Juvelyrines siaubę jaunuoliai kūrė organizuotą grupuotę

Pareigūnai sutriuškino juvelyrinių dirbinių parduotuves ir lombardus Vilniuje siaubusių jaunų nusikaltėlių grupuotę, pretendavusia tapti organizuota gauja.

Gaujos užuomazgos

Įtarimai šioje byloje jau pareikšti 8 vilniečiams - jauniausiam jų 16 metų, vyriausiajam, grupuotės vadeivai - 22.

Pasak Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus viršininko Sigito Šemio, šios grupuotės sąskaitoje keturi lapkričio mėnesį įvykdyti lombardų ir juvelyrinių dirbinių parduotuvių apiplėšimai.

Kai kurie įtariamųjų dar kaltinami vagystėmis, žmonių užpuolimu ir apiplėšimu gatvėse. Tačiau, pasak S.Šemio, šiuos nusikaltimus jie įvykdė dar nesusibūrę į organizuotą gaują.

„Jie visi pažįstami buvo dar iki lapkričio mėnesio, susitikdavo, pabendraudavo, nuolat palaikė tarpusavyje ryšius, tačiau vienas pavogta ten, kitas - kitur. Rimčiau susibūrė tik lapkričio pradžioje“, - kalbėjo Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus viršininkas.

Siautėjo mėnesį

Rimtesnės šios gaujos užuomazgos atsirado lapkritį, kai vadovavimą į savo rankas perėmė pats vyriausias draugų.

Prasidėjo komandinis darbas. Jaunuolių daromi nusikaltimai jau buvo nebe spontaniški, o gerai suplanuoti - jie ėjo į žvalgybą, stebėdavo aplinką, žiūrėdavo kada geriau vykdyti apiplėšimą, kaip jį įvykdžius saugiai atsitraukti. Buvo ir pasiskirstymas vaidmenimis. „Prieš nusikaltimus jie susirinkdavo, nuspręsdavo, kas eis plėšti, kas vairuos automobilį“, - pasakojo S.Šemis.

Kadangi daugelis šios grupuotės narių gyveno Subačiaus gatvėje, jie savo susirinkimus dažniausiai rengdavo šios gatvės rajone.

Pirmą apiplėšimą šios gaujos nariai įvykdė lapkričio 2 d. apie 15.20 val. Šopeno gatvėje, antrąjį - lapkričio 10 d. apie 17 val. Savanorių prospekte.

Lapkričio 23 d. apie 17.30 val. buvo pasikėsinta apvogti juvelyriniais dirbiniais prekiaujančią parduotuvę Kęstučio gatvėje. Šis apiplėšimas nepavyko. Į parduotuvę įsiveržę du kaukėti, tačiau beginkliai plėšikai pabandė surišti pardavėją lipnia juosta, tačiau ši pasipriešino, pradėjo garsiai šaukti. Išsigandę užpuolikai pabėgo nieko nepaėmę.

Ketvirtas apiplėšimas įvykdytas lapkričio 27 d. gaujai buvo lemiamas.

Kulka kliudė užpuoliką

Į Trakų gatvėje įsikūrusią juvelyrinių dirbinių parduotuvę trys kaukėti vyrai įsiveržė lapkričio 27 d. apie 17.15 val. Vos tik įbėgę į vidų, jie puolė daužyti vitrinas ir imti irmus po ranka pasipainiojusius papuošalus.

Įtartiną triukšmą išgirdo tose pačiose patalpose įsikūrusio lombardo darbuotojas.

Atėjęs pažiūrėti, kas vyksta, vyras pamatė kaukėtus jaunuolius, kurių vienas rankose laikė ginklą. Netrukus šis ginklas, kaip vėliau paaiškėjo, dujinis pistoletas, buvo nukreiptas į jį, todėl vyras nieko nelaukdamas išsitraukė savąjį ir šovė.

Sužeistas plėšikas liko gulėti parduotuvėje, o jo sėbrai spruko su grobiu, gatvėje išbarstydami dalį pavogtų juvelyrinių dirbinių.

Policijai žinomi

Kulka plėšikui pataikė į pilvą, pažeidė vidaus organus. Jaunuolis buvo nuvežtas į ligoninę ir operuotas. Visą tą laiką palatoje jį saugojo policijos pareigūnai.

Nustačius šio asmens tapatybę, netrukus buvo išsiaiškinti ir kiti du plėšimą įvykdę asmenys. Jau po trijų dienų Subačiaus gatvėje pareigūnai sulaikė antrą įtariamąjį - niekur nesimokantį ir nedirbantį 16-metį.

Policijai jaunuolis buvo žinomas jau seniai: ne kartą sulaikytas įtariant plėšimais, kūno sužalojimais, kitais nusikaltimais. 2008 m. jam buvo iškelta byla dėl apiplėšimo įsibraunant į butą. Buvo sulaikyta grupė įtariamųjų, tačiau šio paauglio atžvilgiu byla buvo nutraukta nepavykus surinkti pakankamai įrodymų.

2009 m. pradžioje jis stojo prieš teismą už pasikėsinimą apiplėšti, bet teismas skyręs jam 1 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėjo 2 metams.

Dar po trijų dienų Varėnos rajone esančio vienkemio palėpėje buvo sulaikytas trečias įtariamasis, 17 metų Veliučionių vaikų socializacijos centro auklėtinis.

Pernai gegužės mėnesį iš šio centro pabėgęs jaunuolis susidėjo su panašaus amžiaus jaunuoliais, niekur nesimokė ir nedirbo. Anksčiau du kartus už vagystes teisto vyro ieškojo policija.

Teismas buvo leidęs šį 17-ametį suimti. Pasibaigus suėmimui jis gražintas į Veliučionis. „Kol kas neturime duomenų, kad jis bandytų iš jų bėgti“, - sakė S.Šemis.

Pareigūno teigimu, laisvėje teismo laukia ir dar pora įtariamųjų.

Visi grupuotės nariai nusikalstamame pasaulyje ne naujokai. Sunkių ar labai sunkių nusikaltimų jie nebuvo įvykdę, tačiau už vagystes ar plėšimus, policijoje teko pabuvoti visiems.

Sustoti nesiruošė

Pareigūnai teigia, kad daugiau įtariamųjų lombardų ir juvelyrinių dirbinių parduotuvių plėšimo byloje nebus, sulaikyti visi gaujos nariai.

Tačiau jie neatmeta galimybės, kad dar keli šios grupuotės pažįstami bus sulaikyti. Už anksčiau įvykdytus nusikaltimus, vagystes ir plėšimus, kuriuos padėjo padaryti šiems plėšikams.

„Jei apiplėšimas Trakų gatvėje būtų pasisekęs, panašių nusikaltimų turėtume ir daugiau. Iš pokalbių su jais supratome, kad jie nesirengė sustoti, planavo kitus nusikaltimus ir būtų aktyviai plėšę ir toliau“, - kalbėjo S.Šemis.

Dar viena grupuotė

Vasarą Vilniuje buvo apiplėštos dar dvi juvelyrinių dirbinių parduotuvės. Pasak S.Šemio, jau surinkta pakankamai duomenų, kad šiuos nusikaltimus įvykdė kita jaunuolių grupė.

Už stoties prieigose apiplėštą juvelyrinių dirbinių paviljoną vienas asmuo jau nuteistas. Jam prakalbus, pareigūnai baigia nustatyti ir kitus įtariamuosius.

„Artimiausiu metu jiems pareikšime įtarimus“, - tvirtino Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus viršininkas.


Šiame straipsnyje: juvelyrinėplėšimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių