbais. Parodos rengėjai teigia, kad „Modernizacija" siekiama išryškinti šį į praeitį grimztantį Estijos, Latvijos ir Lietuvos modernios kultūros segmentą, įtraukti jį į pokarinės Europos techninės, socialinės ir kultūrinės modernizacijos kontekstą, praplečiant ryšių tarp Rytų ir Vakarų bei idėjų apykaitos tarp centro ir periferijos sampratą.“NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių