Įtariami reketininkai prašosi į laisvę

Anuometinei „Daškinių“ nusikalstamai grupuotei priskiriami du kauniečiai jau beveik mėnesį praleido suimti ir daugiau likti už grotų nebenori. Jiedu įtariami didelės vertės svetimo turto prievartavimu.

Šių metų sausio 6-ąją sulaikyti 37 metų amžiaus Robertas Užukauskas, pravarde Rublis, ir 42-ejų Rolandas Dromantas - Ilgas iki šiol dienas leidžia tardymo izoliatoriuje. Į teismą jau keliaujančioje jųdviejų byloje kaltinimus palaikysianti prokurorė prašė teismo šiems „daškinių“ gaujos veteranams suėmimą pratęsti dar trims mėnesiams. Anot jos, tikėtina, kad išėję į laisvę įtariamieji bandys daryti poveikį nukentėjusiesiems, o galbūt ir slapstysis nuo teismo, mat turi daug pažinčių užsienyje.

Tuo tarpu patys suimtieji ir toliau įrodinėjo esantys nekalti. 2001 metais nušauto Remigijaus Daškevičiaus, pravarde Daškė, vienu artimiausių aplinkos žmonių vadintas R.Dromantas iš pradžių guodėsi nelaisvėje negalįs susitvarkyti dantų, o po to pasinaudojo proga ir pasigyrė savo sukauptais turtais.

Prokurorė įteikė teismui dokumentus, liudijančius apie R.Dromanto keliones į užsienį. Taip pat pridėtas dokumentas, kuriame nukentėjusieji prašo teismo neišleisti įtariamųjų į laisvę, mat antraip grėstų realus pavojus jų sveikatai ar net gyvybei.

Jau dabar nukentėjusieji prisipažino patiriantys psichologinį spaudimą, kuris daromas teisinėmis priemonėmis. Dar gruodžio viduryje, veikiausiai sužinojęs apie jo atžvilgiu pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl reketo, R.Užukauskas savo ruožtu pats kreipėsi į policiją ir pranešė, kad jį grasino nužudyti. Esą taip kriminalinio pasaulio atstovą gąsdino patys nukentėjusieji, iš kurių jis įtariamas prievartavęs turtą.

„Jokio poveikio nukentėjusiesiems nedariau ir nesiruošiu daryti. Tai buvo verslo pokalbis tarp konkurentų, kur dalyvavau tik aš. Tai matyti ir iš garso įrašų. Rolandas tik priėjo pasisveikinti ir viskas baigėsi tuo,kad abu atsidūrėme čia“, - teisme atsikirtinėjo Rublio pravardę tarp šešėlinio pasaulio atstovų įgavęs R.Užukauskas.

Prokurorė kaip argumentą, kodėl jis turėtų likti nelaisvėje, pridūrė, kad R.Užukauskas tik formaliai dirba vienos bendrovės direktoriumi, tačiau realiai jokios veiklos veikiausiai nevykdo, nes iš viso ten tėra du darbuotojai - jis ir finansininkė.

Į tai stikliniame narve sėdėjęs Rublis atsakė savaip: „Tegul prokurorė pasidomi, kiek aš mokesčių valstybei sumoku. Kas, kad tik du darbuotojai ten yra. Aš atlieku didžiąją dalį darbo ir pragyvenu iš ten gaunamo atlyginimo.“

R.Dromanto advokatas teismui pateikė odontologijos klinikos pažymą, kurioje teigiama, kad Ilgas turi rimtų problemų ir šios gali dar labiau paaštrėti, jei nebus suteikta kvalifikuota pagalba. Į tokį gynėjo ėjimą prokurorė atsakė tuo pačiu - ji įteikė pažymą iš Tardymo izoliatoriaus, kurioje patvirtinta, kad odontologinė pagalba gali būti suteikta ir laisvės atėmimo vietoje esančiame kabinete.

„Buvau aš tame kabinete ir pats viską mačiau. Ten net jokios įrangos nėra. Man jau žandikaulis pradėjo deformuotis, plokštelė sulūžo. Dantys byra, pats kameroje klijuoju, - guodėsi R.Dromantas, o išgirdęs dar vieną prokurorės teiginį, esą jis neturi legalaus pragyvenimo šaltinio ir niekur nedirba, nepasikuklino. - Kad aš nedirbu, tai čia dar ne rodiklis. Aš tik pusę metų esu be darbo, bet galiu ir dar dešimtmetį nedirbti, nes mano pajamos tai leidžia.“

„Sako, kad aš kažkam grasinau mirtimi. Norėčiau išgirsti tuos garso įrašus. Kaltu visiškai neprisipažįstu ir prašau manęs daugiau nesuiminėti, bet išleisti į laisvę. Išvis nesuprantu, kaip čia tik per 10 dienų sugebėjo taip greitai tą bylą uždaryti, nors nėra jokių įrodymų. Neturiu, ką daugiau pasakyti. Čia kažkas viską užsakė ir gavosi labai neteisingai sukirpta byla“, - teisme įrodinėti bandė R.Dromantas.

Kaip jau buvo rašyta, Rublis ir Ilgas įkliuvo už tai, kad savais būdais mėgino pašalinti konkurentus, prekiaujančius maisto papildais sportininkams. Nukentėjusieji suskaičiavo, kad jiems susidorojimu kone atvirai grasinę buvę „daškiniai“ būtų padarę žalos kone už du milijonus litų.

Beje, pastaroji detalė užkliuvo vienam iš įtariamųjų gynėjų: „Kaip matome iš bylos duomenų, buvo paskaičiuota, kad kas mėnesį nukentėjusieji gautų apie 35 tūkst. litų pelno. Taigi per penkis metus ir būtų susidarę tie du milijonai. Tai kokiais tuomet apsisukimais turi vykti prekyba? Apyvarta turi būti skaičiuojama dešimtimis milijonų litų. Vadinasi, visi Kauno gyventojai vietoje cepelinų ar kitų maisto produktų turėtų pereiti prie maisto papildų?“

Prokurorė prašė teismo, kad suėmimas abiem įtariamiesiems būtų pratęstas maksimaliam trijų mėnesių laikotarpiui. Teismas savo nutarimą paskelbs penktadienį ryte.


Šiame straipsnyje: daškiniai

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių