Joulupukis Vilnių aplenks: senelį nusipirko A.Guoga

Laplandijoje gyvenantis pats tikriausias ir garsiausias Kalėdų Senelis mažuosius Vilniaus gyventojus aplenks ir nusileis pas milijonierių Antaną Guogą Anupriškėse, Trakų rajone.

Joulupukio neįpirko?

Vilniuje lietuviškasis Kalėdų Senelis miestiečius džiugino praėjusį savaitgalį – eglės įžiebimo ceremonijoje. Į sostinę Kalėda dar grįš ir gruodžio 25 bei 26 d.: jis sukinėsis Rotušės aikštėje, kur įrengtoje 400 kv. m palapinėje šurmuliuos Kalėdų miestelis.

Palapinėje veiks ir fotoateljė, kur bus galima nusifotografuoti, sėdint Seneliui ant kelių. Jei mugės svečiams pakaks nuotraukos, padarytos mobiliuoju telefonu ar nuosavu fotoaparatu, Kalėdų Senelio šypsena kainuoti neturėtų.

Vadinamojo tikriausio Kalėdų Senelio pasaulyje – iš Suomijos kilusio Joulupukio – Vilniuje nesulauksime. Kaip sakė už Senelius atsakingi Kalėdų programos sostinėje organizatoriai, „Kalėdų Senelis – ne paukštis, už dyką neskraido“.

Nors Kalėdų programos renginiams šiemet numatyta išleisti 850 tūkst. litų, pasikviesti Joulupukio organizatoriai nepanoro.

Todėl Laplandijoje gyvenantis pats tikriausias ir garsiausias Kalėdų Senelis mažuosius Vilniaus gyventojus aplenks ir nusileis pas milijonierių Antaną Guogą Anupriškėse, Trakų rajone.

Diplomatinis susitikimas

Joulupukis – garbingiausias, tačiau toli gražu ne vienintelis Kalėdų Senelis, kuris prieglobstį ras ne Vilniuje, bet Senelių sostinės titulą šiemet sau paskyrusiuose Trakuose.

Priešais Trakų pilį specialiai įrengtame miestelyje įsikurs ne tik lietuviškas Kalėda, bet ir Vokietijos, Lenkijos, Rusijos Kalėdų Seneliai.

„Mano hobis toks – aš pats paseneliauju, mėgstu pabendrauti su vaikais. Todėl ir kilo mintis į vieną vietą sutelkti įvairių šalių Senelius. Juk Trakai – turistinis miestas. Daugiausia svečių sulaukiame būtent iš Rusijos, Lenkijos ir Vokietijos. Norėtume, kad kitais metais prie šios draugijos prisijungtų ir austrų, slovakų, čekų Kalėdų Seneliai“, – pasakojo Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas ir pasidžiaugė privačia iniciatyva prisivilioti viso pasaulio Senelių viršininką iš Laplandijos.

Garbųjį svečią Anupriškėse pasitiks gerų naujienų laukiantys vaikai, Suomijos ambasadorė Lietuvoje Marja Liisa Kiljunen ir Lietuvos Kalėdų Senelis – Kalėda. Per itin svarbų diplomatinį susitikimą Joulupukis ir Kalėda dalysis asmenine patirtimi apie šių metų darbymetį.

Specialus spaudas

Kalėdų Senelių sostinės vardu Trakai vadinsis iki pat Trijų karalių. Iki gruodžio 11 d. visa korespondencija Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centriniuose paštuose pažymima specialiu suvenyriniu spaudu su užrašu „Kviečiame į Trakus – Kalėdų Senelių sostinę!“

Tie, kurie nesuskubs išsiųsti kalėdinių sveikinimų su šiuo spaudu iš didžiųjų šalies miestų, tai galės padaryti Kalėdų Senelių sostinėje Trakuose. Nuo gruodžio 10 d. priešais pilį įkurtame Kalėdų Senelių sostinės miestelyje veiks pašto trobelė, kur bus galima įsigyti specialiai šiai progai išleistą atviruką ir pasižymėti suvenyriniu spaudu. Paštas veiks savaitgaliais ir švenčių dienomis nuo gruodžio 10 d. iki sausio 8 d. 11–18 val.

Kalėdų švenčių maratonas Trakuose prasidės gruodžio 9-ąją 16 val. prie kultūros rūmų, kur bus įžiebta Kalėdų eglė. Iš čia miestelėnai ir svečiai trauks į apžvalgos aikštelę prie pilies, į Kalėdų miestelio atidarymą. Galvės ežero krantinėje jie išvys įsikūrusią Kalėdų Senelių rezidenciją, tikrą paštą ir totorišką jurtą.

Programa suaugusiesiems

Žadama, kad kiekvieną savaitgalį ir švenčių dienomis miestelyje virs linksmas, spalvingas ir kupinas pramogų gyvenimas. Kiekvienas apsilankęs šiame miestelyje ne tik gaus dovanų, bet ir galės pasidaryti momentinę fotonuotrauką su Kalėdų Seneliu, dalyvauti sporto varžybose, klausytis koncertų.

Gruodžio 10 d. 14 val. Kalėdų Senelių sostinės renginių ciklą atidarys Trakų rajono savivaldybės meras Vincas Kapočius ir Vokietijos ambasadorius Matthias Mülmenstädtas. Jų žodžius palydės Trakų meno mokyklos fanfarų griausmas, programą tęs Kalėdų Senelis iš Vokietijos, bus rodomas spektaklis.

Primenama, kad Vilniaus pašonėje įsikūrę Trakai ne šiaip sau vadinami ir kibinų sostine, girdi, jų skoniu ir įvairove sunku prilygti. Todėl į Trakus atvykę svečiai galės paragauti įvairaus skonio kibinų, kurių gaminimo tradicijas daugiau nei prieš 600 metų į Lietuvą atsivežė Vytauto Didžiojo iš Krymo atkelti karaimai.

Apsilankę totoriškoje jurtoje pamatys edukacines pamokėles „Kibinų kelias“. Kiekvieną savaitgalio dieną Kalėdų Senelių sostinėje bus rodomos skirtingos programos, linksmins vis kitos šalies Kalėdų Senelis, o vakarais lauks muzikiniai susitikimai Užutrakio dvaro rūmuose, Trakų salos pilyje ir Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje. Apvalaus stalo klube, įsikūrusiame Galvės ežero pakrantėje, sklandys džiazo baladžių melodijos.


Šiame straipsnyje: Kalėdų senelisJoulupukisGuoga

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių