J.Basanavičiaus gatvėje išsirikiuos daugiau nei tūkstantis stalų

Jau penktą rugsėjį Palangos J.Basanavičiaus gatvėje išsirikiuos daugiau nei tūkstantis stalų, prie kurių susėdę kurorto gyventojai – skirtingo amžiaus įmonių, įstaigų bei organizacijų atstovai – aptars prabėgusią vasarą, pasidalins kurortinio sezono įspūdžiais, naujais planais bei projektais.

Taip kitą šeštadienį, rugsėjo 22 dieną, bus minima visai šeimai skirta tūkstančio stalų šventė „Palangos stalas“.

Šis tradicinis renginys jau  dabar domina ne tik kurorto gyventojus, bet ir užsienio šalių miestus – partnerius. Norinčiųjų dalyvauti šventėje tiek daug, kad organizatoriai priversti gerokai pasukti galvas, kaip nepritrūkti vietos maždaug kilometro ilgio J.Basanavičiaus gatvėje. Būtent dėl šios priežasties dalis planuojamų renginių bus perkelta į greta esančią Meilės alėją, kitas miesto erdves.

„Palangos stalas“, skirtas vasaros pabaigai bei Tarptautinei turizmo dienai paminėti, į pajūrį kasmet privilioja minias gerai nusiteikusių palangiškių bei svečių, pasiryžusių prisėsti prie tūkstančio stalų ir pasimėgauti visomis teikiamomis pramogomis: paragauti įvairiausių patiekalų, palošti šachmatais ar šaškėmis, pašokti kartu su etnografinių ansamblių nariais ar išbandyti kitas linksmybes. Šventėje dalyvaus ir Palangos miestai partnerių iš Kaliningrado srities, Bergeno miesto Riugeno saloje (Vokietija) atstovai.

Kurorto Kultūros centro direktoriaus pavaduotojo Nerijaus Stasiulio teigimu, „Palangos stalas“ – savotiška derliaus šventė.

„Jos metu norime prie stalo susodinti visus palangiškius – jaunus ir pagyvenusius, kultūros, sporto, verslo, politikos bei kitų sričių atstovus. Juk vasarą visi palangiškiai būna labai užsiėmę, nuolat skuba, o ši šventė – proga atsikvėpti po darbymečio, susitikti pažįstamus, pasidalinti patirtimi, pristatyti numatomas naujoves, netgi užmegzti naujus ryšius“, - kalbėjo N.Stasiulis.

Kiek stalų kitą šeštadienį išsirikiuos J.Basanavičiaus gatvėje, Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas sakė jau nebeskaičiuojantis. Aišku viena – jų bus tikrai daug.

„Ankstesnių švenčių metu bandėme tai daryti, ir skaičiai buvo įspūdingi – per 1200. Netgi rekordas buvo užfiksuotas“, - sakė N.Stasiulis. Šiemetiniame renginyje, akivaizdu, stalų teks išrikiuoti ne mažiau, nei ankstesnių švenčių metu.

Kaip ir kasmet, šventės dalyvių garbės reikalu taps iškovoti vieną iš dešimties „Palangos stalui“ parengtų nominacijų – palangiškio menininko Lino Žulkaus sukurtą staliuką. Nominacijos bus skiriamos puošniausiam, dosniausiam, muzikaliausiam bei kitaip išskirtinai pasižymėjusiems stalams.

Šventės dalyviai ir svečiai galės ne tik pabendrauti tarpusavy bei įvertinti kaimynų stalus, bet ir pasimėgauti kurorto meno kolektyvų pasirodymais Jūratės ir Kastyčio skvere.

Tūkstančio stalų šventės visai šeimai „Palangos stalas 2012“ (rugsėjo 22 d., šeštadienis) preliminari renginių programa:

6.30 – 8 val. – rytinė mankšta, maudynės jūroje (Žvejų g. 1, prie „Pušyno“ poilsio namų).

9 - 16 val. – sveiko maisto šventė “Slėpinys sėkloje”. Leidinių, arbatžolių, natūralių maisto priedų, ekologiškų produktų mugė (Jūratės ir Kastyčio skvere, Meilės alėjoje).

10 – 12 val. – sveiko maisto teminių stalų paroda-konkursas. Šeimininkių šeimininkės rinkimas (Jūratės ir Kastyčio skvere, Meilės alėjoje).

11 – 13 val. – šiaurietiško ėjimo pamokos (Jūratės ir Kastyčio skvere, Meilės alėjoje).

12 val. – šventės „Palangos stalas 2012“ atidarymas. Palangos orkestro paradas (J.Basanavičiaus gatvėje).

12 val. – floristinių puokščių parodos „Harmonija 2“ bei Anetos Didžionienės ir Jūratės Bytautės (Tauragė) tapybos darbų parodos atidarymas (S.Dariaus ir S.Girėno g. 11, viešbučio „Prie Parko“ kieme).

12.30 val. – Palangos vadovų ir svečių pasveikinimas (Jūratės ir Kastyčio skvere).

12.30 – 17 val. – Palangos ir Šventosios meno kolektyvų ir atlikėjų koncertas (Jūratės ir Kastyčio skvere).

13 val. – Palangos menų lauko galerijos atidarymas (Jūratės ir Kastyčio skvere, J.Basanavičiaus gatvėje).

13 – 14 val. – sveiko maisto patiekalų paroda-degustacija (Jūratės ir Kastyčio skvere, Meilės alėjoje).

15 val. – STALO nominacijų įteikimas (Jūratės ir Kastyčio skvere).

16 val. – ilgiausio (12 m) Palangoje šašlyko kepimas (S.Dariaus ir S.Girėno g. 11, viešbučio „Prie parko“ kieme).

17 – 20 val. – gitarų vakaras, Sveiko maisto šventės „Slėpinys sėkloj“ nugalėtojų apdovanojimas (Daukanto g. 35, Viešbutyje „Palangos vėtra“).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių