Išseko gripą įveikiančio vaisto atsargos (papildyta)

Vienintelio su gripu kovojančio šveicariško vaisto „Tamiflu“ atsargos šalies vaistinėse sparčiai senka, o tiekėjai pristatyti daugiau nežada, nes pirmiausia skubama aprūpinti tas šalis, kuriose siaučia epidemija.

Vaistinių tinklo „Gintarinė vaistinė“ atstovas spaudai Arūnas Grigaliūnas apgailestavo, kad šiuo metu vaisto „Tamiflu“ tinklo vaistinėse nebeliko.

„Didelis ažiotažas visame pasaulyje, visur šis vaistas labai perkamas, o Lietuvoje masiškai pradėtas pirkti gavus žinių apie gripo epidemiją Ukrainoje. Žmonės tiesiog iššlavė lentynas“, - pasakojo A.Grigaliūnas.

Esą žmonės bijo naujojo viruso ir tikriausiai šį vaistą perka ne tik sergantys, bet ir atsargai.

„Tamiflu“ ypatingas tuo, jog tai yra vienintelis vaistas, naudojamas sergant gripu. Visi kiti vaistai kovoja su simptomais. Pavyzdžiui, malšina karščiavimą, galvos skausmą ar kosulį. Šių vaistų paklausa pastaruoju metu taip pat sparčiai didėja.

A.Grigaliūno teigimu, „Tamiflu“ anksčiau nebuvo itin paklausus, nes tai - brangus vaistas, kainuojantis 120 litų. „Gintarinės vaistinės“ laukia naujos „Tamiflu“ siuntos, bet esą ji nebus didelė, nes Šveicarijos gamintojas „Roche“ nespėja pagaminti tiek, kiek reikia.

Pirmiausia skubama vaistu aprūpinti prioritetines šalis - Ukrainą, Vokietiją, Rusiją, kuriose liga yra labiau išplitusi.

Pasak „Eurovaistinės“ Komunikacijos vadybininkės Lauros Kalvelytės-Murinienės, didžiuosiuose šalies miestuose esančiose tinklo vaistinėse „Tamiflu“ atsargų nebėra. Po kelias vaisto pakuotes yra likę kai kuriose  Šiaulių, Klaipėdos ir mažesnių miestų parduotuvėse. Esą pasiūla padidės tik tuomet, kai gamintojai pristatys papildomą reikiamą preparatų kiekį į Lietuvą.

„Reaguojame į susidariusią paklausą, derimės su gamintoju, bet Lietuvos rinkoje šių preparatų kol kas nėra“, - teigė L.Kalvelytė-Murinienė.

Visose vaistinėse padidėjusi ir apsauginių kaukių paklausa. Pavyzdžiui, „Eurovaistinėse“ kaukės itin perkamos buvo lapkričio pradžioje, kai pranešta apie naujus vadinamojo kiaulių gripo atvejus Ukrainoje, Baltarusijoje.  

Kauno „Šilo“ vaistinės darbuotoja Vilma Grigaliūnienė pasakojo, kad apsauginę kaukę keisti reikia atsidūrus naujoje aplinkoje.

„Galima būti su ta pačia kauke visą dieną, bet jeigu, pavyzdžiui, iš mokyklos vaikas eina į būrelį, tai per užklasinius užsiėmimus galėtų užsisegti jau naują kaukę“, - patarė vaistininkė. Vienos kaukės kaina - 50 centų.

Specialisto komentaras
Kauno bendrosios medicinos praktikos klinikos gydytojas Alfonsas Paliulis:

Nuo šeštadienio padaugėjo sergančiųjų gripu ir situaciją jau galima vadinti artima epidemijai. Gripą kasdien patvirtiname 5-6 pacientams, kurie skundžiasi karščiavimu iki 40 laipsnių, gerklės skausmu, kosuliu. Dar vienas dažnas simptomas - nugaros skausmai.

Nebetiriame, ar pacientas serga paprastu, ar vadinamuoju kiaulių gripu, nes Lietuvoje jau užfiksuota šimtas atvejų. Nėra prasmės tirti, nes kiaulių gripas gydomas taip pat, kaip ir bet kuris kitas gripas. Vaistus skiriame įvairius, atsižvelgdami į pacientų galimybes ir ligos sunkumą. Vieni gydosi arbatomis ir paracetamoliu, kiti įsigyja jau deficitu tapusio vaisto "Tamiflu".

Apsisaugoti nuo šio viruso kasdien tampa vis sunkiau, nes didėja sergančiųjų gretos, tačiau įmanoma. Reikėtų saugoti save. Visų pirma, nesušalti! Jaunimas dažnai vaikšto be žieminių batų, be kepurių, be šalikų, be apatinių šiltesnių rūbų ir dėl to mokyklose labai serga. Tačiau negalima ir pernelyg šiltai apsirengti. Skubantis žmogus suprakaituoja, traukia orą per kvėpavimo takus ir gerklė greit peršąla.

Svarbu gerai išsimiegoti, nepervargti ir sveikai maitintis. Negalima ne tik badauti, bet ir persivalgyti. Be to, sveika pajudėti, būti komfortiškose patalpose - išvėdintose, ne vėsesnėse kaip 21 laipsnis. Reikėtų vengti susibūrimo vietų, renginių, didelių salių.

Sloguojančius ir kostinčius kolegas reikėtų siųsti namo, kad neužkrėstų sveikų bendradarbių. O kaukės, kurias dabar farmacininkai ėmė reklamuoti, sukelia juoką, nes mikrobas vis tiek gali patekti į kvėpavimo takus, pavyzdžiui, pro kaukės šoną.


Gairės: kiaulių gripas

Komentarai 0 Rašyti komentarą
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kauno kartų namams – 20 metų
  Kauno kartų namams – 20 metų

  Šiuo metu Europos, Skandinavijos, JAV šalyse teikiamos įvairaus profilio socialinės paslaugos žmonėms, kuriems reikalinga pagalba ir ieškoma naujų paslaugų formų bei daug dėmesio skiriama kartų integravimui, bendravimui ir bendrad...

  1
 • Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis
  Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis

  To Kauno konservatoriai negalėjo sapnuoti net baisiausiame košmare: iš septynių vienmandačių rinkimų apygardų į Seimą išsikrapštė tik Gabrielius Landsbergis. Juos sutriuškino Kauno mero palaikomi Lietuvos valstieči...

  25
 • Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos
  Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos

  Rytoj, spalio 25 dieną, Kauno apylinkės teisme Kauno rajono savivaldybės ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos (VGTPT) specialistai neatlygintinai atsakys į piliečių užduodamus opius teisės klausimus. ...

  1
 • Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu
  Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu

  Nuo Šilelio iki Kulautuvos nutiestas dviračių takas tampa vis populiaresnis. Deja, iš Kauno minantiems dviratininkams tenka įveikti nesaugų ruožą tarp Kazio Veverskio tilto per Nevėžį ir Raudondvario riboženklio. ...

  3
 • Po Kauną zuja autobusiukai su karalienės apatiniais
  Po Kauną zuja autobusiukai su karalienės apatiniais

  Pirmadienį kauniečiai gatvėse išvydo kiek neįprastus maršrutinius taksi – į miesto gatves išvažiavo “pop art” stiliaus kūriniais papuošti autobusai. “Galerija ant ratų” – taip vadinasi men...

  6
 • Ga­ba­lė­lis Pran­cū­zi­jos dvelks­mo – Kau­no se­na­mies­čio šir­dy­je
  Ga­ba­lė­lis Pran­cū­zi­jos dvelks­mo – Kau­no se­na­mies­čio šir­dy­je

  Ma­žiau nei prieš mė­ne­sį du­ris at­vė­ręs par­fu­me­ri­jos ir sti­liaus sa­lo­nas „ile ile“ – iš­ties uni­ka­li vie­ta. Vos įžen­gęs čia pa­j...

  3
 • Kol verda ginčai, tuštėja ne tik Lietuvos kaimai
  Kol verda ginčai, tuštėja ne tik Lietuvos kaimai

  Apie emigrantus kalbama daug: vieni ragina kurti programas, kaip juos sugrąžinti į Lietuvą, kiti nusiteikę priešiškai – kam to reikia? Kol vyksta ginčai, tuštėja ne tik Lietuvos kaimai, o viename Londono kvartalų antroji kalb...

  1
 • Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune dirbs ilgiau
  Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune dirbs ilgiau

  Nuo šiandien, spalio 24 d., ilginamas Lietuvos banko kasų Vilniuje ir Kaune darbo laikas, siekiant, kad gyventojai galėtų patogiau naudotis nemokamomis grynųjų pinigų paslaugomis, taip pat įsigyti kolekcinių ir proginių monetų. ...

 • Socialiniams būstams Kaune – 400 tūkst. eurų
  Socialiniams būstams Kaune – 400 tūkst. eurų

  Kauno miesto savivaldybė ieško butų, kurie bus skirti socialiniams būstams įrengti. Tam biudžete numatyta 400 tūkst. eurų. Pasiūlymų savivaldybė laukia iki lapkričio 4 dienos. ...

 • Darbui ruošiasi ir maratono trasoje, ir jūroje
  Darbui ruošiasi ir maratono trasoje, ir jūroje

  Daugiabučių namų administratoriams reikia ne tik specifinių inžinerijos žinių, patirties, bet ir mokėjimo bendrauti, išklausyti. Atsakomybė, kantrybė – taip pat privalomos savybės. Kaip jie atsipalaiduoja po įtemptos darbo dienos? ...

Daugiau straipsnių