Įtarimai A.Ūsui sušvelninti (papildyta)

Nuo pedofilų galimai nukentėjusios Drąsiaus Kedžio dukrelės atstovai penktadienį sulaukė oficialių dokumentų, iš kurių paaiškėjo, kad pagrindiniam įtariamajam byloje įtarimai gerokai sušvelninti.

Pamažu aiškėja, kad trečiadienį prezidentūroje lankęsis generalinis prokuroras Algimantas Valantinas jį priėmusiai Prezidentei atskleidė ne viską. Nors šalies vadovė, anot jos atstovo spaudai, buvo patenkinta pastarųjų dienų prokurorų darbo rezultatais, panašu, kad ji žinojo ne visą tiesą.

D.Kedžio dukterį laikinai globojanti jo sesuo teisėja Neringa Venckienė ir nukentėjusiąja pripažintos mergaitės oficialus atstovas advokatas Aidas Venckus penktadienį gavo vadinamąją pedofilijos bylą pagaliau baigusios tirti Vilniaus apygardos prokuratūros nutarimą.

Jame pranešama, kad vieninteliam ir pagrindiniam įtariamajam kauniečiui verslininkui Andriui Ūsui vietoje įtarimų mažametės seksualiniu prievartavimu palikti kur kas švelnesni - dėl tvirkinimo. Atitinkamai ir gresianti atsakomybė sušvelnėja keleriopai. Jei už mažamečio asmens seksualinį prievartavimą gresia nuo 3 iki 13 metų laisvės atėmimo, tai mažamečio tvirkinimas Baudžiamajame kodekse „įvertintas“ pinigine bauda arba areštu arba laisvės atėmimu vos iki dvejų metų.

Prokurorų nutarime taip pat teigiama, kad buvusios D.Kedžio sugyventinės ir mergaitės motinos Laimutės Stankūnaitės ir pernai spalį nušautų jos sesers Violetos Naruševičienės bei Kauno apygardos teismo teisėjo Jono Furmanavičiaus atžvilgiu ikiteisminiai tyrimai nutraukti.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusio ir nutarimą priėmusio Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus vyriausiojo prokuroro pavaduotojo Ramūno Šileikos teigimu, byloje nesama duomenų, kad A.Ūsas būtų seksualiai prievartavęs mažametę. Anot prokuroro, jo priimtą nutarimą galima apskųsti aukštesniam prokurorui.

„Kauno dienos“ kalbintas advokatas A.Venckus teigė ketinantis artimiausiu metu tokį bylą tyrusių Vilniaus apygardos prokurorų nutarimą apskųsti.

„Jei visa tai vertinti vienu žodžiu, tai pasakyčiau: „Cirkas“, - trumpai šiandienos naujienas apibendrino D.Kedžio dukrai atstovaujantis jo svainis advokatas. - Daugiau ten nėra, ką komentuoti.“

Tokį patį prokurorų nutarimą turėjo gauti ir kitos bylos šalys - A.Ūsas ir L.Stankūnaitė, išgirdę, kad jų atžvilgiu ikiteisminis tyrimas dėl mažametės prievartavimo nutrauktas. Panašu, kad A.Ūsas apie tai sužinojo netgi anksčiau nei N. ir A.Venckai, mat dar trečiadienį „Kauno dienos“ žurnalistams jis pareiškė: „Rytoj (ketvirtadienį, - red.) jūs išgirsite, kas ir kur keliauja.“

Taip įtariamasis atkirto į klausimą, kaip reagavo į A.Valantino pateiktą naujieną, kad vadinamoji pedofilijos byla vis tik nebus nutraukta ir keliaus į teismą.

A.Venckus neslėpė nuostabos, kad trečiadienį, po kelias valandas trukusio susitikimo su Prezidente, generalinis prokuroras A.Valantinas, paklaustas, koks procesinis sprendimas priimtas J.Furmanavičiaus atžvilgiu, atsakė, kad tai padaryti dar tik ketinama artimiausiu metu. Tuo tarpu D.Kedžio dukters atstovams atsiųstame nutarime nurodyta antradienio data, o ten jau išdėstytas ir pats A.Valantino žadėtasis nutarimas, kad velionio teisėjo atžvilgiu tyrimas nutraukiamas.

Priminsime, kad Kauno apygardos teismo teisėją J.Furmanavičių, kaip ir A.Ūsą, D.Kedys viešai kaltino pedofilija ir jo dukters prievartavimu, o savo buvusią sugyventinę L.Stankūnaitę bei jos seserį V.Naruševičienę - pardavinėjus savo dukras pedofilams.

Anot prokurorų, byloje nustatyta, kad prieš D.Kedžio dukters pusseserę (V.Naruševičienės dukrą) seksualinės prievartos veiksmai nebuvo padaryti.

Išgirdę žinią apie švelnesnius įtarimus A.Ūsui, kovotojai prieš pedofiliją ketina penktadienio vakarą surengti protesto mitingus. 19 val. jis rengiamas prie Kauno apygardos prokuratūros.

Planuojama, kad panašus mitingas bus surengtas ir Vilniuje.


Šiame straipsnyje: KedysŪsas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių