Ką laimėjo Kaunas, prisiviliojęs „Ryanair“?

Iš Vilniaus tiesioginių krypčių į Europą vėl sumažėjo 32 proc. Nors Susisiekimo ministerija skelbia, kad nėra skrydžių, nes nėra kam skristi, į Kauną atėjusio "Ryanair" pavyzdys rodo priešingą tendenciją, rašo savaitraštis „Veidas".

Nuo gegužės mėnesio į Kaune bazę atidariusi Airijos bendrovė "Ryanair" prisideda prie to, kad miestas keičiasi, o verslininkai lipa iš duobės.

"Aš dešimt metų versle, bet turbūt nė vienais metais Kaune nebuvo tiek turistų, kiek dabar", - rankomis trina viešbučio "Kaunas" direktorius Šarūnas Mereckas.

Nors oficialus turizmo sezonas baigėsi, praėjusios savaitės viduryje visi "Kauno" viešbučio kambariai buvo pilni. Vadovas nė nepamena tokių metų kaip šie, kad vidutinis viešbučio užimtumas siektų 80 proc.

Kauno turizmo informacijos centras per devynis šių metų mėnesius internetu, paštu bei tiesiogiai atsakė į 152 tūkst. paklausimų.

Didesnio turistų srauto naudą pajuto ne tik viešbučių ir kavinių savininkai, bet ir kiti Kauno verslininkai: suvenyrų pardavėjai, automobilių nuomotojai, kultūrinių renginių organizatoriai ar įdomesnių muziejų darbuotojai.

"Vasarą vienu metu net buvome pritrūkę automobilių, kuriuos galėtume išnuomoti savo svečiams. Be to, užsieniečiai teiraujasi bilietų į kultūrinius renginius Muzikiniame teatre, o vasarą labai populiarus buvo Pažaislio festivalis", - informuoja bendrovės "Perkūno namai", Kaune valdančios viešbučius "Perkūno namai" ir "Daugirdas", direktorius Vidimantas Žekas.

Didesnis srautais turistų pakeitė ir Kauno veidą. Pernai vasaros vakarais miestas būdavo pustuštis, o šią vasarą lauko kavinėse netgi vidurnaktį sunkiai buvo galima rasti laisvą staliuką.

Visi šie laurai neabejotinai tenka pigių skrydžių bendrovei "Ryanair", kuri gegužę Kaune įkūrė savo Centrinės Europos bazę ir gerokai pagausino skrydžių krypčių. Būtent iš tų miestų, kurie tiesioginiais skrydžiais sujungti su Kaunu, ir pasipylė turistai.

Tarptautiniame Kauno oro uoste šiemet per tris ketvirčius aptarnauta 1,7 karto daugiau keleivių negu pernai per tą patį laikotarpį - antras pagal dydį Lietuvoje oro uostas šiemet aptarnavo 576 tūkst. keleivių.

Kauno regiono turizmo informacijos centro direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Žiedelis pastebi, kad turistų padaugėjo ir iš visų kitų šalių, į kurias tiesiogiai iš Kauno skrenda "Ryanair", - Suomijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Vokietijos.

Nuo lapkričio 8 d. turėtų pradėti kursuoti specialūs autobusai iš oro uosto iki Kauno centro, kokius galima rasti kiekvienoje Europos šalyje. Kelionė iš oro uosto iki kelių Kauno senamiestyje esančių viešbučių atsieis 12 Lt.

Vertindami "Ryanair" indėlį į miesto atsigavimą, Kauno verslininkai baiminasi tik vieno - kad visų šių džiugių tendencijų nenubrauktų miesto valdininkų ir Turizmo departamento aplaidumas. "Ryanair" atstovai jau ne kartą leido kritikos strėles abiejų jų atžvilgiu, tvirtindami, kad per mažai stengiamasi reklamuoti Kauną ir Lietuvą tose šalyse, į kurias oro linijų bendrovė skraidina.

Kauno oro uosto keleivių gausėjimo tempai nepalyginti didesni negu sostinėje - Vilniaus oro uostas per tris ketvirčius aptarnavo 9 proc. daugiau klientų nei pernai tuo pat metu, o Kauno oro uostas - net 1,7 karto daugiau.

Nuo šio sekmadienio Kauno oro uostas atsisveikina su vasaros sezonu ir pradeda žiemos sezoną.


Šiame straipsnyje: RyanairKauno oro uostas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių