J.Pinskaus prašoma nugriauti sudegusią pirtelę (patikslinta)

Vilniaus statybos priežiūros ekspertai reikalauja, kad Seimo narys „darbietis“ Jonas Pinskus iki spalio nugriautų prieš metus sudegusią ir neatstatytą pirtelę Antakalnio mikrorajone. Taip pat reikalaujama nugriauti prieš 12 metų pastatytą gelžbetoninę tvorą aplink namą ir išmontuoti aptvarą šuniui.

Prieš mėnesį Aplinkos ministerijai pavaldi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija įteikė parlamentarui reikalavimą savo lėšomis nugriauti pirtelę, tvorą ir šuns voljerą vaizdingoje Vilniaus sodų bendrijoje, prie Pavilnių regioninio parko.

Ekspertai mano, kad statiniai buvo suręsti savavališkai ir, įtariama, net ne J. Pinskui priklausančiame sklype.

Rašte teigiama, kad parlamentaras vengė atvykti į inspekciją, todėl savavališkos statybos aktas jam buvo įteiktas per Seimo kanceliariją.

Jei iki spalio J. Pinskus nenugriaus pirtelės, tvoros ir šunų voljero, statybos inspektoriai ketina kreiptis į teismą.

Prašo griauti pirtį, kurios nėra

Savo ruožtu J. Pinskui toks Statybos inspekcijos reikalavimas atrodo keistas. Jis tikina nei karto nebuvęs pakviestas į jokius inspekcijos posėdžius, jo neprašyta jokių dokumentų.

Negana to, inspektoriai reikalauja, kad J. Pinskus griautų tai, ko nėra - prieš metus sudegusią ir neatstatytą pirtelę.

„Pirties po gaisro aš neatstačiau, todėl nesuprantu, kaip dabar turėčiau ją nugriauti“, - portalui sakė J. Pinskus.

Anot jo, kiti statiniai - tvora ir šuns voljeras yra nesudėtingi statiniai, todėl juos ręsdamas jis negalvojęs, kad tam reikalingi leidimai.

„Prisipažinsiu, kai vietoj supuvusios medinės tvoros prieš 12 metų stačiau betoninę, nebuvau Seimo narys ir net nepagalvojau, kad tam reikalingi leidimai. Tačiau dabar dokumentai tvarkomi“, - sakė jis.

Šuns voljeras, pasak J. Pinskaus, tai tik metaliniu tinklu atskirtas sklypo plotas, todėl ir jam Seimo narys leidimo neprašęs.

J. Pinskus įsitikinęs, kad statinius gali įteisinti, todėl jis pats jau apskundė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos reikalavimą juos griauti.

„Inspektorių reikalavimą nugriauti statinius apskundžiau teismui“, - teigė J. Pinskus.

Tvora nežinia kieno valdose

Savo ruožtu inspektoriai įtaria, kad tvora gali būti pastatyta net ne J. Pinskui priklausančioje teritorijoje. Tuo Statybos inspektoriams pasiskundė J. Pinskaus kaimynas Dainius Nainys.

Jis tikina, esą J. Pinskaus tvora yra jo valdose. Tačiau pats parlamentaras stebisi, kaip kaimynas, neatlikus geodezinių matavimų galėjo įvertinti, kur yra jo valdos.

„Aš ne kartą sakiau, kad reikia atlikti geodezinius matavimus ir tik tada paaiškės, ar mūsų sklypai nelipa vienas ant kito, ar valdos iš tiesų yra pažeistos. Tokius matavimus aš jau užsakiau. Keista, kad Statybos inspekcija savo sprendimą priėmė be tokio dokumento“, - stebisi J. Pinskus.

Parlamentaras įtaria, kad kaimynas skųsti jį panoro dėl to, kad Seimo narys nesutiko su D. Nainiaus prašymu kaimynystėje griauti pusę namo ir vietoj jo statyti kotedžus. Su tuo nesutiko ir kiti šalia gyvenantys parlamentaro kaimynai.

J. Pinskus pasakojo kaimyno pyktį dėl sugriauto verslo plano kenčiantis jau keletą metų, ne kartą sulaukęs grasinančių laiškų.

Pirtelė garsi koalicijos dėlionėmis

Statybos inspektorių reikalaujama griauti pirtis garsi tuo, kad 2006 metais joje buvo surengtas neofi cialus Darbo partijos lyderių ir Gedimino Kirkilo susitikimas.

Per jį socialdemok ratai užsitikrino „darbiečių“ paramą ir tai garantavo G.Kirkilui Vyriausybės vadovo postą vietoje atsistatydinusio Zigmanto Balčyčio. Socialdemokratą į pirtelę tada atlydėjo dujų tarpininkės „Dujotekanos“ vadovas Rimandas Stonys ir politologas Raimundas Lopata.

Pernai ši pirtis sudegė ir nebuvo atstatyta.


Šiame straipsnyje: Pinskusnelegalios statybos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių