J.Vaitkus: teatrui gyvuoti reikia daugiau spektaklių, o lėšų nėra

66-ąjį sezoną pradėsiančiam Lietuvos rusų dramos teatrui, norint gyvuoti, reikia statyti daugiau spektaklių, tačiau šiuo metu tai sudėtinga dėl ribotų finansinių galimybių, teigia teatro direktorius, režisierius Jonas Vaitkus.

"Viskas priklauso nuo to, kiek turime finansinių galimybių: ar galime kviestis naujų režisierių, statyti sudėtingesnes pjeses. Galimybių šį sezoną nėra tokių, kokių norėtume", - BNS sakė Lietuvos rusų dramos teatro vadovas.

Jis tvirtino, kad teatras privalo statyti daug spektaklių, nes rusakalbių žiūrovų skaičius yra ribotas. Ši problema sprendžiama populiariausiems spektakliams parengus sinchroninį vertimą į lietuvių kalbą. Be to, galvojama apie dvikalbius spektaklius.

"Mums reikia atkreipti dėmesį į tai, kad mūsų žiūrovų yra daug mažiau, todėl mums reikia daugiau pastatymų. Čia yra bėda, nes norint daugiau pastatymų, daugiau finansavimo reikia", - tvirtino J.Vaitkus.

Teatro direktorius neatmetė galimybės vaidinti ir lietuviškai, tačiau tai yra problematiška dėl trupės.

"Yra tokių minčių, bet reikia tam pasiruošti. Pirmiausia, aktoriai, nes lietuviškai vaidinti rusakalbiai aktoriai nelabai gali, yra nedaug žmonių, kurie gali švariai kalbėti lietuviškai. Tokia idėja lyg yra. Norėtume padaryti lietuvišką spektaklį vaikams", - pasakojo J.Vaitkus.
Anot jo, teatras iki Naujųjų metų parengs dvi premjeras. Pirmiausia, spalio pabaigoje turėtų pasirodyti režisierės Olgos Lapinos spektaklį vaikams "Stebuklingoji kreidelė".

"Tai yra eksperimentinis spektaklis, kuriame dalyvaus maždaug 25 vaikai su tėvais. Jie keliaus po visą teatrą, vaikai bus atskirti nuo tėvų. Tėvai tuo metu klausys paskaitos arba susitiks su aktoriais, kol vaikai bus užimti ir su aktoriais keliaus po teatrą, kurie pasakos jiems istorijas ir žais", - pasakojo režisierius.

Gruodžio 30-ąją teatre bus parodytas ir paties teatro vadovo spektaklis "Eglutė pas Ivanovus" pagal Aleksandro Vvedenskio pjesę.

Anot J.Vaitkaus, šį pusmetį dar bus ruošiami penkių spektaklių eskizai, kurie, jei leis finansinės galimybės, pasirodys po Naujųjų metų.

Aktorius Jurijus Ščiuckis su keturiais aktoriais kurs Valerijaus Mucharjamovo "Ačiū, Margo", pats J.Vaitkus ir O.Lapina ketina dirbti su prieš porą metų Maskvos Domedovo oro uoste per teroristinį aktą žuvusios Anos Jablonskajos pjese "Stabmeldžiai".

Su studentais režisierė Laima Adomaitienė statys Liudmilos Razumovskajos pjesę "Namo" ir Žemaitės "Tris mylimas" rusų lenkų ir lietuvių kalbomis. Aktorius Valerijus Lobunecas dirbs su Nikolajaus Gogolio "Senųjų laikų dvarininkais", o režisierius Agnius Jankevičius - su Jordi Galceráno Ferrero "Gronholmo metodu".

"Mes turbūt padarysime aktorinius parodymus šiais metais, dėl finansinių galimybių negalime nei scenografijos, nei kostiumų paruošti. Lyg pristatymą padarytume iki Naujųjų metų, o jau leistume pačias premjeras sausio-vasario mėnesiais", - kalbėjo teatro vadovas.
J.Vaitkaus teigimu, teatrui būtinas remontas, tačiau tam kol kas nėra skirta lėšų, o pats teatras neturi galimybių jį daryti.

"Teatras labai senas, langai kiauri, šildymo, kanalizacijos ir visos kitos sistemos yra blogos. Mes labai daug išleidžiame remontams, šildymui, taigi turime taupyti, nes esame truputį skolingi. Kultūros ministerija padeda, bet tenka pagalvoti, kaip mums patiems taupyti, o pastatymams jau ir nelabai lieka", - sakė pašnekovas.


Šiame straipsnyje: rusų dramos teatras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių