Jono Meko vizualiųjų menų centre - nematomas J.Mačiūno ir Š.Barto susitikimas

Antradienį 19 val. sostinės Jono Meko vizualiųjų menų centre (JMVMC) pradedama kino režisieriaus Šarūno Barto visų filmų retrospektyva ir Fluxus pradininko Jurgio Mačiūno performansus pristatanti paroda „Fluxus Pasirodymai“.

„Jono Meko vizualiųjų menų centras džiaugiasi ir didžiuojasi galimybe Vilniuje pristatyti dviejų pasaulinio lygmens menininkų - Šarūno Barto ir Jurgio Mačiūno - kūrybą. Savita Šarūno Barto kino kalba kritikų dažnai vadinama kino filosofija, jo filmuose dalyvauja neprofesionalūs aktoriai, vaidinantys savo pačių gyvenimus, ištrinamos ribos tarp dokumentinio ir vaidybinio kino, o Jurgis Mačiūnas - nereikšmingumo genijus, savo sukurtu Fluxus judėjimu padaręs didžiulę įtaką šiuolaikinei Vakarų kultūrai, postmoderniajam menui“, - JMVMCpranešime cituojamas šio centro direktorius Kristijonas Algirdas Kučinskas.

Su filmu "Septyni nematomi žmonės" Š.Bartas 2005 metais dalyvavo Kanų kino festivalyje. Iš viso režisierius yra sukūręs arba prisidėjęs kaip scenaristas, prodiuseris prie keturiolikos filmų. Jis pirmasis Lietuvoje įkūrė nuo valstybės nepriklausomą kino studiją "Kinema".

1992 metais Š.Bartas pelnė Berlyno kino festivalio apdovanojimą už filmą "Trys dienos", o 1995 metais tarptautinių festivalių komisijos darbą "Koridorius" įvertino dviem prizais.

2000 metais Venecijos kino festivalyje už geriausią filmą, atskleidžiantį žmogaus ir gamtos sąsajas, - "Laisvė" - apdovanotas specialiuoju prizu. 2001 metais Š. Bartas gavo Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją.

Režisieriaus darbuose užfiksuotos tolimos nuo Lietuvos, egzotiškos erdvės: Marokas, Sibiras, Ukrainos stepės ir t.t. Naujausio, šiuo metu baigiamo montuoti Š.Barto filmo "Eurazijos aborigenas" ištraukas Vilniaus žiūrovai pamatys Jono Meko vizualiųjų menų centre, - filmuota taip pat įvairiose vietovėse, o be to, vaidina pats Š.Bartas.

Nedaug kas žino, kad režisierius savo karjerą pradėjo kaip fotografas - žiūrovai retrospektyvoje pamatys Šarūno Barto fotografijas, kuriose užfiksuotas filmų kūrimas.

Paroda “Fluxus Pasirodymai” skirta tarptautinio Fluxus judėjimo koncertų, performansų ir kitų su performatyvumu susijusių 1958-1978 metų kūrinių pristatymui. Suformuota iš plakatų, nuotraukų, partitūrų, kortelių, dokumentų ir video medžiagos ekspozicija pristatys nekonvencionalius būdus, kaip meninė patirtis įkeliama ir iškeliama iš kasdieninės patirties.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių